«Ті, що відкривають шлях до успіху». #6 Кафедра автомобілів і транспортних технологій

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #6 Кафедра автомобілів і транспортних технологій

Ми продовжуємо проект «Ті, що відкривають шлях до успіху», де відкриваємо завісу у життя кафедр Луцького НТУ і знайомимо із особливостями кожної з них, унікальними досягненнями та головне – людьми, завдяки яким наші випускники стають успішними!

Сьогодні для вас свої двері відкриває кафедра автомобілів і транспортних технологій (машинобудівний факультет).

До нас ведуть всі дороги…
Від нас відкриваються всі шляхи!

Привіт! Ми раді презентувати вам одну із найперших кафедр тепер уже Луцького національного технічного університету.

1 вересня 1986 р. наказом Міністра вищої та середньої спеціальної освіти УРСР у Луцькому філіалі Львівського політехнічного інституту було створено кафедру автомобілів. З 2012 року ми стали кафедрою автомобілів і транспортних технологій. Цього ж року кафедру очолив к.т.н., доцент, академік транспортної академії України - Мурований Ігор Сергійович. Функціонує кафедра у складі Машинобудівного факультету, під керівництвом декана Ігоря Євгеновича Цизя.

Кафедра автомобілів і транспортних технологій веде підготовку фахівців за двома спеціальностями:

274 “Автомобільний транспорт”;

275 “Транспортні технології (на автомобільному транспорті)”.

Чому ми?

А й справді чому ми… напевно тому, що транспорт - це кров, що тече по судинах сучасної економіки, і зокрема автомобільний транспорт - дуже важлива її галузь.

Наша кафедра забезпечує підготовку фахівців, які працюють у двох сферах - експлуатація і ремонт автомобільного транспорту, а також у сфері організації перевезень. Кафедра АТТ у навчальному процесі використовує сучасні технології навчання, аудиторії кафедри обладнані мультимедійним обладнанням, є комп’ютерний клас.

Найголовніше, що справжніх фахівців в автомобільній галузі готує наша команда професіоналів із великим досвідом за плечима і ми готові ділитися своїми знаннями та надбаннями із кожним з вас! Знайомтеся:

На кафедрі успішно працює та розвивається спортивна команда «БАГГІ». Студентами створено перший зразок автомобіля, який успішно пройшов тестові випробування. На даний момент учасники команди мають можливість відпрацювати навички екстремального водіння, спробувати себе у ролі автоспортсменів.

На черзі створення двомісного автомобіля «БАГГІ-2» на агрегатах сучасних та більш потужних автомобілів.

Члени спортивної команди, використовуючи наявний досвід, особисто приймають безпосередню участь у «народженні» автомобіля: від задуму до його реалізації, подальших випробувань та вдосконалення.

Кожен член команди впевнено може сказати: «Я зробив автомобіль».

Кафедра, за сприяння ректора Луцького НТУ Петра Савчука, проектує болід для участі Formula Student — щорічне студентське змагання, яке проходить у Великій Британії. Команди з усього світу проектують, будують, тестують і змагаються на гоночних машинах класу Формула. У Формулі Студент використовується правила Формули SAE, однак з невеликими доповненнями.

Наші студенти беруть активну участь не лише у житті університету, а й у розвитку міста Луцьк. Студенти спеціальності «Транспортні технології» провели опитування з метою вивчення думки населення щодо стратегічного розвитку громадського транспорту та транспортної інфраструктури м. Луцька в рамках проєкту «Використання екологічних і розумних технологій у системі громадського транспорту міста Луцька». Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Engagement Global gGmbH. Також наші студенти реалізували свої ідеї стосовно створення інфраструктури велосипедного транспорту у «громадського транспорту та транспортної інфраструктури м. Луцьк».

Кафедра налагодила тісну співпрацю з Національним транспортним університетом (м. Київ), Національним університетом «Львівська політехніка», Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом, Вінницьким національним технічним університетом, Житомирським державним технологічним університетом та ін. ВНЗ України.

Налагоджено тісну взаємодію з такими закордонними ЗВО як: Гданський політехнічний університет (Польща), Люблінська Політехніка (Польща), Грузинський технічний університет (Грузія), Вільнюський технічний університет ім. Гедимінаса (Литва), Університет Вітовта Великого (м. Каунас, Литва), Технічний Університет Koшице (Словаччина), Жилінський університет (Словаччина), Білоруський національний технічний університет (м. Мінськ, Білорусь), Брестський державний технічний університет, (м. Брест, Білорусь).

Кафедра автомобілів і транспортних технологій є організатором міжнародної науково-технічної конференції «Науково-прикладні аспекти автомобільної і транспортно-дорожньої галузей». Ця подія знакова і традиційна, оскільки залучає до наукових дискусій все більше коло науковців найвищої кваліфікації з усіх куточків України та ряду зарубіжних країн, з якими Луцький НТУ давно має партнерські стосунки. До участі в роботі конференції долучаються вчені з Польщі, Словаччини, Німеччини, Чеської республіки, Литви, Грузії, Білорусі.

Ми активно співпрацюємо із стейкхолдерами регіону. Наші випускники є бажаними співробітниками транспортних підприємств Волинської області та міста Луцьк.

Наші студенти неодноразово ставали переможцями всеукраїнських олімпіад і конкурсів наукових робіт, що свідчить про високий рівень підготовки студентів і його визнання на всеукраїнському рівні.

Викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію не тільки в межах України, а й у закордонних навчальних закладах.

До професійного свята «День автомобіліста» колектив кафедри проводить міні-автошоу, у яких беруть участь студенти і представники автосалонів міста. Це завжди цікаве дійство не тільки для наших студентів, а й для всього університету.

Спеціальність 275 «ТРАНСПОРТНІ ТЕХНОЛОГІЇ (на автомобільному транспорті)»

Фахівець з транспортних технологій - це затребувана професія на ринку праці, оскільки високий рівень конкуренції на ринку транспортних послуг спричиняє необхідність пошуку раціональних шляхів транспортного обслуговування, обґрунтування ефективних транспортно-технологічних схем доставки вантажів, впровадження прогресивних форм і методів організації процесу перевезень, удосконалення діючих та розробки перспективних транспортних технологій.

Якісна організація перевезень вантажів і пасажирів є визначальним показником діяльності транспортної галузі. Для досягнення високого рівня цього показника необхідні фахівці широкого профілю, підготовлені до самостійної інженерної, дослідницької, управлінської та організаційної роботи у сфері використання, розвитку і проектування транспортних систем, які залежить від багатьох складових, таких як: особливості формування пасажиропотоків,  характеристики вулично-дорожньої мережі, якість організації перевізного процесу, організація дорожнього руху, якість технічного стану рухомого складу, а також кадрове забезпечення галузі. Перед галуззю ставляться нові завдання щодо підвищення якості транспортних послуг, які не тільки мають бути конкурентоспроможними на внутрішньому транспортному ринку, але й відповідати світовим стандартам.

Цим вимогам повною мірою відповідають випускники спеціальності «Транспортні технології».

Якщо ви прагнете стати успішним та реалізувати себе у сфері транспортних технологій, завдяки нам зможете відкрити безліч шляхів для професійного становлення, це зокрема:

-організація доставки вантажів і пасажирів;

- організація та управління дорожнім рухом;

- транспортно-експедиторська діяльність;

- обґрунтування і розробка логістичних систем;

- аналіз вантажопотоків;

-організація маршрутів перевезень пасажирів;

- формування структури і раціональне використання парку рухомого складу;

- організація та управління структурами автотранспортного комплексу;

- організація митного контролю та міжнародних перевезень;

-розробка транспортно-технологічних схем доставки вантажів;

- організація роботи транспорту в регіонах і транспортних вузлах;

-  організація і управління роботою технологічних служб;

-підрозділи поліції;

- організація управлінської та маркетингової діяльності на підприємстві.

Спеціальність 274 «АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ»

Автомобіль вважається одним з найбільш геніальних винаходів людства. Надійність, мобільність, швидкість, зручність перевезень пасажирів і вантажів забезпечується різними за призначенням автотранспортними засобами.

Автомобільний транспорт – галузь транспорту,  яка забезпечує задоволення  потреб  населення  та   суспільного   виробництва   у перевезеннях  пасажирів  та  вантажів автомобільними транспортними засобами.

Професія інженера-автомобіліста, сферою діяльності якого є автомобільне господарство і його основний об’єкт – автомобіль, у наш час важко переоцінити. Адже сучасне життя не можна собі уявити без цих машин, які повсюдно нас оточують. З кожним роком їх число збільшується, а значить –зростає потреба у фахівцях автомобільного транспорту. Інженери автомобільного транспорту здійснюють розробку технологічних процесів, планують і організовують роботи з технічного обслуговування і ремонту автомобілів або устаткування.

Весь комплекс знань, умінь та навичок вищого професійного і наукового рівнів щодо автомобіля та всього, що з ним пов’язано, призначена надавати кафедра автомобілів і транспортних технологій.

Сфера професійної діяльності випускника:

-експлуатація автотранспорту;

-розробка технології та планів підготовки технології та планів підготовки запасних частин;

- технічна підготовка автотранспортного виробництва;

-проведення технічного обслуговування, діагностики та ремонтів автомобілів;

- впровадження у виробництво нових автомобілів і пристроїв;

-співучасть у розробці змінних та добових завдань персоналу автопідприємства;

- забезпечення якості виконання та зниження собівартості робіт;

- контроль за своєчасним проведенням обслуговування, ремонтів автотранспорту і технологічного обладнання;

- співучасть у роботі комісії з розслідування причин ДТП;

- підрозділи поліції;

- автошколи;

- автотехнічна експертиза;

- керування персоналом автопідприємства.

Робіть те, чого ви насправді хочете, а обравши свою дорогу, ми допоможемо рухатися у напрямку успіху, завжди з зеленим світлом!

Дорога тягне невблаганно. Попереду - свобода, неосяжний горизонт.