«Ті, що відкривають шлях до успіху». #33 Кафедра прикладної математики та механіки

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #33 Кафедра прикладної математики та механіки

Луцький НТУ продовжує проект «Ті, що відкривають шлях до успіху». Тут ми знайомимо вас із своїми кафедрами, їхніми особливостями, ексклюзивними розробками та унікальними досягненнями. Але головне – ми знайомимо вас із людьми, завдяки яким наші випускники стають успішними.

Сьогодні вас вітає кафедра прикладної математики та механіки (факультет архітектури, будівництва та дизайну).

Кафедра прикладної математики та механіки з’явилася у 2018 році, шляхом перейменування кафедри технічної механіки. З 2017 року кафедрою завідує д.ф.-м.н., доцент Ярослав Михайлович Пастернак.  Функціонує кафедра у складі факультету архітектури, будівництва та дизайну, під керівництвом декана Олександра Бондарського.

Наша кафедра провадить підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю 113 «Прикладна математика» зі спеціалізацією у напрямі комп’ютерної механіки матеріалів та конструкцій. Фахівці за цією спеціальністю потрібні не лише в Україні, а й закордоном на надсучасних виробництвах, в ІТ-сфері, науці тощо. Освітні програми цієї спеціальності увібрали передовий досвід ЗВО України, Німеччини, США, мають подібну структуру та надають аналогічні компетенції.

Кафедра прикладної математики та механіки є однією із небагатьох кафедр Луцького НТУ, яка ліцензувала підготовку за трьома рівнями вищої освіти: бакалаврат, магістратура та аспірантура.

На кафедрі працюють висококваліфіковані викладачі, професіонали своєї справи. Досить сказати, що 2/3 із них мають науковий ступінь доктора наук, причому половина із цих докторів наук мають вік до 40 років. Доктори наук кафедри прикладної математики та механіки складають більше 10 % загальної кількості докторів наук Луцького НТУ.

Знайомтесь, наші викладачі: д.т.н., професор ШВАБ’ЮК Василь Іванович, д.ф.-м.н., професор МАКСИМОВИЧ Володимир Миколайович, д.т.н., доцент МІКУЛІЧ Олена Аркадіївна, к.т.н., доцент ПРИХОДЬКО Олексій Сергійович, к.т.н., доцент БОНДАРСЬКИЙ Олександр Георгійович, старший лаборант АФОНІНА Світлана Анатоліївна, старший лаборант ГРИЩУК Тетяна Олександрівна та старший лаборант ПРИХОДЬКО Галина Василівна.

Викладачі кафедри є визнаними у світі науковцями. Досить сказати, що вони створили більше половини публікацій Луцького НТУ у провідних світових наукових журналах, мають найбільшу цитованість закордонними вченими. Неодноразово запрошувалися на міжнародні наукові конференції та симпозіуми, викладали авторські курси лекцій у країнах Європейського Союзу.

Наукові напрями кафедри:

?   механіка деформівного твердого тіла;

?   механіка зв’язаних полів;

?   обчислювальна механіка деформівних систем;

?   механіка структурно-неоднорідних середовищ.

Крім того, ми намагаємося залучити до науки молодь, а тому спільно з Волинським ліцеєм-інтернатом Волинської обласної ради організували для кращих учнів старших класів конкурс «Юний математик-прикладник». Його перший етап відбувся раніше в ліцеї-інтернаті, а другий – у стінах Луцького НТУ. Фінальний етап складався з двох частин – лекції про сучасні проблеми обчислювальних наук, прикладної математики і знання з цього предмету, які вивчають студенти університету та, зокрема, завдань, за результатами яких обрали переможця конкурсу.

Водночас, ми вибудували тісне наукове та науково-технічне співробітництво із закордонними організаціями та маємо низку спільних напрацювань, беремо участь у міжнародних конференціях, ділимося власним досвідом з іноземними колегами та черпаємо нові знання. 

Кафедра прикладної математики та механіки є активним учасником Днів науки у Луцькому НТУ та охоче демонструє унікальні розробки на різноманітних виставках. Особливу увагу завжди привертають винаходи Олексія Приходька, зокрема його безпілотники.

Проте найкраще охарактеризують викладачів саме студенти. Подаємо нижче відгуки випускників бакалаврату та магістратури про кафедру прикладної математики та механіки.

Лейбик Андрій, студент другого курсу

На мою думку, навчання в Луцькому НТУ цікаве, тому що викладачі дають свободу вибору діяльності. Можна самотужки вирішити, як розставити пріоритети своїх занять. Відсутній надмірний стрес у навчанні.

Насамперед, із плюсів моєї спеціальності можна виділити те, що в мене досить багато точних предметів, такі як: лінійна алгебра, дискретна математика, теоретична механіка та ін. Вони допомагають level up мої технічні характеристики не гуманітарія.

Кафедра прикладної математики та механіки хороша тим, що вона маленька і дружна. Усі ладять між собою, допомагають один одному та підтримують у складних випадках. Викладачі легко знаходять спільну мову зі студентами.

Усі викладачі кафедри мені подобаються, тому що вони булочки з корицею. Люблю їх. Вони мене терплять.

Щодо недоліків, у навчанні, в першу чергу, мені не подобаються карантин, це найгірше, що могло трапитись із моїм студентським життям. Я розповідатиму своїм онукам про цей апокаліпсис, про часи, коли усі сиділи вдома деградуючи. На жаль, карантин не відміниш, тому усім нам потрібно з розумінням поставитись до цього питання та зробити усе, що в наших силах, щоб продовжити навчання на відстані.

Роман Бойко, випускник бакалаврату

Навчаючись за спеціальністю прикладна математика, що на кафедрі прикладної математики та механіки, я отримав максимум знань, тому що їх мені давали чудові знавці своєї справи, викладачі. Особливо викладачі, як я називаю, моєї кафедри. У кожного є особливий талант. І попри навчальний час, я отримував поради поза ним, навіть деколи вночі. Це було доволі часто, тому що, якщо я запалився якоюсь ідеєю, то можу сидіти й працювати над нею цілу ніч. А все тому, що саме викладач запалював ту ідею в мені. Ярослав Михайлович Пастернак знав «як збудувати будинок без жодного гвіздочка», він настільки зрозуміло пояснював, що я міг годинами слухати з відкритим ротом і куди воно мені все вміщалось, не знаю. На будь-яке фізичне тіло, що знаходиться поблизу поверхні Землі діє сила тяжіння – Олексію Сергійовичу Приходьку, вдавалось порушувати цей закон, його коптери долали кілометри висоти, які після, можна було переглянути. Програми, що пише Олексій Сергійович, мені спочатку здавались не під силу, а він їх лузає як насіння. Олена Аркадіївна Мікуліч, дала мені багато знань і методів, знає що, де, як і коли розв’язувати те чи інше завдання. Знає підхід, і кажуть, що вона вміє розмовляти із формулами. Василь Іванович Шваб’юк, зігне балку так, що та вивчить всі формули опору та ще й виведе нові. Василь Іванович зробив вагомий внесок в мої знання, тепер палка стріляє не раз в рік, а кожен раз, як я згадую науку професора.

За всі роки навчання вони стали мені як сім’я. Ще багато інших викладачів вносили зміни в моє розуміння, в них це вийшло. Дуже вдячний всім, хто приклав до цього зусилля. Хоч пройшов не великий відрізок університетського шляху, та взяв чимало із собою файного хліба. Спеціальність, за якою я здобував освіту, думаю проведе мене і далі. Тому що мені подобається програмувати та прикладати математику до сучасності. Враховуючи те, що зараз усі переходять на цифрові системи, саме прикладну математику можна застосувати до усього, та використати на повну, тому що вона дозволяє точно вирахувати, і прикласти рішення куди потрібно. Ось таке цікаве університетське життя.

Тетяна Третяк, випускниця магістратури

Я закінчила Луцький національний технічний університет у 2020 року за спеціальністю «Прикладна математика». Навчання мені дуже сподобалося, особливо запам’яталися: доброзичливість і відкритість викладачів, через це, з перших навчальних днів сформувалась дружня атмосфера, що заохочувало до здобуття знань; широкий спектр знань, який надавався у ході навчання, що допомогло в розвитку в ІТ сфері; професіоналізм викладачів, напевне, не було такого запитання, на яке мені не дали відповідь. Особливо хочеться подякувати викладачам кафедри, які навіть після навчання, дають слушні поради по життю.

Перед тим, як поступати, я довго обдумувала, куди йти, вибирала різні вузи, адже бакалаврат закінчила у Рівненському державному гуманітарному університеті, вагалася, але тепер розумію, що зробила правильний вибір.

Ми щиро пишаємося успіхами наших студентів і випускників, адже намагаємося кожному передати частину своїх знань, вмінь і подарувати часточку своєї душі. Якщо ви прагнете поєднати своє життя із прикладною математикою та механікою, реалізовувати власні найсміливіші наукові плани і стати фахівцем своєї справи, ми з радістю чекаємо на вас у нашій дружній науковій родині!