У 2020 році до Луцького НТУ зарахували 11 студентів-іноземців

У 2020 році до Луцького НТУ зарахували 11 студентів-іноземців

У Луцькому НТУ навчаються іноземні студенти із 9 країн світу, водночас, у 2020 році було зараховано на навчання 11 студентів-іноземців. Загалом, число іноземних студентів в університеті складає 26 осіб. Про це повідомила начальник відділу міжнародних зв’язків Тетяна Корнейко під час засідання вченої ради Луцького НТУ.

Так, у рамках міжнародної освітньої діяльності відділом міжнародних зв’язків університету реалізується одне з завдань, а саме залучення до навчання абітурієнтів з іноземних держав. Нині, за словами  Тетяни Корнейко, у Луцькому НТУ навчаються 9 студентів з Нігерії, 4 – з Алжиру, з Лівії – 3 студентів, з Анголи - 2, з Конго- 2, з Зімбабве – 2, із Польщі – 2, один студент з Азербайджану та один із Республіки Гана.

У 2020 році було зараховано на навчання на бакалаврат та магістратуру 11 студентів-іноземців, зокрема, на кафедри: підприємництво, торгівля та біржова діяльність; інженерія програмного забезпечення; будівництво та цивільна інженерія; комп’ютерна інженерія; менеджмент.

У цьому контексті, актуальним є ще одне питання порядку денного вченої ради, а саме про запровадження в університеті англомовних освітніх програм для підготовки іноземних громадян. За словами проректора з НПР Олени Ковальчук, українським та іноземним студентам в Луцькому НТУ пропонується 22 вибіркові дисципліни, які викладаються іноземними мовами (21 – англійською та 1 – польською).

Для ефективнішого розвитку в університеті англомовних освітніх програм для підготовки іноземних громадян вченою радою запропоновано вирішити низку завдань, серед яких варто покращити мовні компетентності науково-педагогічними працівниками Луцького НТУ із отриманням відповідних сертифікатів; покращити рівень володіння українською мовою іноземними студентами; збільшити кількість стажувань та мобільність студентів і викладачів в закордонних ЗВО та кількість студентів, що навчаються по програмі подвійного диплома; матеріально стимулювати вивчення та викладання іноземними мовами тощо.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк