«Ті, що відкривають шлях до успіху». #25 Кафедра фізичної культури, спорту та здоров?я

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #25 Кафедра фізичної культури, спорту та здоров?я

Ми продовжуємо, започаткований на сторінках Луцького НТУ, проект «Ті, що відкривають шлях до успіху». Тут ми знайомимо вас зі своїми кафедрами, їхніми особливостями, досягненнями, унікальними розробками і головне – людьми, завдяки яким наші випускники стають успішними!

Тож наступні, кого ми готові представити – кафедру фізичної культури, спорту та здоров?я (технологічний факультет).

Якщо бажаєте навчатися  перемагати – Вам до нас!

ПРО НАШУ КАФЕДРУ                    

Кафедра фізичного виховання Луцького НТУ створена на базі кафедри загальноосвітніх дисциплін у 1991 році. Першим очільником секції був Волощук Борис Іванович. У 1991 році очолила кафедру фізичного виховання Іванова А.Є. Починаючи з 2009 року завідувачем кафедри працює кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Савчук Сергій Ананійович. А функціонуємо у складі Технологічного факультету, під керівництвом декана Олега Васильовича Заболотного.

На даний час освітній процес на кафедрі проводять 11 талановитих викладачів, серед яких 2 – професора; 10 – кандидатів наук, 8 – доцентів. Знайомтесь:

На кафедрі створена наукова лабораторія, де проводяться наукові дослідження  та експерименти. Наші викладачі беруть участь в міжнародних та всеукраїнських конференціях, публікуються в наукових збірниках. До наукової роботи активно залучаються і студенти.

Метою роботи кафедри є вдосконалення форм оздоровчої та спортивно-масової роботи зі студентами університету, підготовка висококваліфікованих спеціалістів за такими спеціальностями як:

- 014 Середня освіта (фізична культура) (бакалавр)

- 017 Фізична культура та спорт (магістри)

На даних спеціальностях навчаються студенти університету, серед яких є кандидати в майстри спорту, майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу та члени збірної України з різних видів спорту.

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА КАФЕДРИ

У розпорядженні кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я є спортивний комплекс з чотирма спеціалізованими залами, плавальним басейном та стадіоном.

В ігровому залі проводяться тренування та змагання з волейболу, футзалу, баскетболу, гандболу, спортивних єдиноборств та ін. Додатково зал обладнаний шведськими стінками, місцями для глядачів.

Два тренажерні зали оснащені різноманітними тренажерами, шведськими стінками, гімнастичним знаряддям. Тут ви зможете займатися атлетичною гімнастикою, фітнесом, вдосконалювати спортивну майстерність, розвивати фізичні якості та набути хорошої спортивної форми.

Спортивний зал для єдиноборств вкритий татамі, має достатню кількість спортивного інвентаря та обладнання. У залі проходять заняття з карате та рукопашного бою, аеробіки, кікбоксингу.       

Гордістю кафедри є 25-метровий плавальний басейн з чотирма доріжками, де проходить навчання плаванню, працюють спортивні та оздоровчі групи.

Стадіон Луцького національного технічного університету має бігові доріжки, велике та мале футбольні поля, спортивне містечко, легкоатлетичні сектори для метань та стрибків.

Отож, якщо ви оберете навчання на нашій кафедрі, то точно не пожалкуєте. Таке різноманіття спортивної інфраструктури та можливостей для фізичного розвитку є тільки у нас!

СПОРТИВНІ СЕКЦІЇ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ У ЛУЦЬКОМУ НТУ

Викладачами нашої кафедри організовані та проводяться секції з волейболу (чол., жін.), баскетболу (чол.), карате та рукопашного бою, атлетичної гімнастики, футболу, плавання, легкої атлетики, настільного тенісу.

Сучасна лабораторія анатомії та фізіології людини. Завдяки зусиллям кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я, лабораторія була оснащена спеціальним обладнанням, новими меблями та технікою.

Новостворена лабораторія анатомії та фізіології людини розширює можливості студентів у навчанні і дозволяє отримати як теоретичні, так і практичні знання одночасно.

НАУКОВА РОБОТА

Ми активно займаємося науковою робото і залучаємо до цього молодь, саме тому на кафедрі фізичної культури, спорту та здоров’я працюють три наукових гуртки:

1. Оздоровча фізична культура та масовий спорт у ВНЗ (наук. керівник – проф. Савчук С.А.);

2. Фізична культура, фізичне виховання студентів технічного університету (наук. керівник – доц. Бакіко І.В.);

3. Актуальні питання адаптивної фізичної культури (наук. керівник – проф.   Безверхня Г.В.).

У 2017 року кафедра фізичного виховання (на той час) Луцького національного технічного університету спільно з кафедрою теорії фізичного виховання, фітнесу та здоров?я Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та Волинським обласним відділенням комітету фізичного виховання та спорту МОН України провели Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи розвитку фізичного виховання у вищих навчальних закладах».

У 2019 році кафедрою було проведено Круглий стіл: «Виклики та сучасні тенденції підготовки магістрів зі спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» та Міжнародна науково-практична конференція: «Проблеми та перспективи підготовки спортсменів високої кваліфікації з метань через призму діяльності». Заходи завжди проходять жваво, цікаво і головне – результативно.

Щорічно викладачі кафедри беруть участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, де виступають з доповідями.

Наші студенти беруть активну участь в наукових конференціях, олімпіадах та інших наукових заходах.

СПОРТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ

Студенти Луцького НТУ – активні учасники змагань міжнародного, всеукраїнського, обласного та міського рівнів.

Чемпіонат Світу з карате м. Суботіца (Сербія). Зліва Дмитро Щурук ст. гр.ФКм-11 виборов золото.

Чемпіонат Світу з карате м. Суботіца (Сербія). Цьох Олена бронзова нагорода

Відкритий Кубок ВПА України з пауерліфтингу. Ярмолюк Іван виконав норматив Майстра спорту України. ІІ міжнародний професійний турнір із змішаних єдиноборств «Воїни Любарта». Переможці турніру Бухалюк Максим та Велієв Султан.

У березні 2020 року команда плавців Луцького НТУ взяла участь в Чемпіонаті України з плавання м. Харків, майстер спорту Корольчук Анастасія здобула два срібла та одну бронзу, Міщук Дмитро виконав норматив Майстра спорту України.

Кубок Луцького НТУ з футзалу

Чемпіонат України з рукопашного бою серед дорослих м. Київ. Цьох Олена завоювала бронзову нагороду, виконавши вперше норматив кандидата в Майстри спорту України.

Місто Рига (Латвія) міжнародний турнір з бойових мистецтв. Дмитро Щурук здобув "золото".

2010 року у Луцькому НТУ проводиться «Кубок Тараса Михалика» з футзалу, за сприянням випускника нашого вузу колишнього гравця збірної України з футболу,Тараса Михалика.

У м. Луцьк відбувся XVІIІ Всеукраїнський турнір «РУБІЖ» з рукопашного бою.

м. Рівне відбувся Кубок України з кікбоксингу WAKO.  Шевчук Вадим виборов друге місце

Кубок України з бойового самбо. м. Київ. Ковальчук Дмитро та Бондаренко Олексій стали чемпіонами змагань і виконали норматив майстра спорту України.

Збірна команда ЛНТУ з футболу, постійний учасник  і неодноразовий призер обласних та міських змагань з футболу та футзалу.

Кубок  Луцька з  рукопашу гопак

м. Арад (Румунія) чемпіонат Європи з карате, Захаренко Ярослав здобув золоту нагороду.

м. Жешув Польша Чемпіонат Європи з бойового самбо, Мельничук Іван ст. гр. ФК-21 І місце, Бухалюк Максим ст. гр. ФК-31 ІІ місце, Ковальчук Дмитро ст. гр. ФК-12 ІІ місце. Крім того Бухалюк Максим виконав норматив Майстра спорту міжнародного класу.

«Кубок І-го курсу» з футболу серед студентів першого курсу Луцького НТУ

«Кубок ректора» із метання списа

Відкритий чемпіонат Волинської області з легкої атлетики серед дорослих, молоді, юніорів та спортсменів з обмеженими можливостями

Товариська зустріч з волейболу з колегами викладачами із СНУ

Першість Луцького національного технічного університету  з плавання

Чемпіонат міста з баскетболу

Баскетбольна ліга Луцьк

Чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів, що відбувався у місті Суми. Дмитренко Катерина (ФК-11) виборола перше місце в стрибках в довжину з результатом 5 метрів 91 сантиметр. Тарас Корецький (ФКз-11) став чемпіоном України на дистанції 5000м зі спортивної ходьби. Крім цього, юний спортсмен встановив особистий рекорд -20:48.52.

В розважальному комплексі «Адреналін Сіті» 16-19 травня відбувся  29-тий Чемпіонат Світу з пауерліфтингу World WPA Championships в якому взяв участь студент Луцького НТУ Ярмолюк Іван група ФК-21. На цих змаганнях він виступав в одній вправі (станова тяга) і піднявши вагу 237,5 кг., зайнявши перше місце у ваговій категорії 90 кг.,та виконав норматив Майстра спорту міжнародного класу(МСМК). Бажаємо подальших успіхів та досягнень в професійному спорті та здоров’я.

Перше місце в VІІ відкритому Чемпіонаті Луцька з волейболу серед чоловічих команд група Б. в 2018 році.

Команда Луцького НТУ здобула перемогу у Міжнародному турнірі з волейболу. Кубок ректора-2019». ІІ Всеукраїнський турнір з волейболу «Lutsk volley» здобули третє місце

Змагання з пауерліфтингу

СТАЖУВАННЯ ВИКЛАДАЧІВ

Викладачі кафедри постійно вдосконалюються, займаються самоосвітою, що сприяє професійному розвитку.

Для отримання європейського досвіду підготовки фахівців та передачі його у процесі навчання студентам викладачі кафедри проходять стажування в провідних закордонних закладах вищої освіти, а саме в університеті «Суспільно-Природничих Наук ім. Вінцента Поля» (м. Люблін, Республіка Польща).

ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ

Отримані знання наші студенти застосовують під час проходження практики в ЗЗСО м. Луцька та Волинської області, літніх оздоровчих таборах.

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА

Викладачі нашої кафедри постійно проводять зустрічі із старшокласниками загально-освітніми закладами м. Луцька, Волинської області та Рівненської області, організовують агітаційно-роз’яснювальну роботу.

В 2019 році  кафедра започаткували новий формат профорієнтаційної роботи проведення змагань з абітурієнтами.

СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ ТА ДОЗВІЛЛЯ, В ЯКИХ БЕРУТЬ УЧАСТЬ НАШІ СТУДЕНТИ

Луцькому НТУ проводяться  різноманітні заходи. Один з яких фізкультурно-патріотичний фестиваль «Козацькі розваги», який проводить кафедра фізичної культури, спорту та здоров’я. Участь в змаганнях  беруть декілька сотень студентів з різних факультетів. 

Щорічно кафедра фізичної культури, спорту та здоров’я проводить Всеукраїнський флешмоб присвячений Міжнародному дню студентського спорту.

До Дня студента викладачі кафедри щорічно влаштовують справжній спортивний батл із молоддю Так, у волейбольному турнірі змагаються студенти спеціальності 014 Середня освіта (фізична культура) та викладачі кафедри фізичної культури, спорту та здоров?я.

Щороку у Луцькому національному технічному університеті відбувається конкурс за звання найгарніших, найрозумніших та найталановитіших представників технологічного факультету "Міс та Містер факультету". Мужні хлопці та прекрасні дівчата гідно доводять, що є найкращими претендентами на представництво у фінальному змаганні «Король та Королева Луцького НТУ».

Колектив кафедри фізичної культури, спорту та здоров?я організованує туристичні походи.

Метою проведення походу є закріплення практичних навиків спортивного туризму та оздоровлення. Особливо цікаво проходила туристична естафета, встановлення намету, розпалення багаття, в’язання туристичних вузлів тощо.

З метою популяризації фізичної культури та спорту, підвищення рухової активності та зміцнення здоров’я у Луцьку відбувся Всеукраїнський забіг «Зелена миля 2018».

Участь у заході взяли ректор Луцького НТУ Петро Савчук, викладачі та студенти спеціальності середня освіта (фізична культура) Технологічного факультету. Учасники забігу власним прикладом продемонстрували як покращувати та зміцнювати здоров’я.

Наші студенти є активними учасниками дебюту першокурсиків усіх груп Технологічного факультету. «Першачки» змагаються за першість, демонструючи свої вміння, таланти та кмітливість.

МИ ПИШАЄМОСЯ НАШИМИ ТАЛАНОВИТИМИ ВИПУСКНИКАМИ

Михалик  Тарас Володимирович - український футболіст, захисник. Дворазовий чемпіон України, дворазовий володар Кубка України та Суперкубка України, фіналіст молодіжного чемпіонату Європи 2006. Грає на позиції опорного півзахисника або центрального захисника. Майстер спорту України міжнародного класу.

Машуренко  Руслан Олександрович— український дзюдоїст, призер Олімпійських ігор у Сіднеї. Бронзову олімпійську медаль Руслан Машуренко виборов на сіднейській Олімпіаді в середній вазі. За свою спортивну кар'єру став неодноразовим чемпіоном України, чемпіоном Європи серед клубів, неодноразовим призером Чемпіонату Європи (1995 і 2000 років), чемпіон світу серед студентів з дзюдо.

Чубинська Юлія Сергіївна - Майстер спорту, срібний призер Чемпіонату Європи серед юніорів з волейболу.

Здоровим бути модно, успішним – престижно !!!

Чекаємо вас на кафедрі фізичної культури, спорту та здоров’я!