«Ті, що відкривають шлях до успіху». #12 Кафедра дизайну

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #12 Кафедра дизайну

Віднедавна Луцький НТУ започаткував нову рубрику «Ті, що відкривають шлях до успіху». Тут ми знайомимо вас зі своїми кафедрами, їхніми особливостями та досягненнями, а також особистостями, завдяки яким наші випускники набувають тих навичок, які допомагають їм ставати успішними.

Наступні, з ким ми вас знайомимо –  кафедра дизайну (факультет архітектури, будівництва та дизайну).

Творчість, креативність та позитивна енергія – це кафедра дизайну Луцького НТУ!

Постійні виклики життя і невичерпна енергія творчості майже чверть століття формують кафедру дизайну! Луцький національний технічний університет – єдиний навчальний заклад у Волинському регіоні, який надає освітні послуги із підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності 022 «Дизайн».

А все почалося з того, як ще у 1996 р. на базі секції дизайну кафедри інженерної графіки було засновано кафедру дизайну. 14 років присвятила формуванню кафедри канд. архітектури, доц. Оксана Пасічник, у 2019 році – кафедру очолила канд. мистецтвознавства, доц. Наталія Скляренко. Кафедра функціонує у складі факультету архітектури, будівництва та дизайну, під керівництвом декана Олександра Бондарського.

І вже 24 роки поспіль викладачі кафедри готують студентів-дизайнерів за трьома напрямками:

-Графічний дизайн;

-Дизайн середовища:

-Дизайн одягу.

Кафедра дизайну забезпечує фахівцями усі сфери життя: наші студенти-дизайнери проектують інтер'єри та екстер'єри житлових і громадських приміщень, об'єкти зовнішньої реклами та візуальних комунікацій, виконують архітектурно-ландшафтні проекти, дизайн-розробку всіх видів поліграфічної продукції, Інтернет-сторінок, графічних об'єктів фірмового стилю для підприємств Волині й України, займаються презентацією відомих торгових марок, дизайн-маркетинговою й дизайн-менеджментською діяльністю тощо.

Ми унікальні і тому наша діяльність привертає увагу всіх! Адже кафедра дизайну – єдина, хто представляє сферу мистецтва серед технічних спеціальностей у самому Луцькому НТУ. Тому ми виділяємося серед інших, успішно крокуємо у постійно мінливому середовищі.

ДИЗАЙН – це інший спосіб мислення та сприйняття світу!

Основою розвитку кафедри є П’ЯТЬ БАЗОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ УСПІХУ: креативні викладачі, активні студенти, атмосфера творчої свободи, доброчесність та самовдосконалення.

1 ЕЛЕМЕНТ УСПІХУ. Перший, і найголовніший елемент – креативні викладачі-митці – скульптор та живописець Богдан Ясинський, живописець Руслан Чугай, дизайнер-модельєр Анна Дідух, дизайнери В'ячеслав Шмельов, Сергій Хомик, Юлія Бондарчук, Ольга Романюк, Ольга Приступа, Наталія Скляренко, психолог та арт-терапевт Христина Хворост. Викладачі кафедри є членами Спілки дизайнерів, Національної Спілки художників України, Всеукраїнської Арт-терапевтичної асоціації, творчо працюють у галузі образотворчого мистецтва, мистецтвознавства, теорії та практики дизайну, є постійними учасниками міжнародних пленерів, виставок творів мистецтва та дизайну в Україні та закордоном.

Кожен викладач відкриває для студентів нові реалїї світу через свої вміння, емоції, душевні пориви.

На сторінках соціальних мереж багато інформації про наших викладачів. Хочеться представити хоча б декількох, щоб ви уявили потужний потенціал колективу!

Знайомтесь, Руслан Чугай! Захоплення рок-музикою надихнуло Руслана створити відповідну серію картин, де зображені українські виконавці, які співають виключно українською.

Митець збирає автографи українських рок-виконавців, акторів, політиків. Здавалося би звичайна річ, але головна незвичність в тому, що свої підписи знаменитості ставлять на власних портретах, які малює Руслан.

Започаткував серію відеороликів власного живописного процесу. На каналі Ютуб можна переглянути кліпи живописного процесу творення, увівши в пошук «Руслан Чугай».

Його неспокійне серце потребує багато що сказати людям, а допитливий розум робить цікаві спроби народити значущі, ідеї. Така багатовекторність творчого процесу відбилася навіть у живописних авторських техніках, які використовує Руслан Чугай у своїх творах. Художник поєднує давні техніки та матеріали разом з новітніми – олія, пастель, акварель, акрил, гуаш, олівець, кулькова ручка, контурна паста, лак, фломастер – які дивним чином поєднуються, відкриваючи нові обрії чи глибини творчості. Ці знання та навички передає у процесі навчання студентам.

Відома модельєр та дизайнер одягу Анна Дідух створила 16 ексклюзивних колекцій одягу: «Дідух», «Майстер і Маргарита», «Жар-птиця», «Синє», «Квітуча країна», «Лісова пісня», «Східна чуттєвість», «Розкіш Каїру», «Згадуючи НЕП», «Black», «Золотий дракон», «Black and white», «Петриківка» і «Весільна», «In black flicker» та «Княгиня». Свою майстерність та креативність реалізує разом із своїми вихованцями.

Кожна мистецька подія на кафедрі – це відкриття нових граней творчості викладачів. Це доводить і нещодавна виставка скульптури Богдана Ясинського. Вона показує, в якому напрямку розвивається об’ємно-просторова організація форми в сучасному мистецтві, та які тенденції та взаємовпливи прослідковуються. І в першу чергу це стосується дизайну, де вплив скульптури на всі його напрямки очевидний і зрозумілий. Творчо-дослідницька робота Богдана Ясинського в області формотворення та досвід скульптора має важливий позитивний вплив на процес викладання таких предметів, як пластика та скульптура. Це дає можливість бачити весь навчальний процес в динаміці розвитку і прогнозування, що є корисним у процесі формування дизайнера.

Орієнтиром кожного викладача у педагогічній діяльності є прагнення розкрити внутрішню сутність студентів, яке вивільняло б їх власну творчу енергію, формувало гармонійне сприйняття середовища. Ми цінуємо у студентів ініціативність, логіку та неординарність мислення, вміння імпровізації, які є визначальними критеріями оцінювання рівня проектної діяльності.

Креативність, відкритість, довіра, прагнення до нових високих цілей та завдань, віра у незвідано-безмежний потенціал молодих студентів дизайнерів – основні складові щоденної роботи, спілкування та співпраці з молодими студентами дизайнерами.


Шановні студенти! Ми, викладачі кафедри дизайну, працюємо заради вашого майбутнього, творчого зростання та гармонійного середовища.

2 ЕЛЕМЕНТ УСПІХУ. Отже, другий елемент успіху кафедри дизайну – активні студенти, сповнені «фантазією» креативних ідей нового часу. Саме молодь народжує ідеї, що завжди є актуальними на часі. Обмін позитивною енергією між студентом і викладачем завжди дарує нові відкриття.

Наші студенти не лише малюють, вони беруть участь у конференціях, займаючись науковими дослідженнями у сфері дизайну. Поєднання мистецтва і науки розкриває ще одну грань діяльності нашої кафедри. Підтвердженням цьому є щорічні участі студентів у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та щорічні перемоги!!!

Наведемо лише перелік, починаючи з 2010 року:

-диплом І ступеня (напрям «Дизайн») – Питель І.В. (2011 р.), Гегер А.Д. (2012 р.), Жук О.В. (2016 р.);

-диплом І ступеня (напрям «Легка промисловість») Панько К.Г. (2018 р.);

-диплом ІІ ступеня (напрям «Дизайн») – Христюк Ю.С. (2010 р.); Іщук Н.Л. (2014 р.), Дацюк Т.В. (2016 р.),

-диплом ІІІ ступеня (напрям «Дизайн») – Бацюсь І.В. (2013 р.), Мацан О.О. (2013 р.), Олешко І.П. (2014 р.), Гутовська Ю.В. (2015 р.);

-диплом ІІІ ступня (напрям «Легка промисловість») – Шваєвська О.О. (2012 р.), Музика Н.В. (2016 р.).

Випускники кафедри вже сформували середовище дизайн-послуг на Волині. Окремі випускники очолюють власні фірми, а інші зайняті на багатьох провідних дизайн-фірмах, що відомі своєю проектною діяльністю в Україні і поза її межами: «Факторія», «Медіа», «Модерн-Експо», «Фуджі-центр», «Арт-Дизайн», «Ріола», «Дизайн-центр», «Креатив», «Тенета», «Сварог», «Кодак», «Гарна хата», «Патріот» та багато інших.

Мрієте досягнути успіху у сфері мистецтва та дизайну?

Приходьте до нас на кафедру і вас на все життя поглине творча атмосфера!

3 ЕЛЕМЕНТ УСПІХУ. Саме вона - атмосфера творчості – формує середовище для навчання, відпочинку, розваг та душевного розвитку. Усе, до чого торкається рука і душа дизайнера, стає іншим, кращим, сучаснішим, змінює своєю присутність оточуюче середовище, вносить гармонію та відкриває таємниці мистецтва!

Головним напрямком такого креативного перетворення є проведення виставок творчих робіт студентів. Це наша візитівка, яка без слів розкриває переваги дизайну, демонструє вміння та навички студентів.

Проведення мистецьких виставок, флешмобів та різноманітних заходів вже стало доброю традицією, за якою слідкують усі в університеті та за межами! Лише з вересня 2019 року їх відбулося аж 15!

Ось афіші наших заходів лише за цей навчальний рік:

І кожна форма творчої діяльності представляє освітній рівень наших студентів та викладачів, показує нетрадиційне бачення світу та дозволяє провести нові експерименти!

Експеримент з формою був реалізований Юлією Бондарчук зі студентами у вигляді виставки інсталяцій до Міжнародного дня людей з інвалідністю «По-іншому».

Експеримент з кольором провела Анна Дідух зі студентами 1 курсу. Ми отримали креативні спонтанні живописні роботи, виконані з епоксидної смоли.

А епоксидні картини наших студентів навіть купив ректор!

Найграндіозніший експеримент кафедри дизайну 2019 року - експеримент з простором! Створення багатофункціонального середовища для арт-релаксації (ауд. 306 та 308) у межах роботи над партнерським проектом соціальної дії, що фінансувався Британською радою, було пов’язане із пошуками концепції гармонійного розвитку. Вона об’єднала 4 природні стихії та п’ятий елемент людину. Це середовище створює умови для відновлення психологічного стану не лише ветеранів АТО/ООС, а й для звичайних студентів та працівників університету, для естетичної гармонізації особистості й сприяння формуванню нових життєвих стратегій розвитку.


І тут не обійшлося без креативу – зірка програми відкриття кіт Будда!

Якщо бажаєте навчаючись релаксувати – вам до нас!

А скільки креативних мистецьких фотозон стали окрасою нашого університету! Кафедра дизайну завжди дарує святковий настрій та позитивну енергетику.

4 ЕЛЕМЕНТ УСПІХУ. Доброчесність – важлива складова успіху кафедри. Ми стоїмо в авангарді виховання доброчесної особистості. Все розпочалося із участі у гранті на розробку «Буклету-календаря «Правила академічної доброчесності першокурсника». Ці буклети було роздано першокурсникам усіх факультетів Луцького НТУ.

І ми продовжуємо цей шлях. Кафедра дизайну вже третій рік поспіль своїми діями доводить, що «Чесність починається з тебе» у межах Всеукраїнського конкурсу соціальних відеороликів. 

У цьому році несподівана перемога наших талановитих студентів Дмитра Березюка та Івана Стельмаха, які ще й грають на традиційних українських інструментах. Ролик можна переглянути тут:


Крім цього щорічно у межах курсу «Основи винахідництва» студентами створюються креативні ролики «без обмежень фантазії», спрямовані на виховання доброчесності, які буде корисно побачити усім!

Добрі вчинки завжди робити приємно. Викладачі кафедри дизайну Наталія Скляренко, Анна Дідух та Христина Хворост проводять заняття арт-терапії та арт-релаксації. Проведення занять арт-релаксації для ветеранів АТО у Луцькому госпіталі принесло багато щастя усім учасникам процесу.

Далі місія кафедри дизайну продовжилася в Маріуполі, де теж відбулися заняття з арт-релаксації.

Формування свідомості студентів, що ґрунтується на доброті та чесності, є важливою метою виховної діяльності кафедри дизайну.

5 ЕЛЕМЕНТ УСПІХУ. Самовдосконалення необхідне і студентам, і викладачам кафедри дизайну.

Взаємодія зі студентами, обмін інформацією – це завжди творчий процес та удосконалення, в першу чергу, самовдосконалення. Кожен розумає, що методи проведення занять і види завдань постійно вимагають видозмін, прилаштовуючись до нового світосприйняття творчої особистості.

Самовдосконалення відбувається під час подорожей, що єднає і студентів, і викладачів, і цілий світ! Нові враження отримуємо від поїздок, виставок, музейних експонатів та просто відпочинку на природі. І таких подорожей у нас безліч, як і безліч ідей, які породжують.

Це ми у Києві!


А це музей сучасного мистецтва Корсаків!

Нові люди і нові знайомства відкривають кордони нашої свіжості! 2020 рік подарував чудову зустріч з митцями з Лодзької політехніки – живописцем Томашем Собчаком, Катаржиною Зимною та багатьма іншими.

А виставка живописних робіт наших студентів-першокурсників стала наступним значним успіхом кафедри!

Навчання на кафедрі дизайну Луцького НТУ – це корисний життєвий досвід та можливість розкрити приховані таланти!

Ми разом змінюємо світ!

Стань частиною нашої команди і ти отримаєш шанс змінити життя на краще!