У Луцькому НТУ обрали найкращі соціально-інноваційні проекти

У Луцькому НТУ обрали найкращі соціально-інноваційні проекти

У Луцькому національному технічному університеті відбувся заключний етап відбору соціально-інноваційних проектів. Відтак, із 30 кращих ідей студентів та викладачів університету конкурсна комісія обрала переможні проекти, на реалізацію кожного з яких буде спрямовано до 20 тисяч гривень.

Нагадаємо, Студентська рада Луцького НТУ спільно з ректором ЗВО Петром Савчуком, за підтримки Британської ради в Україні та ГО «Молодіжна платформа» проводять конкурс підтримки соціально-інноваційних проектів у Луцькому національному технічному університеті та відокремлених структурних підрозділах. Сумарний бюджет конкурсу становить 200 тисяч гривень.

Основною метою Пітчингу (конкурс проектів, який проводиться в Україні Британською Радою разом із партнерами та органами державної влади в рамках програми Активні громадяни, - ред.) є підтримка соціально-інноваційних ініціатив, що сприяють всебічному розвитку закладів вищої освіти, а також можливість зібрати якомога більше ідей для соціальних проектів, реалізація яких об’єднає студентів, викладачів та інших активних громадян.

Відтак, 5 травня у стінах Луцького НТУ відбулася презентація конкурсу проектів. Під час заходу стало відомо, що усі ідеї необхідно було подати до 20 травня 2018 року. Вони повинні бути спрямовані на розвиток освіти, лідерства, культури, спорту, міжкультурного діалогу, соціального підприємництва у Луцькому НТУ. Потому ініціативи оцінювали експерти. На завершення проект необхідно було презентувати Конкурсній комісії, яка й визначила переможців.

Сьогодні, 26 травня, відбулася остання презентація проектів та їхній захист. Так, до участі в конкурсі долучилися викладачі та навіть декани факультетів, студенти Луцького НТУ та коледжів при ЗВО. Усі учасники презентували цікаві і неординарні ідеї, а головне усі вони виявилися актуальними та потрібними в освітньому процесі. Серед них конкурс від факультету бізнесу для молоді «Від Сміта до Джобса». Він передбачає реалізацію соціальної ініціативи в об’єднаній територіальній громаді, а також зустрічі талановитих школярів із провідними підприємцями краю, які поділяться власним досвідом ведення бізнесу.

Крім того, кафедра фундаментальних наук пропонує здійснити покращення якості повітря в приміщенні Луцького НТУ, шляхом іонізації. Це, на думку авторів проекту, дозволить покращити активність студентів та їхній імунітет, запобігти розвитку захворювань і раннього старіння організму. Іонізатори справляються із завданням відновлення балансу негативних іонів, таким чином сприяють підвищенню працездатності людини і її кращому самопочуттю.

Натомість представники відділу неперервного навчання ініціюють створення в університеті «Майстерні профрозвитку». За словами авторів проекту, така майстерня дозволить здійснювати обмін досвідом між студентами та викладачами. Молодь матиме змогу безпосередньо зустрічатися із іноземними науковцями, дізнаватися більше про наукові й освітні програми, стати учасниками тематичних круглих столів чи просто почитати іноземну літературу мовою оригіналу.

Активні студенти також подумали про покращення освітнього процесу й запропонували створити програму онлайн-відеоконференцій для зручності в навчанні здобувачів освіти у кількох ЗВО одночасно. Соціальний проект вигадали у технічному коледжі Луцького НТУ, автори якого хочуть облаштувати кімнату психоемоційного відпочинку, тобто таку собі френд-зону для студентів сиріт чи молоді із неповноцінних сімей.

Спеціальну лабораторію для кухарів-кондитерів прагнуть облаштувати студенти Любешівського коледжу, котрі хочуть на новому кухонному обладнанні здобувати професійні навички, розвиватися і одночасно проводити цікаві майстер-класи для гостей закладу та створювати гідні умови для проходження практики. Натомість майбутні агроінженери просять підтримати їхнє бажання створити міні-полігон для практичного вивчення грунтообробки. Це, кажуть автори, дозволить проходити практичне навчання не покидаючи меж університету й водночас дасть змогу на місці освоювати і роботу з технікою і з грунтом.

Разом з тим, студенти виявили бажання відійти від усталених норм навчання в аудиторіях, а тому пропонують перейти на «Сонячне навчання». Проект передбачає облаштування імпровізованої аудиторії на вулиці із лавками та столами. «Все максимально просто, але це значно полегшить нам життя», - запевняє авторка ініціативи.

Без креативу не обходиться жодна студентська ініціатива, тож конкурс зібрав чимало цікавих неординарних молодіжних ідей. Серед них створення муралу на стіні корпусу А, до якого залучать професійного художника і усіх бажаючих студентів, особливо факультету будівництва та дизайну. Також молодь планує створити LNTU-сквер, який поділятиметься на три зони: саморозвитку – із книгами, настільними іграми, фортепіано; зона відпочинку із лежаками; зелена зона.

Крім того, молодь пропонує закласти кленову алею для зустрічі випускників університету, гостей та студентів; облаштувати фотостудію ЛНТУ, задля проведення фото і відео зйомок, зокрема промоційних матеріалів про університет або навіть із соціальною чи благодійною метою тощо.

Серед інших ідей молоді люди пропонують створити голографічні 3D проекції, навігації для іноземних студентів, креативні простори, організувати автодром і коворкінг центр, розробити бренд-бук лабораторії швейної індустрії та промоційну продукцію Луцького НТУ та інше.

Заслухавши презентації усіх проектів, члени конкурсної комісії таки обрали 11 найкращих та вручили їм сертифікати. Отож, переможцями конкурсу соціально-інноваційних проектів Луцького НТУ стали: проект LNTU-сквер, «Sunny learning» (Сонячне навчання), Коворкінг центр, Креативний простір на Софії Ковалевської, ЛНТУ 17+, Кімната психоемоційного відпочинку, Організація парковки біля корпусу Б та Організація автодрому, Кленова алея, Створення єдиної футбольної команди та Мурал. Щоправда, у звязку з технічними причинами, мурал не можна буде розмістити на зовнішній стіні навчального корпусу, саме тому, за погодженням авторки проекту, його можна буде реалізувати всередині приміщення.

Крім того, кілька проектів в університеті взяли «у резерв» і планують реалізувати у майбутньому за кошти закладу вищої освіти.

Члени конкурсної комісії привітали усіх учасників із успішним захистом проектів і наголосили, що вони усі – переможці, адже змогли генерувати власні ідеї, гідно захистити їх і в майбутньому мають усі можливості їх реалізувати.

«Ви вже є переможцями, ви пройшли аж до останнього етапу і це не кінець вашого проекту, бо якщо він тут, то він гідний бути профінансованим. На жаль, у нас немає мільйонного бюджету, тому кількість переможців сьогодні обмежена. Луцький НТУ взяв на себе обовязок провести такий конкурс і вперше в Луцьку таке відбувається, що долучитися могли і студенти і викладачі», - зазначив голова ГО «Молодіжна платформа» Захар Ткачук.

«Надзвичайно приємно, що о участі долучилася велика кількість осіб, чимало з яких зі студентського самоврядування, адже наша ціль була- обєднання студентів. Крім того, надзвичайно приємно, що серед конкурсантів були й викладачі», - додала голова студради Луцького НТУ Ірина Гаранчевська.

Своєю чергою проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентина Галущак звернулася до тих учасників, котрі сертифікати сьогодні не отримали і побажала їм віри у свої сили: «Я дуже хочу побажати вам не втрачати натхнення і навіть якщо ви не отримали сертифікати сьогодні, можливо у вас надалі буде ще більший шанс і краща можливість. Не втрачайте віри, розвивайтесь і ростіть».

Насамкінець учасникам конкурсу і членам конкурсної комісії подякував ректор Луцького НТУ Петро Савчук і наголосив, що подібні ініціативи дають усі можливості ЗВО стати ще потужнішим: «Я усім вам дякую, усі проекти були прекрасними, а їхнє представлення відбулося на професійному рівні. Я впевнений, що надалі ми будемо проводити такі конкурси, ми підтримуємо ці ініціативи, бо вони дають блискучий результат. Я отримав велике задоволення від того, що побачив сьогодні і впевнився, що у нас є шанс стати ще потужнішими і кращими і нам є з ким це робити».

Варто зазначити, що уже до 30 листопада 2018 року обрані проекти будуть реалізовані.

Ілона Карпюк, Інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...