«СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ»

«Сучасні технології та перспективи розвитку автомобільного транспорту»

20-22 жовтня 2014 року в місті Житомир проходила VII міжнародна науково-практична конференція на тему «Сучасні технології та перспективи розвитку автомобільного транспорту».

Участь у конференції взяли представники провідних українських ВНЗ, а саме: професор Сахно В.П. (Національний транспортний університет), доцент Мурований І.С. (Луцький НТУ), професор Рудзінський В.В. (Житомирський ДТУ), професор Біліченко В.В. (Вінницький НТУ). Також доповіді були надіслані з Росії (Самарський ДТУ), Білорусії (Мінський державний вищий авіаційний коледж), Великобританії (Університет Брайтону), Чехії (випробувальна станція VVUU).

Усі три дні основними напрямками роботи конференції було розглядання питань про проблеми розвитку автомобільного транспорту, сучасних технологій діагностування, обслуговування і ремонту автомобілів, а також організації та управління на транспорті.

Співорганізаторами конференції була кафедра автомобілів і транспортних технологій Луцького НТУ, тому наш університет представляв завідувач кафедри АТТ – Мурований Ігор Сергійович. Тема його доповіді надзвичайно актуальна для сьогодення, а саме: «Впровадження інтелектуальних технічних систем на пасажирському транспорті міста Луцька». Мета доповіді – розповісти про систему керування та моніторингу руху громадського транспорту, яка називається «МАК». Для багатьох міст України такі впровадження є недоступними, а у Луцьку ця система працює вже більше року.

Як було сказано в доповіді: «Мультимедійний Автоматизований Комплекс (МАК) призначений для забезпечення моніторингу та керування громадським транспортом, оплати проїзду та виконання контролю всіх необхідних систем транспортного засобу. МАК – це програмно-апаратний комплекс, що складається з бортових пристроїв, які встановлені на громадському транспорті та програмної платформи МАК, на якій побудовані всі рішення по наданню послуг супутниковим GPS моніторингом та керуванню в реальному часі».

Метою конференції є обмін досвідом спеціалістів з ВНЗ і дослідницьких організацій, щоб вдосконалювати взаємодію усіх транспортних систем і визначати основні тенденції розвитку автомобільної галузі. Адже тільки об’єднавшись ми досягнемо нашої основної мети – якісні автошляхи, впорядкована транспортна інфраструктура  та безпека руху.

 

 

Валентин Придюк,

доцент кафедри  автомобілів і транспортних технологій