У Луцькому НТУ науковець із Великобританії проведе тренінги із академічної доброчесності

У Луцькому НТУ науковець із Великобританії проведе тренінги із академічної доброчесності

До Луцького національного технічного університету прибув науковець із університету Носамбрія (Ньюкасл, Великобританія) Євген Баранченко, аби провести низку тренінгів для українських викладачів із академічної доброчесності та підготовки проектних заявок.

Привітав почесного гостя у стінах Луцького НТУ ректор Петро Савчук, який зазначив, що знайти ЗВО-партнера у Великій Британії доволі складно, втім налаштувати співпрацю із університетом Носамбрія таки вдалося і нині велика честь зустрічати у Луцьку іноземного представника й стати слухачами його тренінгів.

«Сьогодні з нами Євген Баранченко – представник університету Носамбрія у Ньюкаслі. Це той університет, який дав нам багато шансів. Надзвичайно важко знайти партнера у Великобританії, бо вони надзвичайно прискіпливі і відповідальні. Добре, що нам так пощастило і я дякую пану Євгену, керівництву університету і нашим колегам за надані можливості. Сьогодні ми починаємо серію ініціатив, які Євген, перебуваючи в Україні, презентуватиме. Бажаю ефективно використати цей час і для себе і для університету, адже дуже важливо бути в проекті і відчути справжній дух підтримки у співпраці з британськими ЗВО», - наголосив ректор.

Своєю чергою, декан факультету бізнесу Надія Хвищун розповіла, що візит Євгена Баранченка до Луцька є продовженням міжнародного проекту. Так, минулоріч Луцький НТУ брав участь в проекті з розвитку лідерства закладів вищої освіти, одним із останніх етапів якого, була поїздка до університету Носамбрія у Велику Британію. Метою візиту став обмін досвідом й отримання нової рефлексії.

«Після нашої поїздки, старший викладач факультету бізнесу та права університету Носамбрія завітав сьогодні до нас. Триватиме візит 3 дні, а впродовж цього часу відбудеться тренінг для 15 осіб економічного факультету на тематику академічної доброчесності, особливостей публікації у журналах impact factor, а також підготовки проектної заявки в тих конкурсах, які оголошує British Council. Крім того, 12 квітня запланована зустріч з усіма бажаючими для обговорення розвитку вищої освіти в Україні та Великобританії й підготовки проектних заявок в рамках конкурсу creative spark, а також тренінги із написання цих проектних заявок. Водночас для нашого гостя відбудеться ознайомлення з містом, навчальними корпусами Луцького НТУ та відвідини музею сучасного мистецтва», - зазначила Хвищун.

Перед тим, як розпочати практичну частину заняття, Євген Баранченко розповів про місто Ньюкасл та університет Носамбрія: «Ми маємо гарний приклад академічного розвитку в цьому регіоні, тому що там знаходяться три університети, серед них і університет Носамбрія, який раніше був політехнічним інститутом. Він досить великий, у ньому навчаються близько 30 тисяч студентів та близько 15 тисяч - на факультеті бізнесу і права. Крім того, ми маємо студентів приблизно із 130 країн світу. Рейтинг у нас досить покращився впродовж останніх 10 років і нині ми займаємо 56 місце, серед  130 університетів Великої Британії. Кожен 9 із 10 випускників ЗВО знаходять роботу впродовж 6 місяців після завершення навчання, тому ми цим пишаємося і вважаємо, що виконуємо свою роботу досить непогано».

«Для мене честь сьогодні бути у Луцькому НТУ, дякую ректору та керівникам факультетів, які запросили мене сюди. Сьогодні ми попрацюємо у групах і це буде відкрите спілкування. Ми не будемо казати про те, як потрібно робити, а говоритимемо про те, як ви бачите академічну працю. Дуже важливо мати двостороннє спілкування та вести ефективний діалог, бо я тут для того, аби вам допомогти, як потенційним партнерам і отримати синергію. Говоритимемо ми про вищу освіту, виклики, які стоять у цій площині як у Великобританії, так і в Україні. Ця сфера має багато подібного і я думаю, що ми повинні знайти якомога ефективніші рішення, аби подолати ці виклики», - додав Євген Баранченко.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ