У Луцькому НТУ – черговий ректорат

У Луцькому НТУ – черговий ректорат

У Луцькому національному технічному університеті відбулося чергове засідання ректорату під головування ректора ЗВО Петра Савчука.

Передусім очільник Луцького НТУ закликав усіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять покійного Карла Германа Крога. Кавалер найвищої нагороди Німеччини - Великого Федерального Хреста за заслуги, а також ордену України «За заслуги» ІІІ ступеня, почесний професор Луцького національного технічного університету Карл Герман Крог відійшов у вічність 11 травня на 93 році життя.

Крім того, Петро Савчук привітав Студентську раду Луцького НТУ та її голову Ірину Гаранчевську із успішно проведеним грандіозним заходом «Король та Королева Луцького НТУ – 2018». Ректор подякував студентам за вкладені неймовірні сили та чудову організацію свята.

Потому члени ректорату розглянули поточні робочі питання. Зокрема, Петро Савчук прозвітував про робочий візит до Німеччини. Так, ректор повідомив про досягнуті домовленості та низку підписаних меморандумів щодо співпраці із провідними європейськими закладами вищої освіти та науковими структурами.

У рамках робочої зустрічі з керівництвом Товариства бузьких голєндрів Карлом-Хайнцом Хюнебургом та Торстеном Кулє Петро Савчук підписав меморандум про співпрацю та спільні проекти. Із президентом Вищої школи Вестфалія Ліппе професором Юргеном Кралем було домовлено про спільний воркшоп та напрацювано нові проекти. З представниками адміністрації краю Ліппе (м. Детмольд) обговорили проект створення інтеркультурного центру при ЗВО та питання розвитку співпраці молодіжних організацій регіонів. Водночас, Петро Савчук із членом правління спілки Мости в Україну Альфонсом Броєром обговорили питання подальшої співпраці в рамках програми стажування студентів та можливостей спільного створення інтеркультурного центру на базі Луцького НТУ. Своєю чергою, з виконавчим директором Гьотінгемського дослідного центру проф. Альфредом Айсфельдом було проведено перемовини та підписано меморандум про співпрацю у важливих гуманітарних напрямках наукових досліджень, а також узгоджено зміст спільної міжнародної конференції «Центральна і Східна Європа: минуле чи перспектива».

У рамках міжнародної співпраці, запевняє Петро Савчук, у Луцьку в приміщенні колишнього Будинку офіцерів Луцький НТУ планує створити «Європейський дім». Нині в університеті триває робота над опрацюванням даного проекту. А саме зараз у лівому крилі споруди тривають роботи із підготовки хостелу для навчання та практики студентів спеціальності «Туризм».

На підтвердження тісних взаємовідносин Луцького НТУ із іноземними освітніми структурами, днями відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Студентською радою Луцького національного технічного університету та Асоціацією іноземних студентів при Вищій Школі Економіки у місті Бидгощ.

Потому проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук поінформував про проведення Днів науки в університеті, які триватимуть із 16 по 18 травня. Зокрема, 17 травня о 13:00 в аудиторії №37 відбудеться Фестиваль науки. Перелік інших заходів на факультетах уже розроблений та доведений до відома членів ректорату. «Впевнений, що спільним зусиллями ми вдало організуємо Фестиваль науки і гідно його відсвяткуємо», - зазначив проректор.

Своєю чергою, секретар приймальної комісії Луцького НТУ Юрій Фещук повідомив, що від сьогодні стартує вступна кампанія, реєстрація на іспит з англійської мови та прийом заяв на додаткові фахові випробування зі спеціальностей: «Економіка», «Міжнародні економічні відносини» та «Туризм».

Насамкінець голова Студради Луцького НТУ Ірина Гаранчевська закликала деканів факультетів та викладачів долучатися до конкурсу підтримки соціально-інноваційних проектів у Луцькому національному технічному університеті та відокремлених структурних підрозділах. Варто зазначити, що презентація пітчингу відбулася 5 травня. Відтак, ідеї необхідно подати до 20 травня 2018 року. Вони повинні бути спрямовані на розвиток освіти, лідерства, культури, спорту, міжкультурного діалогу, соціального підприємництва у Луцькому НТУ. Згодом ідею оцінюватимуть експерти. Якщо вона інноваційна, цікава та корисна для ЗВО, то фасилітатори від Британської ради допоможуть її доопрацювати та скласти план реалізації. На завершення його необхідно презентувати Конкурсній комісії, яка прийматиме рішення щодо підтримки ініціативи та її фінансування. Вже до 30 листопада 2018 року ці проекти будуть реалізовані. Сумарний бюджет конкурсу становить 200 тисяч гривень, на кожен проект - до 20 тисяч гривень.

 


 

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ