«Свідки минулого в житті сучасності»: у Луцькому НТУ презентували проект студентів-архітекторів

«Свідки минулого в житті сучасності»: у Луцькому НТУ презентували проект студентів-архітекторів

6 грудня кафедра дизайну і архітектури представила у стінах Луцького національного технічного університету архітектурно-мистецький студентський проект «Свідки минулого в житті сучасності».

Першою чергою, декан факультету будівництва та дизайну Олександр Бондарський розповів, що це виставка робіт студентів групи АМ-21 (архітектори), яка була створена під керівництвом куратора проекту Зоряни Рубан-Головчук. «Роботи присвячені тематиці Луцька, Львова, Києва, тобто зображена їх архітектура. Особливість цієї виставки полягає у тому, що ми вперше в історії університету презентуємо роботи студентів, які навчаються на архітекторів. Додам, ця спеціальність, яку Луцький НТУ здобув два роки тому, є унікальною для будь-якого закладу вищої освіти. Я особисто, як декан, горджуся студентами та їхнім куратором», - додав Олександр Георгійович.

Потому проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах привітав присутніх з відкриттям виставки: «У нашому університеті постійно було біля 30 спеціальностей, але найбільшою моєю заповітною мрією, попри те, що я економіст, була саме «Архітектура». Це ніби квінтесенція, еліта технічного ЗВО. Дуже радію бачити результати нашої діяльності та вашої небайдужості до тієї справи, яку ви хочете освоїти. Вітаю вас і бажаю на цьому не зупинятися!».

Вітальне слово також взяв проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук. «Мені дуже імпонує назва виставки - «Свідки минулого в житті сучасності». Ви насправді підняли важливе питання, адже люди, які не знають своєї історії, не можуть претендувати на майбутнє, а ви своїми роботами цю історію відновлюєте і даєте їй нове трактування та нове життя. Враховуючи те, що ви робите дуже велику справу під чудовим керівництвом, за ваше майбутнє я буду спокійний», -звернувся до студентів Сергій Петрович.

Завідувач кафедри дизайну та архітектури Оксана Пасічник зауважила, що роботи здобувачів освіти цієї спеціальності – це перші здобутки університету у цій сфері не тільки на теренах Волині, а й України: «Зоряна Миколаївна організувала студентів на виставку архітектурного рисунку, яка відбулася в Полтаві, де молодь отримала першу та дві других премії. Також вони нещодавно відзначилися у Львівській політехніці, а це у західному регіоні найстаріша архітектурна школа, отримавши третє місце за проекти архітектури кварталу. А змагалися наші другокурсники з магістрами-архітекторами! Це дуже хороші здобутки. Попереду нас обов’язково чекають нові перемоги!».

Своєю чергою, куратор проекту Зоряна Миколаївна наголосила, що усі ці здобутки - лише перші кроки. Вона розповіла, що роботи студенти готували впродовж півтора навчальних років: «Певні теми були задані, інші вони вигадували з власної ініціативи. У нас є і кольорові, і чорно-білі варіанти живопису, рисунків та графіки. Чому ми підготували ці роботи? Студенти мусять вміти зображати архітектуру, це потрібно, адже комп’ютери - комп’ютерами, але намальоване від руки більше ціниться замовниками. Це вміння, думка, викладена вже і за будь-яких умов. Це перше. Другим завданням для нас було зорганізуватися. Насправді ми зі студентами з перших днів знайшли спільну мову та контакт, поставивши перед собою ціль максимально побачити та вивчити архітектуру у різних куточках України та світу. Ми малюємо скрізь, у всіх подорожах. Дуже вдячна студентам за активність, ми відверто не сподівалися на призові місця, побачивши результати – я не повірила своїм очам».

Насамкінець Зоряна Миколаївна вручила дипломи за призові місця переможцям конкурсів.

Нагадаємо, раніше декан факультету будівництва та дизайну Луцького НТУ Олександр Бондарський розповідав, що на кафедрі дизайну та архітектури прийняли рішення, аби впродовж навчального року кожен з викладачів влаштовував показ робіт своїх студентів. Так, 12 жовтня у Луцькому національному технічному університеті презентували виставку авторських робіт студентів І-го курсу, приурочену до Дня художника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці, яку організувала Анна Дідух. Своєю чергою, 15 листопада - виставку творчих робіт студентів 2, 3 та 4-го курсів кафедри дизайну з навчальних предметів «Живопис», «Живопис натюрморту», «Живопис портрету людини» до Дня студента.

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1136179256536123