Teams-ректорат у Луцькому НТУ

Teams-ректорат у Луцькому НТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбувся черговий онлайн-ректорат за допомогою програми Microsoft Teams. Провів засідання в.о. ректора, проректор Сергій Шимчук. Долучився до обговорення та висловив низку актуальних коментарів ректор Луцького НТУ Петро Савчук, який нині перебуває у відпустці. Загалом у відеозв’язку взяли участь 33 представника університету.

Передусім, Сергій Шимчук поцікавився станом здоров’я членів ректорату, нагадав усім про заходи безпеки під час карантину та перейшов до інформаційної частини. Так, проректор відзначив велику кількість призових місць зайнятих студентами Луцького НТУ на всеукраїнських олімпіадах та конкурсах і подякував усім науковим керівникам, які їх готували.

Також Сергій Шимчук нагадав деканам про підготовку до Тижня науки (3-тій тиждень травня) і закликав скласти план заходів та обговорити варіанти їх проведення.

Наступною виступила проректор з НПР Оксана Ляшенко. Вона розповіла про особливості організації освітнього процесу під час карантину, а також до яких висновків дійшла, аналізуючи надану їй інформацію щодо використання викладачами програм для дистанційного навчання. «Для початку хочу подякувати колегам за оперативно надану інформацію. З отриманих даних можу зробити такі висновки: лідерами серед плаформ, що використовуються у Луцькому НТУ є Moodle і Google Classroom. Також хочу відзначити, що багато викладачів використовують комбінований підхід, де задіюють відеолекції за допомогою Zoom, Microsoft Teams, а для оперативного обміну інформацієїю – Telegram-канал», - відзначила Ляшенко.

Крім того, проректор повідомила, що ініціювала проведення онлайн-опитування студентів щодо якості освіти у Луцькому НТУ. В анкетуванні взяли участь 800 студентів. «Загалом, про наш рівень надання освітніх послуг дуже непогані відгуки. Ми згодом опублікуємо усю аналітику опитування на університетському сайті, але можу підсумувати, що студенти нами задоволені. Звісно, не обійшлося й без зауважень, над якими потрібно буде попрацювати, але загальна картина доволі позитивна», - додає Оксана Ляшенко.

В ході обговорень Ляшенко підняла ще декілька важливих тем. Так, проректор зазначила, що на сайті університету створено розділ з усією необхідною інформацією для проходження акредитації, а також нагадала про вкладку «Антикорупційна діяльність», що знаходиться у розділі «Про нас» та наявність там усієї нормативної бази щодо питань запобігання корупції у ЗВО та доброчесності.

Про ведення міжнародної діяльності в умовах карантину прозвітувала проректор із НПР Олена Ковальчук. Вона повідомила, що Луцький НТУ постійно підтримує зв'язок з іноземними університетами-партнерами щодо подальшої долі студентів, котрі мають їхати до них на навчання. Крім того, Ковальчук розповіла про завершення роботи над брошурою про кафедри Луцького НТУ іноземною мовою, а також про початок розробки брошури українською.  Також проректор зауважила, що Луцький НТУ братиме участь у Міжнародній онлайн-конференції «Вплив коронавірусу на освіту».

Проректор з НПР Андрій Щерба наголосив, що у зв’язку із посиленням карантинних заходів та згідно з наказом ректора, з 6 квітня на території Луцького НТУ заборонене перебування осіб, що не є працівниками університету. Крім того, відділом кадрів від початку місяця складено графік щорічної відпустки працівників вікової категорії 60+.

Після заслуховування інформації від проректорів, декани Луцького НТУ прозвітували про роботу своїх факультетів та кафедр, розповіли про методи дистанційного навчання, які ними використовуються, відзначили, що дистанційно ведеться профорієнтаційна робота із школами та коледжами Волині та частини Західного регіону, а також прозвітували про проходження акредитації, проведення онлайн-конференцій та складання освітніх програм.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ