Театральна студія Луцького НТУ

Театральна студія Луцького НТУ

Луцький НТУ давно вже спростував той стереотип, що в цьому університеті працюють і навчаються лише «технарі». У відділі культури і мистецтв кожен охочий може знайти собі заняття за вподобанням та фахом.

 Належне місце посідає і театральна студія. З 2006 року її очолює Тетяна Холковська, акторка Волинського академічного обласного музичного драматичного театру імені Тараса Шевченка. За чей час в чарівних путах Мельпомени побувало понад 100 студентів, викладачів, працівників та учнів.

В своїх роботах студія зверталася як до класиків світової літератури, драматургії, поезії: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Миколи Гоголя, Михайла Старицького, Антуана де Сент-Екзюпері, так і до творчості сучасних авторів: Василя Стуса, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Фелікса Крівіна, Ірини Жиленко, Миколи Вінграновського, Павла Глазового, Володимира Вакуліча. Не оминули увагою відомих волинян: Івана Чернецького, Василя Гея, Любові Мілевич, Валентини Штинько, а також і творчості наших студентів та працівників відділу кльтури і мистецтв.

Розширила та поглибила свою діяльність театральна студія, створивши «Клуб любителів поезіі». Їі учасники є лауреатами і дипломантами всеукраїнських, обласних, міських та університетських конкурсів поезії.  Бувають учасники частими гостями в міському геріатричному пансіонаті, дитячих будинках, школах та ін. Багато студентів брали участь в конкурсі «Шукаємо таланти», організованого ТРК «Аверс».

Літературно-мистецька композиція «Твоя Земля» стала лауреатом міжнародного конкурсу «Золота осінь» у м. Києві.

У 2007 році було підготовлено та представлено широкому глядачеві творчий вечір-презентацію книги «Волинянин» нашого земляка, народного депутата  4-5 скликань Ярослава Федорчука.

Окрім уривків з вистав, літературно-художніх композицій на звітних концертах, ведення їх, доброю традицією стало читання поезії не тільки українською, а й німецькою мовами – з  глибокої поваги до наших постійних гостей з Німеччини.

Широкого резонансу набув вечір «З вірою в серці», в підготовці якого брала участь вся університетська родина: проводилося анкетування серед студентів, виставки ікон та малюнків, конкурс авторських віршів, випуск тематичної газети, була представлена літературно-танцювальна композиція за поетичним твором «Марія». Почесними гостями та учасниками дійства були представники всіх релігійних конфесій Волині.

Жодне свято, концерт чи наукова конференція на обходяться без ведучих театральної студії. Студенти часто допомагають керівникам писати сценарії, добирати читацький матеріал, костюми тощо.

У нашому гуртку проводяться як загальні, так і індивідуальні заняття, де студенти та будь-хто з працівників університету можуть отримати знання з основ акторської майстерності, сценічного слова, етики поведінки на сцені. Учасники готують і беруть участь у вечорах, проведених спільно з бібліотекою, фольклорним та танцювальними колективами.

Не обділені нашою увагою ветерани Другої світової війни та ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. До Дня Перемоги для них готуються різноманітні вітання та концерти.

Цього року до наших лав приєдналися студенти-переселенці з Донбасу, які вже встигли талановито проявити себе як ведучі.

В нашу мистецьку сім'ю можуть потрапити всі охочі. Головне – любити театр, художнє слово та інтелектуальне спілкування.

 

 

Тетяна Холковська,

керівник студії