У Луцькому НТУ – конференція трудового колективу

У Луцькому НТУ – конференція трудового колективу

У стінах Луцького національного технічного університету відбулася конференція трудового колективу. Розпочався захід із приємної місії – відзначення професорсько-викладацького складу та працівників університету грамотами за підписом в.о. ректора Луцького НТУ Петра Савчука за вагомі здобутки та з нагоди ювілеїв.

Зокрема, привітання від очільника ЗВО отримали: доцент кафедри цивільної безпеки Валентина Федорчук-Мороз, доцент кафедри іноземної та української лінгвістики Лариса Пилипюк, начальник відділу студентського харчування Алла Алієва, доцент кафедри архітектури та містобудування Богдан Боярчук, завідувач лабораторії кафедри електропостачання Віталій Масечко, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Вікторія Дорош, професор кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук Валентин Малиновський, завідувач кафедри інженерії програмного забезпечення Наталія Ліщина, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олена Кузьмак, начальник інформаційно-обчислювального центру Юрій Гульчук, провідний фахівець відділу кадрів Олеся Лапчук, редактор першої категорії інформаційно-видавничого відділу Сергій Дячук,начальник відділу охорони праці та цивільного захисту Катерина Романець, секретар загального відділу Ольга Демидюк.

Згодом, учасники конференції перейшли до розгляду питань порядку денного. Передусім, було обрано виборних представників з числа працівників Луцького НТУ до складу вченої ради університету.

За словами ученого секретаря Луцького НТУ Алли Земко, 25 вересня закінчується строк повноважень чинної вченої ради. Відтак, згідно з законом, постала необхідність затвердження її нового складу. Отож, до вченої ради входять 45 осіб, серед яких ректор, проректори, декани факультетів, учений секретар, директор бібліотеки, головний бухгалтер, голова профкому працівників Луцького НТУ, голови студентського профкому та студентського самоврядування. Крім того, відповідно до статуту включено керівників коледжів Луцького НТУ. На розгляд трудового колективу були винесені кандидатури осіб, запропонованих до складу вченої ради від факультетів. Тож, за підсумками відкритого голосування, усі з них отримали одноголосну підтримку.

Про підсумки вступної кампанії 2020 доповів відповідальний секретар приймальної комісії Луцького НТУ Юрій Фещук.

Так, Юрій Фещук наголосив, що цьогорічна вступна кампанія була особливою та нелегкою, адже тривала в часи пандемії Covid-19. Разом з тим, запевняє спікер, приймальна комісія гідно впоралася і поставленими завданнями і заслуговує на вдячність. У своїй доповіді Юрій Фещук повідомив про зміни, які відбулися цьогоріч у вступній кампанії, зокрема подачу електронних заяв, збільшення кількості поданих заяв на одну спеціальність тощо.

Він також продемонстрував динаміку поданих заяв в розрізі факультетів, а цього року їх найбільше на факультеті комп’ютерних наук та інформаційних технологій і на факультеті бізнесу. Крім того, Юрій Фещук навів динаміку зміни обсягів набору бакалаврів на основі ПЗСО та показав частку факультетів у загальній кількості зарахованих на навчання у 2020 році.

Продовжилася конференція звітом в.о. ректора Луцького НТУ Петра Савчука за 2015-2020 роки під гаслом: «Ми це зробили разом!»

«Це не звіт ректора, це те, що ми разом з вами зробили за 5 років. Саме ви допомогли сформувати потужну команду і тепер ми разом з вами можемо почувати себе переможцями. Сьогоднішній звіт - це комплексна оцінка нашої з вами діяльності», - розпочав промову Петро Савчук, звертаючись до колективу.

Головним чином, він акцентував увагу на тому, з чого розпочалася його ректорська каденція у 2015 році. Основною проблемою на той час став «дірявий» бюджет, 3,5 мільйона гривень заборгованостей по спецфонду та судові процеси. Таких складових, зазначає в.о. ректора, було чимало і вони ускладнювали процес виходу університету на новий якісний рівень. Утім, запевняє Петро Савчук, результатом відданої та наполегливої роботи стала ефективність Луцького НТУ за більшістю показників діяльності і уже у 2020 році ЗВО отримав найвищу оцінку від держави. Так, Луцький НТУ отримав 17,7 мільйона гривень додаткового фінансування із бюджету, як один із найбільш ефективних закладів вищої освіти України.

«Я пишаюся вами і тією командою, яка змогла з критичної ситуації не лише в університеті, але й в державі, вийти на стабільність, що дає оптимізм на майбутнє», - наголошує Петро Савчук.

Далі в.о. ректора Луцького НТУ навів динаміку рейтингу університету у ТОП-200, де нині ЗВО посідає 64 позицію та у Ranking WEB of Universities (38 сходинка).

Згодом, до уваги присутніх, було продемонстровано динаміку якісного складу НПП Луцького НТУ, дані щодо присвоєння вчених звань, динаміка зарахованих за ступенями в 2015-2020 роках, динаміка контингенту студентів Луцького НТУ за 2014-2019 роки.

Що стосується ліцензування та акредитації, Петро Савчук наголошує, що за кілька років університет перетворився з технічного у політехнічний для того, щоб зміцнити спецфонд і давати якіснішу освіту. Дуже важливо, за словами в.о. ректора, щоби фахівець технічної спеціальності володів іноземною мовою, ІТ-шник знався на психології штучного інтелекту, а серед студентства пропагувався спорт, зокрема, й вищих досягнень. Саме тому у ЗВО було відкрито низку нових спеціальностей та успішно акредитовані освітні програми.

Важливою складовою успішності ЗВО є наукова діяльність та участь студентів в олімпіадах та конкурсах наукових робіт. Приріст відповідних показників Петро Савчук продемонстрував на презентації. Крім того, показником розвитку наукової складової стало проведення конкурсного відбору проектів наукових робіт, науково - технічних (експериментальних) розробок. Зокрема, це шість проектів, в ході виконання яких вирішуватимуться проблеми економіки, екології, будівництва, харчової галузі та матеріалознавства, а також будуть отримані наукові результати та науковий доробок. Фінансування усіх проектів відбувається із бюджету університету.

Потому Петро Савчук прозвітував про динаміку іноземних студентів за 2014-2019 роки та динаміку показників академічної мобільності викладачів та студентів за той же період.

В.о. ректора розповів про заходи виховного характеру, що відбуваються у стінах Луцького НТУ та про реалізовані студентським активом проекти.

Згодом, мова йшла про надходження коштів від плати за послуги в динаміці за 2015—2019 роки, структуру витрат по загальному фонду бюджету за КПКВК, спеціальному фонду, виплати з фонду оплати праці та основні витрати на розвиток об'єктів інфраструктури.

Особливої уваги заслуговує інформація щодо новостворених лабораторій, об’єктів спортивної та наукової інфраструктури у Луцькому НТУ впродовж останніх років. Серед них, зокрема, унікальні на Волині та в Україні локації, оснащені найновітнішим обладнанням.

На завершення виступу, Петро Савчук відповів на запитання колективу. Вони здебільшого стосувалися фінансової складової, кадрового забезпечення й збільшення оплати праці окремим категоріям фахівців, а також облаштування студентських їдалень у навчальних корпусах на вулицях Потебні та Софії Ковалевської.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк