«Тепер не чайники»: як студентів-дизайнерів Луцького НТУ навчали відеомонтажу

«Тепер не чайники»: як студентів-дизайнерів Луцького НТУ навчали відеомонтажу

Днями кафедра дизайну Луцького національного технічного університету проводила інтегроване навчання відеомайстерності «Відеомонтаж для електро-чайників». Студентів навчали створювати соціальні відеоролики: від народження ідеї до її втілення у екранне життя. Кожному із учасників навчання допомагали викладачі та більш досвідчені колеги.

За словами завідуючої кафедрою дизайну Наталії Скляренко, подібне інтегроване заняття проводиться у Луцькому НТУ уже вдруге. «Минулого року ми спробували такий формат для студентів третього курсу, а зараз реалізуємо його для пятикурсників. Вони мають відповідну підготовку та знають як виконуються завдання з основ винахідництва. Тому з легкістю об’єднують такі завдання як пошук та реалізація ідеї і розробка сюжету. Основним завданням було впродовж трьох пар придумати сюжет, відзняти матеріал і змонтувати у новій для них програмі», - розповідає завідувач.

7 листопада студенти мали підсумкове заняття, на якому презентували свої роботи. До слова, тематика відеороликів підлаштована під конкурс, який проводить Британська рада про доброчесність в освіті. «Конкурс соціальних роликів «Чесність починається з тебе» проводиться щороку і ми працювали в контексті цієї теми минулого і цього року. Крім того, тема включає два напрямки : «Зарядись проти корупції» і «Навчайся гідно», - додає Наталія Скляренко.

Тож, за колегіальним рішенням студенства, переможцями стали декілька роликів, які в подальшому постануть перед комісією Луцького НТУ та будуть відібрані на конкурс від Британської ради. Відтак,  перше місце зайняла відеоробота Вікторії Райниш про море знань і океан можливостей. Своїм роликом дівчина доносить, що чесне навчання дарує море знань і відкриває перед будь-ким бездонний океан можливостей.

Друге місце зайняв Дмитро Березюк зі своєю роботою «Зарядись проти корупції». Робота вирізняється веселим сюжетом, цікавим розвитком подій і весь час тримає глядача у напрузі, аж до завершення.

3 місце розділили двоє студентів Марія Калитюк і Максим Гнатюк. Марія запропонувала ролик, де яскраво продемонструвала, що потрібно правильно розставляти акценти між відпочинком і діяльністю. Адже не завжди відпочинок упродовж навчання призводить до гідного результату. Усі чудово розуміють, що кінцевою метою навчання є далеко не  диплом, а престижна робота з гідною оплатою. В ролику Марія чітко продемонструвала, яким чином роботодавець оцінює наявність знань у студента. Це і є тим критерієм, який визначає, що навчатися треба чесно.

Ролик Максима Гнатюка із солодким навчанням. Образ цікавого навчання був у вигляді печива, яке потім перетворювалося на металеві гроші і таким чином метал, як заявляє автор, може зруйнувати усі мрії студента. Тобто навчатися треба із насолодою, а коли це переводиться на грошовий еквівалент – руйнується майбутнє студента. Зауважимо, що це наймолодший учасник, який вирішив взяти участь у конкурсі, будучи на першому курсі. Він спробував виконати завдання без тієї бази знань, які студенти отримують стосовно проектування сюжетної ситуації і вибору ідеї лише на 3-ому курсі.

У нагороду за свої зусилля, учасники отримали сертифікати з балами, які можуть використати під час здачі сесії. Найвищий бал сертифікату – 20 отримали студенти із призовими місцями. Решта учасників отримали по 10 балів за участь і активність під час роботи.

«На засіданні кафедри серед викладачів ми проведемо обговорення щодо роликів, які потраплять на конкурс. Серед них будуть стрічки цього та минулого років. Тоді викладачі, з фахової точки зору, оберуть кращі ролики для представлення на всеукраїнській арені. Кількість роликів для конкурсу необмежена. Ми оберемо найбільш цікаві за ідеєю і найбільш влучні за сюжетом. До 17 листопада ролики необхідно подати, а до 17 грудня ми уже матимемо результати», - підсумувала Наталія Скляренко.

Інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1379751468845566