У Луцькому НТУ готуватимуть магістрів спеціальності «Фізична культура і спорт»

У Луцькому НТУ готуватимуть магістрів спеціальності «Фізична культура і спорт»

У Луцькому національному технічному університеті відбулася презентація магістратури за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт».

Донині підготовка фахівців здійснювалася за спеціальністю 014 Середня освіта (фізична культура) і стосувалася бакалаврів. Проте, уже на першому курсі там навчаються студенти, серед яких є майстри спорту та кандидати в майстри спорту України. До слова, очолює кафедру кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Савчук Сергій Ананійович. Відтепер охочі матимуть можливість здобути ОКР «Магістр», навчаючись за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт».

Особливість спеціальності полягає у тому, що випускник матиме широкий профіль та буде затребуваним на ринку праці, адже може себе реалізувати не лише як вчитель фізичної культури, а й наприклад як фітнес-тренер, тренер спортивної школи або тренажерного комплексу.

Для того, аби вступити на магістратуру необхідно лишень здати фахове вступне випробування та іноземну мову. У той же час, вступ на бакалаврат вимагає здачі творчого заліку (загальна фізична підготовка), ЗНО з української мови та літератури, біології, історії України або географії.

Варто зазначити, що на презентації магістратури спеціальності «Фізична культура і спорт» були присутні керівники спортивних шкіл Луцька та Волині, очільники федерацій та профільних департаментів, провідні спортсмени області. Відтак, гості мали нагоду висловити свої поради та сподівання, аби підготовка фахівців у галузі спорту була якісною та ефективною.

Передусім, ректор Луцького НТУ Петро Савчук зазначив, що це перший захід із 4 запланованих, який стосується нових аспектів позиціонування університету в освітньо-науковій підготовці. Крім того, за словами ректора, фізична культура і спорт нині дуже актуальний напрямок, завдяки якому можна готувати фахівців високої кваліфікації.

«Сьогодні це актуальний, і не лише для Волині, напрямок – підготовка фахівців високої кваліфікації за спеціальністю «Фізична культура та спорт». Крім того, мова йде про наукову складову в цій сфері, тому що не секрет, що в нашій країні недостатньо приділяється увага спорту високих досягнень, але всі ми тішимося, коли наші спортсмени займають призові місця, здобувають перемоги на універсіадах та олімпіадах. Проте, щоб були такі результати, потрібні не лише висококваліфіковані тренери, але й необхідно всю ступеневу складову пропрацьовувати починаючи від дитячого чи любительського спорту до спорту високих досягнень. Хай вас не дивує, що ми прийняли рішення зайти в цю нішу, тому що ми все-таки акценти будемо ставити на наукову освітню підготовку. Ми свідомо відкрили магістратуру не для того, щоб наситити себе підготовкою базовою, а для того, щоб потягнути до себе найпотужніших фахівців у сфері спорту, готувати гідних спортсменів і позиціонувати Волинь у спорті», - наголошує Петро Савчук.

У штаті Луцького НТУ, додає ректор, є професори, доктори наук та відповідна інфраструктура, яка дозволила подати ліцензійну справу і отримати кредит довіри. Тож, уже цьогоріч магістратура може прийняти 30 студентів денної та заочної форми навчання із забезпеченням не менше 5 державних місць.

Своєю чергою, завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Сергій Савчук висловив сподівання напрацювати перспективи співпраці зі спортивною елітою області та створити умови для розвитку спорту в регіоні. За його словами, важливо розуміти, що крім дитячих, юнацьких спортивних шкіл, повинен розвиватися і студентський спорт, адже без нього не буде якісної підготовки олімпійських чемпіонів, призерів чемпіонатів світу тощо.

Обговорюючи проблеми сучасного спорту та виклики у галузі, присутні на круглому столі поділилися конкретними думками та порадами щодо якісної підготовки фахівців. Тренери внесли свої корективи у напрацьовані навчальні плани за спеціальністю та пообіцяли сприяти освітньому процесу й підготовці студентів магістратури Луцького НТУ за спеціальністю «Фізична культура і спорт».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: 

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1180629535424428