«Ті, що відкривають шлях до успіху». #36 Кафедра військової підготовки

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #36 Кафедра військової підготовки

На сторінках сайту Луцького НТУ тривав проект «Ті, що відкривають шлях до успіху», де ми показали, що за кожним науковим досягненням та званням, за кожним відкриттям чи експериментом, за кожним підручником та словом «викладач» - стоїть особистість, яка щиро ділиться своїм досвідом та знаннями із наступниками – студентами.

Ми були раді вам розповісти про те, що таке кафедра Луцького НТУ, чим кожна із них особлива, які переваги вони мають та які двері відкривають для професійного становлення студента, і головне – які люди допомагають вам будувати успішне життя.

У рамках проекту, ми представили 35 кафедр Луцького НТУ, які функціонують у складі 7 факультетів. Вони випускають крутих ІТ-шників, електриків, інженерів, менеджерів, бухгалтерів... Це люди, які володіють ключами до успіху та охоче діляться секретами професіоналізму.

На завершення проекту, ми раді відчинити вам двері на 36-ту кафедру - кафедру військової підготовки і продемонструвати усі переваги навчання на ній.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 143, та спільного наказу Міністерства оборони України, Міністерства освіти і науки України і Міністерства внутрішніх справ України від 1 липня 2015 року № 299/694/791 «Про оптимізацію мережі військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів», спільної Директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 04.05.16 №Д-322/1/8дск на базі Луцького національного технічного університету створена кафедра військової підготовки. Положення про кафедру військової підготовки Луцького національного технічного університету затверджено спільним наказом Міністерства оборони України і Міністерства освіти і науки України від 8 жовтня 2015 року № 1047/544.

Кафедра військової підготовки Луцького НТУ є структурним підрозділом Луцького національного технічного університету. Відповідно до наказу Міністра оборони України від 07.04.2010 року № 179 «Про затвердження та розподіл повноважень і функцій між структурними підрозділами центрального апарату Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління з питань військової освіти» кафедра підпорядкована командувачу Сухопутних військ Збройних Сил України.

Кафедра розміщується на фондах університету в окремій будівлі, має окремий парк для зберігання бойової та іншої техніки.

Кафедра військової знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул.Польова б, 45.

Для проведення занять з військової підготовки використовується спеціалізовані аудиторії.

Для проведення стройової підготовки – стройовий плац, що обладнаний згідно стройового статуту Збройних Сил України. Матеріально-технічна база кафедри військової підготовки є складовою матеріально-технічної бази Луцького національного технічного університету і формується з метою створення сучасних умов для успішного навчання студентів та проведення творчої діяльності науково-педагогічних працівників.

Навчально-матеріальна база призначена для підготовки військових фахівців за встановленими військово-обліковими спеціальностями, відповідно до кваліфікаційних характеристик, навчальних планів та програм навчання.

Основними елементами є:

-аудиторний фонд

-електронний тир

-кімната зберігання зброї

-бокс для техніки

-стройовий плац.

Військова підготовка громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу здійснюється відповідно до Законів України «Про вищу освіту», «Про  військовий обов’язок і військову службу», постанови Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2012 року № 48 «Про затвердження Порядку проведення військової підготовки студентів вищих навчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу» (зі змінами), спільного наказу  Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від  14.12.2015р.  №719/1289 , а також інших нормативно-правових актів Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України, Генерального штабу Збройних Сил України та командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

НАВЧАННЯ ПРОВОДИТЬСЯ ЗА ТРЬОМВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИМИ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ:

-Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;

-Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії;

-Психологія.

Основні завдання кафедри військової підготовки:

-підготовка висококваліфікованих офіцерів запасу, які відповідають сучасним вимогам кваліфікаційних характеристик відповідних військово-облікових спеціальностей для військових підрозділів, частин та з’єднань Сухопутних військ;

-всебічне і гармонійне виховання студентів,  формування у них патріотичних, ділових, морально-психологічних та військово-професійних якостей, необхідних для захисту Вітчизни;

-наукова робота, що спрямована на підвищення якості військової підготовки, розвиток і вдосконалення військової техніки та озброєння.

Громадянам, які навчаються на кафедрі за програмою підготовки офіцерів запасу, на період навчання надається відстрочка від призову на строкову військову службу згідно ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (зі змінами).

Випускники кафедри військової підготовки мають можливість:

-проходити службу у Збройних Силах України за призовом або контрактом;

-проходити службу в органах Служби безпеки України (зі збереженням офіцерського звання);

-проходити службу в органах Державної прикордонної служби України (зі збереженням офіцерського звання);

-проходити службу в органах Національної гвардії України (зі збереженням офіцерського звання);

-працювати в Національній поліції України (зі збереженням офіцерського звання);

Військова підготовка громадян планується та проводиться протягом одного ( двох ) навчальних днів на тиждень методом проведення «військового дня».

Термін навчання  - 2 роки.

Після закінчення першого року навчання за програмою підготовки офіцерів запасу проводяться комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки та тактичної медицини на протязі трьох  тижнів (21 день) у поточному році за рахунок часу, відведеного на їх канікулярну відпустку.

Після закінчення другого року навчання за програмою підготовки офіцерів запасу проводиться навчальний збір в одній із військових частин. Тривалість навчального збору складає 30 діб.

Навчальний збір завершується складанням випускного екзамену та прийняттям Військової присяги на вірність Українському народові.

Після проходження повного курсу військової підготовки та атестації, до офіцерського складу наказом Міністра оборони України присвоюється первинне військове звання молодшого лейтенанта запасу.

Зарахування громадян для проходження військової підготовки здійснюється за результатами конкурсного відбору та медичного огляду.

Конкурсний відбір громадян включає:

– оцінку рівня успішності навчання;

– професійно-психологічний відбір;

– оцінку рівня засвоєння програми допризовної підготовки;

– оцінку рівня фізичної підготовки.

У 2020-му кафедра військової підготовки відзначила 4-ту річницю створення, впродовж яких відбулося два випуски курсантів. У 2018 році вперше на теренах Волині був здійснений випуск курсантів військової кафедри, під час якого 78 юнаків та дівчат, котрі обрали військовий життєвий шлях, урочисто присягнути на вірність народові України.

У 2019 році відбулася справді історична подія у Луцькому національному технічному університеті. Саме цього дня вперше в історії Волині, згідно з одним наказом Міністерства оборони України, одразу 80 випускникам кафедри військової підготовки було присвоєно звання «Молодший лейтенант запасу» та вручено офіцерські погони.

Ми пишаємося випускниками, які стали частиною нашої команди, продемонстрували мужність і відважність, присвятивши своє життя військовій справі і радо запрошуємо охочих хлопців і дівчат для здобуття звання офіцера запасу!