У Луцькому НТУ навчали як діяти при надзвичайних ситуаціях

У Луцькому НТУ навчали як діяти при надзвичайних ситуаціях

Студенти Луцького національного технічного університету отримали чудову нагоду ознайомитися із заходами домедичної допомоги та навчитися діяти при виникненні надзвичайної ситуації. Показати наочно дії при НС та долучити до практичних занять студентів зголосилися представники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області, які розгорнули у ЗВО мобільний навчально-консультаційний пункт.

Передусім привітав присутніх на навчаннях кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри цивільної безпеки Михайло Ліщук:

«До нас сьогодні прийшли працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області: завідувач обласного методичного кабінету Лілія Богданович, майстер виробничого навчання Сергій Надашкевич, методист Світлана Усик та завідувач лабораторії наочних засобів навчання Юрій Пашкевич. Тема зустрічі – безпека життєдіяльності, дії при надзвичайних ситуаціях, надання допомоги, тобто все те, що потрібно кожному. Будемо слухати, дивитися, ставити запитання».

«Дякуємо Луцькому НТУ за те, що ви надали місце і дякуємо вам, що ви знайшли час послухати про дії у випадку НС. Сьогодні у вашому навчальному закладі ми розгортаємо мобільний пункт і робимо це не вперше. Ми знаємо, яка ситуація нині у нашій країні, проблемам безпеки і захисту приділяється велика увага, тому сьогодні ми розгортаємо цей пункт для того, щоб вас ознайомити і звернути вашу увагу на питання безпеки і захисту вашого життя і здоров’я», - зазначила Лілія Богданович.

Крім того, завідувач обласного методичного кабінету додає, що центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області займається навчанням керівних кадрів та фахівців основам цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

«Ми працюємо з усіма верствами населення, починаючи від маленьких діток у дитсадках і до непрацюючого населення, не обходимо стороною і навчальні заклади різних рівнів акредитації. Наше завдання – навчити, як діяти при виникненні будь-якої надзвичайної ситуації, попередити небезпеку. Ми об’єднали свої зусилля разом з кафедрою цивільної безпеки Луцького НТУ і вирішили організувати мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Нам на допомогу прийшло ГО «Тивер» - це ківецівська команда. Вони мають свій манекен та проводять навчання з надання домедичної допомоги. Думаю, для студентів це цікавий захід, бо буде практичне навчання, вони можуть бути задіяні і самі повчитися надавати першу допомогу. Також ми підготували пам’ятки щодо безпеки під час святкування Нового року, щодо небезпек під час зимового періоду, поводження на дорозі чи на льоду тощо. Також ми продемонструємо засоби індивідуального захисту та навчальні фільми з безпеки», - розповідає жінка.

Лілія Богданович також зауважує, що у Луцькому НТУ розгортання подібного мобільного пункту відбувається не вперше. Відтак, навчання за участі обласного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності проводилися у ЗВО у 2014 році напередодні АТО:

«Перший медичний пункт ми розгортали у 2014 році, коли розпочалася антитерористична операція. Саме Луцький НТУ надав нам територію і ми розгорнули палатку, запросили піротехніків і проводили навчання. Також ми плануємо розгортатися у місцях великого скупчення людей, наприклад на Театральному майдані у Луцьку, плануємо відвідати СНУ ім.. Лесі Українки, раніше розгортали медичний пункт у Ківерцях. Це один із наших напрямків роботи - пропаганда безпеки».

Так, про заходи домедичної допомоги студентам розповіли члени громадського об’єднання «Тивер» Оля та Дмитро. Вони ж показали засоби надання першої допомоги та продемонстрували почерговість рятівних дій.

Для студентів така інформація виявилися дуже корисною, тож вони мали нагоду поставити запитання, які їх цікавили та навіть самотужки спробувати зробити штучне дихання, або ж правильно накласти джгут.

Потому майстер виробничого навчання Сергій Надашкевич розповів про прилади, які застосовуються для виміру радіоактивних речовин:

«Є такий вид надзвичайних ситуацій, які ми всі в Україні реально відчули на собі. Пам’ятаєте 1986 рік – Чорнобильська катастрофа?! Тоді пройшов витік радіоактивних речовин за межі станції, вони поширилися вітром, а потім випали на відповідних територіях. Реально у нас 20 областей України підлягли забрудненню радіоактивними речовинами. Хоча в деяких випадках радіація може мати позитивні властивості, проте в умовах аварійних ситуацій – це дуже шкідливий фактор, який відображається на здоров’ї людини. Радіоактивність не має подразнюючих факторів, тому виявити її можна тільки за допомогою приладів».

Насамкінець студенти могли роздивитися прилади та побачити принцип їхньої роботи, а також охоче взялися розглядати інформаційні матеріали щодо поводження і забезпечення безпеки за різних обставин та подивтися тематичні відео-ролики та фільми. До слова,кафедра цивільної безпеки тісно співпрацює із навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волині уже протягом багатьох років. Маємо сподівання на продовження плідної взаємодії та нові цікаві заходи.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1140408822779833

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ