«Ті, що відкривають шлях до успіху». #15 Кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #15 Кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій

Нещодавно на сайті Луцького НТУ було започатковано рубрику «Ті, що відкривають шлях до успіху». Тут ми знайомимо вас із своїми кафедрами, їхніми унікальними досягненнями та розробками, а також особистостями, завдяки яким наші випускники набувають тих навичок, які допомагають їм ставати успішними.

Підхоплює естафету знайомства з прогресивними та найперспективнішими людьми і науковцями Луцького НТУ Кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій (Технологічний факультет).

КАФЕДРА АВТОМАТИЗАЦІЇ ТА КОМП’ЮТЕРНО–ІНТЕГРОВАНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Вас вітає кафедра АКІТ, яка була заснована у серпні 1998 року. Очолює її доцент, кандидат технічних наук Лариса Олександрівна Гуменюк, функціонує кафедра у складі Технологічного факультету, деканом якого є Олег Васильович Заболотний.

У чому УНІКАЛЬНІСТЬ нашої кафедри?

МИ ГОТУЄМО ФАХІВЦІВ, ЯКІ  ПОЄДНУЮТЬ ҐРУНТОВНІ ЗНАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗІ ЗНАННЯМ СУЧАСНОГО ВИРОБНИЦТВА

Особливістю спеціальності є глибоке вивчення і застосування мікропроцесорної, комп’ютерної техніки та сучасного програмного забезпечення. Наші студенти не тільки вміють працювати з сучасною обчислювальною технікою, а й застосувати її для створення інформаційних та керуючих систем, які сьогодні потрібні скрізь – від підприємства до банку.

Підготовка фахівців проводиться за спеціальністю:

151 - Автоматизація та комп’ютерно – інтегровані технології (АКІТ) галузі знань 15- Автоматизація та приладобудування.

Знайомтеся, викладачі кафедри АКІТ:

ПІДГОТУВАЛИ:

БАКАЛАВРІВ, СПЕЦІАЛІСТІВ >1400                                        МАГІСТРІВ > 150

Сьогодні ми живемо в епоху завершення третьої, цифрової революції, що почалася в другій половині минулого століття. Її характерні риси: розвиток інформаційно-комунікаційних технологій, автоматизація та роботизація виробничих процесів.

Характерні риси Індустрії 4.0 - це повністю автоматизовані виробництва, на яких керівництво всіма процесами здійснюється в режимі реального часу і з урахуванням мінливих зовнішніх умов.

В наш час автоматизуватися можуть дуже багато галузей людської діяльності: виробництво, навчання, дослідження, проектування, управління і багато інших. І зараз всі розвинені країни намагаються автоматизувати абсолютно все, що може бути автоматизовано і тим самим полегшити і модернізувати життя своїм громадянам.

ЩО СТУДЕНТИ ВИВЧАЮТЬ?

1.Сучасні мови програмування С, С++,С#, Python, WEB-технології;

2.Мікропроцесорну техніку;

3.Програмування систем реального часу

4.Інтелектуальні транспортні системи;

5.Автоматизацію бізнес-процесів;

6.Побудову систем “Розумний дім”;

7.Електроніку та мікросхемотехніку;

8.Робототехніку;

9.Прикладне програмне забезпечення для людино-машинного інтерфейсу автоматизованого робочого місця з використанням SCADA-програм;

10.Використання спеціалізованого програмного забезпечення для моделювання процесів управління;

11.Програмне забезпечення для інтелектуальних систем управління.

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ

Студенти, які навчаються на спеціальності 151 АКІТ мають можливість паралельно здобути другий диплом міжнародного зразка в Португалії, Польщі, Великобританії.  Географія студентів які навчаються на спеціальності виходить далеко за межі України – Ліван, Алжир.

Викладачі кафедри постійно підвищують свою кваліфікацію як в Україні, так і за її межами: Португалія, Польща, Туреччина, Німеччина. Налагоджена тісна співпраця з фірмою dSpace (м. Падеборн, Німеччина), Siemens (регіональне представництво) та іншими. Викладачі вдосконалюють іноземні мови, відвідують лекції та семінари на провідних фірмах України, отримуючи не тільки теоретичні знання, а і практичні навички. 

Кафедра є засновником міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції молодих вчених та студентів «Актуальні проблеми автоматизації та управління». До участі в роботі конференції долучаються вчені з  України, Португалії, Польщі, Бразилії, Казахстану, Білорусії (http://av.lntu.edu.ua/). Результати нашої активної наукової діяльності підтверджуються щорічними публікаціями в міжнародних журналах, авторськими свідоцтвами та патентами.

Студенти також активно залучаються до наукової роботи. В процесі навчання вони працюють у лабораторіях, які оснащені відповідним технічним та програмним забезпеченням, що створює реальну можливість отримання не тільки теоретичних, а і практичних навичок. Наші студенти всебічно розвиваються, беручи активну участь у фахових конкурсах та олімпіадах, займаючи призові місця, що підтверджують отримані сертифікати.  Поглибленні знання з вивчення сучасних мов програмування можна отримати на гуртку з програмування, а результати вивчення – представити у власному проекті.

Студентські науково-практичні розробки

Наші викладачі не лише навчають студентів спеціальності, але і дбають про їх всесторонній розвиток. На кафедрі започатковано проведення різноманітних розіграшів та інтелектуальних ігор, зокрема  “AKIT QUIZ GAME”- інтелектуально - розважальної гри, яка вимагає логічного мислення, обізнананості у новинках світу IT-технологій та загальної ерудованості, яка об’єднала не лише студентів факультету, університету, але і учнів шкіл міста Луцька.

ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 151 АКІТ - ЦІКАВЕ ТА ВЕСЕЛЕ!

Студентське життя – це заповітна мрія кожного школяра.  Студентські роки порівнюють з такими чарівними словами, як перше кохання, веселощі та молодість. Можна лише порадіти за тих, хто мав щастя пройти цей шлях і відчути його чарівність.

Кафедра активно співпрацює із стейкхолдерами Волині. Наші випускники успішно працюють на підприємствах Волинської області та Луцька, у Польщі, Німеччині та Туреччині.

Підтримуючи тісну співпрацю з працедавцями, проводяться круглі столи та екскурсії, де студенти мають змогу ознайомитись з останніми новинками комп’ютерно-інтегрованих технологій, які запроваджені у виробництво та тенденціями їх розвитку.

Нещодавно кафедра відсвяткувала своє 20-річчя.

Ця незабутня подія пройшла в дуже теплій та родинній атмосфері, за участю випускників спеціальності, ректора університету, декана, голів ДЕК різних років та, звичайно ж, викладачів кафедри АКІТ.

Наші випускники успішні та талановиті! Наші випускники- це наша гордість!

Якщо ви хочете:

-отримати професію, яка буде актуальна завжди;

-отримати знання, які не втрачають актуальності вже на момент випуску з університету;

-бути в тренді технічного прогресу;

-відчувати себе важливим і сучасним;

-мати стабільну і високооплачувану роботу.

Тоді МИ завжди раді бачити вас та обов’язково поділимося власним досвідом!!!