У Луцькому НТУ офіційно відкрили спеціалізовану навчальну лабораторію «ЕЛЕКТРОСЕРВІС-АВВ»

У Луцькому НТУ офіційно відкрили спеціалізовану навчальну лабораторію «ЕЛЕКТРОСЕРВІС-АВВ»

Довгоочікуваною і надто важливою для Луцького НТУ стала підготовка до відкриття спеціалізованої навчальної лабораторії на базі кафедри електропостачання. Завдяки спільним зусиллям науковців, компаній «Електросервіс» та «АВВ», лабораторію вдалося оснастити сучасним обладнанням і дати можливість студентам отримати максимальну кількість практичних навиків.

Офіційна презентація лабораторії відбулася з нагоди відзначення 54-ї річниці Луцького НТУ. Участь у заході взяли ректор ЗВО Петро Савчук, заступниця голови Волинської ОДА Тетяна Щербак, завідувач кафедри електропостачання Юрій Грицюк, керівники компаній-партнерів та викладачі університету.

Привітала науковців з успішною реалізацією проекту Тетяна Щербак, зазначивши, що вони саме ті люди, які власними розробками, досягненнями та напрацюваннями роблять наше майбутнє реальним. Відтак, заступниця голови Волинської ОДА побажала успіхів і нових звершень.

Своєю чергою, ректор Луцького НТУ Петро Савчук відзначив багатофункціональність та унікальність новоствореної лабораторії:

«Це багатофункціональна лабораторія із комплексом обладнання. Таке я бачив у Польщі та Німеччині, тому вражений результатом, якого вдалося досягнути кафедрі спільно з компаніями «Електросервіс» та «АВВ». Хочу подякувати за таку співпрацю, яка виходить на нову площину, бо одна справа – наміри і підписання угод, а інша - щоб ми могли в повній мірі взаємодіяти задля якісної освіти, можливості мати сучасне обладнання та володіти технологіями, які стосуються підготови фахівців з електроінженерії і не тільки. Це говорить про те, що ми потрібні, а якісна підготовка може відбутися лише за умови співпраці».

Продемонстрував роботу обладнання та розповів про особливості лабораторії завідувач кафедри електропостачання Юрій Грицюк. За його словами, можливості лабораторії дуже широкі, адже є надсучасне устаткування, яке дозволяє навчити студентів та фахівців, які уже мають вищу освіту, тонкощам мікропроцесорного релейного захисту, сучасному частотному регулюванню електроприводу, резервуванню систем електропостачання.

«Цей проект дуже довгоочікуваний і важливий для нас, тому що він піднімає на новий якісний рівень електротехнічну освіту у нашому регіоні та прилеглих областях. Крім того, обладнання можна доповнювати і вдосконалювати, а навчальний центр, до якого ми прагнемо, зможе брати участь в наукових роботах», - додав Грицюк.

Варто зауважити, що спеціалізована навчальна лабораторія «Електросервіс-ABB» призначена для підготовки  спеціалістів в галузі електроенергетики. Робота лабораторії дозволить підвищити якість викладання та набуття студентами компетенцій з дисциплін «Електричні апарати», «Електрична частина станцій та підстанцій», «Основи електроприводу», «Релейний захист та автоматика», а також підвищить якість освітній програм бакалаврського та магістерського рівня. Метою спеціалізованої навчальної лабораторії «Електросервіс-ABB» є забезпечення ринку праці регіону високоякісними фахівцями, що зможуть себе реалізувати в усіх сферах життя. На базі лабораторії можливе проведення тренінгів, курсів підвищення кваліфікації роботи з блоком автоматичного введення резерву (АВР) ATS022, автоматичними вимикачами серій Tmax, спеціальними інтелектуальними електронними пристроями управління і захисту REF615(620) та REM615(620) виробництва ABB та комплектним розподільним пристроєм КРУ-ЕС виробництва ТзОВ «ВП Електросервіс».

Довідка. Блок ATS022 забезпечує надійну і безпечну роботу електроустановки. Завдяки можливостям комунікації і дистанційного керування перемиканням в ручному режимі і через мережу Modbus реалізація АВР повністю задовольняє передовим вимогам. Блок ATS022 компанії АББ може використовуватися для реалізації схем АВР всіх основних категорій електроприймачів завдяки широкому набору можливих режимів роботи: стандартна логіка перемикання для схем з основною і резервною лініями живлення; управління секційним автоматичним вимикачем; можливість управління непріоритетними навантаженнями; режими з пріоритетом ліній і без нього.

Завдяки простоті збірки за готовими схемами підключення для автоматичних вимикачів серій Tmax XT, а також використання мікропроцесорних технологій для забезпечення логіки роботи АВР, блок ATS є зручним і надійним засобом забезпечення безперебійного живлення у мережах 0,4 кВ.

Автоматичні вимикачі в литому корпусі Tmax XT мають малі габаритні розміри, максимально прості в експлуатації та ефективні для забезпеченні безпечного електропостачання та гарантують високий рівень продуктивності. Вони можуть обладнуватися додатковими аксесуарами та повністю інтегровані в мережу передачі даних MODBUS. 

Універсальні приводи ACS580 настінного, модульного та шафового виконань дозволяють управляти технологічним процесом без обмеження його ефективності. Вони можуть бути використовуватися для управління насосами, вентиляторами, міксерами, конвеєрами та іншим обладнанням в різних галузях промисловості, забезпечуючи швидкий та зручний монтаж і введення в експлуатацію. Всі необхідні стандартні функції вбудовані в ACS580 за замовчуванням, що дозволяє спростити процес вибору обладнання і знизити вартість пусконалагоджувальних робіт

REF615 – це спеціальний інтелектуальний електронний пристрій управління і захисту фідерів, призначене для захисту, управління, вимірювання і контролю в розподільних мережах енергооб'єктів і промислових підприємств, включаючи радіальні, кільцеві мережі, мережі складної конфігурації, мережі з об'єктами розподіленої генерації або без них. Пристрій REF615 має дванадцять стандартних конфігурацій, дві з них мають максимальну функціональність і можливість налагодження за вимогами замовника, одна з них призначена для застосування з давачами, інша – з традиційними вимірювальними трансформаторами. REM620 – це спеціальний пристрій захисту двигуна, призначений для захисту, управління, вимірювання і контролю середніх і великих асинхронних та синхронних двигунів, що вимагають наявності диференційного захисту. Сюди входять асинхронні двигуни, що працюють постійно або періодично, зі змінним навантаженням, такі як насоси та конвеєри, міксери і мішалки, вентилятори і аератори. 

Обидва пристрої REF615 та REM620 підтримують стандарт МЕК 61850 для зв'язку і взаємодії пристроїв автоматизації на підстанціях, включаючи МЕК 61850-9-2 LE. Крім того, підтримують протокол PRP і протокол «безшовного резервування високої доступності» (HSR) та протоколи DNP3, МЕК 60870-5-103 і Modbus®.

Комплектний розподільний пристрій КРУ-ЕС призначений для прийому і розподілу електричної енергії змінного трифазного струму промислової частоти 50 Гц номінальною напругою 6, 10 кВ з ізольованою або заземленою через дугогасильний реактор нейтраллю. КРУ-ЕС використовується як розподільчий пристрій напругою 6-10 кВ трансформаторних підстанцій, в тому числі комплектних і контейнерних, а також в якості розподільних пунктів.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ