«Ті, що відкривають шлях до успіху». #26 Кафедра архітектури та містобудування

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #26 Кафедра архітектури та містобудування

У Луцькому НТУ продовжується проект «Ті, що відкривають шлях до успіху». Тут ми знайомимо вас із своїми кафедрами, їхніми особливостями, досягненнями та людьми, завдяки яким наші випускники набувають тих навичок, які допомагають їм ставати успішними.

Сьогодні ми готові вам представити кафедру архітектури та містобудування (факультет архітектури, будівництва та дизайну).

Привіт!

Ми – архітектори!

Кафедра архітектури та містобудування – це архітектурна родина, котра утворилася у 2017 році на базі кафедри дизайну. А у 2019 році внаслідок перерозподілу стала самостійною випускаючою кафедрою, яка готує бакалаврів і магістрів з архітектури та містобудування. Очолює кафедру кандидат архітектури, доц. Інна Абрамюк. Кафедра функціонує у складі факультету архітектури, будівництва та дизайну, під керівництвом Олександра Бондарського.

Команда кафедри – це професіонали своєї справи, котрі діляться зі студентами не лише знаннями, а й досвідом, позитивними емоціями, креативними ідеями та невичерпним ентузіазмом. В нашій команді Заслужений архітектор України Юрій Казмірук та Заслужений архітектор України Андрош Бідзіля, 4 кандидатів наук, доцентів – Оксана Пасічник, Руслан Пасічник, Богдан Боярчук, Іван Ясюк, 1 старший викладач Зоряна Рубан-Головчук – член спілки художників України.

Давайте знайомитися:

Незважаючи на те, що кафедра архітектури та містобудування одна з наймолодших в університеті, викладачі та студенти кафедри є активними учасниками та переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Зокрема, здобули ІІІ місце в міжнародному конкурсі архітектурних проектів «Ескіз-ідея гуманізації простору міста Борислав на Львівщині», м. Львів, та декілька призових місць у Всеукраїнських конкурсах архітектурного рисунку «КАР-2018» і «КАР-2019», м. Полтава.

Велике значення викладачі кафедри архітектури та містобудування приділяють залученню талановитої студентської молоді до науково-дослідницької та проектної діяльності.

Студенти мають можливість пройти семестрове навчання на кафедрі архітектурного проектування університету «Люблінська політехніка», Польща, на кафедрі архітектури та урбаністики Словацького технічного університету, Словаччина, а також здійснити практичну підготовку в Академії мистецтв міста Вільнюс, Литва.

Значну увагу колектив кафедри приділяє євроінтеграції та розвитку міжнародного співробітництва, це і стажування, і участь у науково-практичних заходах закордоном.

Усі тонкощі професії архітектора вивчаємо не лише в аудиторіях, а й в поїздках, музеях, на конкурсах, під час участі в практичних програмах, на будівництві, на зустрічах із практикуючими архітекторами, із представниками міської влади та людьми, які цінують архітектуру понад усе.

Вивчаємо та розкриваємо історію архітектури міста та області, зокрема, створили макет Жидичинського монастирського комплексу, в якому відтворили існуючі та вже зруйновані будівлі.

Архітектор покликаний створювати найкращі умови для життя не лише для своїх сучасників, а й для майбутніх поколінь!

(І.В. Жолтовський)

Своїми знаннями ми ділимося не лише із студентами, а й з учнями шкіл, коледжів та усіма бажаючими дізнатися щось нове про архітектуру, місто, простір, комфортне для людини середовище, новітні матеріали та конструкції. З цією метою команда кафедри, вперше на Волині, організувала школу архітектури «KLAUZURA».

Ми постійно в русі, розвиваємося і вивчаємо нове, здобуваючи цінний досвід. Передаємо знання і досвід студентам, разом проживаючи студентські будні, разом перемагаємо, відкриваємо нові горизонти й будуємо своє майбутнє!

Архітектор – це не професія, це стиль життя!