У Луцькому НТУ обговорили проблеми та перспективи транскордонного співробітництва

У Луцькому НТУ обговорили проблеми та перспективи транскордонного співробітництва

У Луцькому національному технічному університеті уже вдесяте відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Транскордонне співробітництво як форма розвитку міжнародної інтеграції». Цьогоріч, у зв’язку із загальнодержавним карантином, спільноті науковців не вдалося зустрітися за круглим столом, втім за допомогою платформи Zoom, побачитися та обговорити актуальні питання, уже здається, є цілком звичною справою.

Перш за все, привітала учасників семінару завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Луцького НТУ Лариса Савош:

«Ми дуже раді бачити вас сьогодні на X міжнародному науково-практичному семінарі «Транскордонне співробітництво як форма розвитку міжнародної інтеграції». Семінар організувала кафедра міжнародних економічних відносин (факультет бізнесу) та кафедра обліку та аудиту (факультет фінансів, обліку, лінгвістики та права) Луцького НТУ. Питання транскордонного співробітництва залишається актуальним, а в останні роки набуло нових відтінків у зв’язку з процесами децентралізації, іншими політичними та економічними процесами та карантинними заходами. Тому сьогодні ми маємо нагоду обговорити актуальні питання транскордонного співробітництва».

Варто зазначити, що до заходу доєдналися 40 учасників, серед яких науковці, викладачі та студенти з різних куточків України, а також з Білорусі, Польщі та Португалії.

До вітальної промови також долучилися проректори із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук та Олена Ковальчук. Вони наголосили на актуальності піднятої теми, особливо в часи пандемії та карантину, коли транскордонне співробітництво зазнає чимало впливів та водночас набуває нової форми функціонування.

Привітала учасників наукового заходу та розповіла про те, як у Луцькому НТУ на факультеті бізнесу здійснюється міжнародне співробітництво декан ФБ Надія Ковальчук: «Міжнародне співробітництво на факультеті бізнесу Луцького НТУ проявляється вигляді довгострокових програм і проєктів освітнього, наукового та виховного спрямування. Ми маємо тісне співробітництво із такими закордонними вищими навчальними закладами як Політехнічний університет Браганси (Португалія), Люблінська Політехніка (Польща), Університет Паммукале (Республіка Туреччина), Спілка «Мости в Україну» та ін.», - зауважила декан.

За словами спікера, протягом останніх років студенти факультету бізнесу навчались за програмою ERASMUS+, проходили семестрове навчання в університетах Португалії (Політехнічний університет Браганси), Польщі (Люблінська Політехніка), Туреччини (Університет Паммукале), стажування на провідних підприємствах Німеччини (Спілка «Мости в Україну»). Варто відзначити, що співпраця з турецьким університетом відбувається і в напрямі навчання студентів Університету Паммукале за спеціальністю «Менеджмент» в Луцькому НТУ.

Крім того, активна співпраця відбувається і в напрямі стажування професорсько-викладацького складу факультету за кордоном. Окрім короткострокового стажування викладачів, функціонує і довгострокове. Так, наприклад, минулого року завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин була в ролі гостьового професора в Політехнічному університеті Браганси.

Міжнародне співробітництво реалізується також і через спільну участь в підготовці грантових заявок та участь у спільних освітніх та наукових проектах, дослідженнях, конференціях, семінарах, адже освіта та наука не мають кордонів.

Своєю чергою, завідувач кафедри обліку та аудиту Луцького НТУ Віталій Чудовець відзначив цікаву та доволі широку тематику семінару і висловив сподівання на плідну розмову: «Ми готували багато проектів, було чимало результатів. Звичайно, нам цікаві дослідження інформаційного середовища транскордонного співробітництва, проведення аудиту, обліку, тобто ті питання, які є предметом сьогоднішнього семінару. Безперечно, транскордонне співробітництво зараз надзвичайно актуальне, воно дозволяє підвищити інфраструктуру прикордонних областей та значно збільшити розвиток демократичних ініціатив».

Про важливість транскордонної співпраці для Волині та Луцького НТУ зокрема, розповіла  фахівець з проектної діяльності Алла Шиманська:«Для нашого регіону та університету важливою є транскордонна співпраця, оскільки ми одна із небагатьох областей України, яка має прикордонне положення з двома країнами, тому для нас важливо вивчати та боротися із проблемами… Це надзвичайно цікава, але об’ємна і клопітка робота, тому надіюсь, що цей захід дасть можливість виокремити теми, над якими можна буде далі працювати, можна буде почути досвід закордонних колег, поділитися власними вміннями і намітити певні завдання на подальшу нашу роботу».

Своєю чергою, до тематичних промов долучилися закордонні спікери, зокрема к.е.н., доц.кафедри маркетингу та міжнародного менеджменту Поліського державного університету (Білорусь) Анастасія Васильченко, а також професор Політехнічного університету Браганси Луїз Рібейро.

Доповідачі зачепити загальні світові тенденції розвитку транскордонного співробітництва, поділилися успіхами конкретних реалізованих проектів та відзначили важливість взаємодії у цій сфері.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ