Студентки Луцького НТУ зробили подарунок Затурцівському музею

Студентки Луцького НТУ зробили подарунок Затурцівському музею

На восьму річницю від дня відкриття Луцький НТУ зробив подарунок Затурцівському меморіальному музею В'ячеслава Липинського. Так, під час візиту делегації  Луцького НТУ на чолі із ректором  Петром Савчуком, відбулася офіційна передача макету пам’ятки історії національного значення «Садиба Липинських в с. Затурці», котрий створили студентки факультету будівництва та дизайну Дарина Білоус та Катерина Олексійовець  в рамках випускної кваліфікаційної бакалаврської роботи «Реновація музею-садиби Липинських в с. Затурці».

Зауважимо, що допомагали дівчатам у створенні й реалізації проекту доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії Юлія Мельник і асистент кафедри БЦІ Олег Вережко. Курував процесом та допомагав із вивченням історичного аспекту, який ліг в основу проекту та є його головною складовою доцент кафедри БЦІ Петро Біскуб. До слова, Петро Іванович є жителем села Затурці, тому його вклад у створення макету садиби був особливо конструктивним: за його сприяння було відтворено майже автентичний вигляд володінь Липинських 1930-их років.

Відтак, опрацювавши масу історичних матеріалів і джерел, спілкуючись із працівниками музею Липинських й істориками,  Катерина та Дарина, в масштабі 1 до 200, виготовили макет з усіма будовами господарського двору, виробничими приміщеннями, парком та озером – усім, що давно втрачено (окрім житлового будинку, де розміщений музей).

Так, творці моделі зазначають: «Її особливістю є те, що за допомогою геодезичної зйомки вдалося відтворити рельєф ландшафту тих часів. Нерівність поверхні на макеті відповідає нерівності поверхні у реальності, її вирізали на пінопласті».

Щодо практичного значення проекту розповіла керівник роботи Юлія Мельник: «Проект має майбутнє, оскільки завдяки йому є можливість відтворити територію парку, на якій, до речі, збереглися навіть тогочасні дерева. Ми беремо участь у грантових програмах, аби знайти кошти на реалізацію такого задуму. Дівчата розробили проект-реконструкцію, відштовхуючись і від історичного стану, і від сьогодення. Вони багато працювали, досліджували, заглиблювалися в історію – зважали на кожну дрібничку. Саме через таку клопітку роботу ми маємо готовий план для подальшого розвитку. Тому ми, як керівники, просто зобов’язані дати йому життя через європейські програми чи гранти, чим зараз і займаємося».

Відтак, окрім офіційної передачі макету пам’ятки історії національного значення «Садиба Липинських в с. Затурці» делегація від Луцького НТУ відвідала також відкриття мистецької виставки рисунку та вишивки «Світло душі у творчості Валентини Протопоп та сестер Світлани і Галини Махонюк».  Працівники музею розповіли про історію мисткинь, котрі незважаючи на нелегку долю, вади здоров'я та попри обмежені можливості творять таку красу. Відчувалося, що кожна робота сповнена світлою енергетикою та безмежним добром сердець, які недивлячись на фізичні страждання зберігають світло й тепло душі. Тож, жоден відвідувач не лишився байдужим до мистецьких витворів, представлених на виставці.

На завершення, директор Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського провів чудову екскурсію залами закладу, в якому так достеменно вдалося відтворити атмосферу початку 20-го століття та дух родини Липинських.

Зазначимо, що усі заходи були проведені з нагоди восьмиріччя музею, а також приурочені Дню Незалежності України.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1312780305542683