У Луцькому НТУ – плановий ректорат

У Луцькому НТУ – плановий ректорат

У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання ректорату, під головуванням в.о. ректора Петра Савчука.

Перш за все, Петро Савчук привітав колектив із Всесвітнім днем науки та побажав натхнення і нових креативних ідей у професійній діяльності.

Згодом, учасники ректорату перейшли до обговорення актуальних тем, зокрема щодо початку опалювального сезону у навчальних приміщеннях університету. Студенти на разі перебувають на дистанційному навчанні, втім у зв’язку зі зниженням температурного режиму, стоїть питання доцільності підключення опалення для комфортного перебування працівників.

Крім того, гострим є питання виходу студентів на навчання в очному режимі. На цьому, зокрема, наполягає переможниця виборів на посаду ректора Луцького НТУ, професор Ірина Вахович. Вона зазначає, що робота шкіл та дитячих садочків триває, а умови пандемії вимагають пристосування та зміни звичних правил життєдіяльності, тому задля отримання належних освітніх послуг здобувачами, варто повернути студентів до аудиторій. Ця проблема вимагає обговорення в колективі і врахування рекомендацій МОНУ, тож на разі питання перебуває на стадії обговорення та пошуку оптимальних варіантів його вирішення.

Це ж стосується і роботи спорткомплексу та басейну Луцького НТУ. Поки епідеміологічна ситуація дозволяє, наголошує Петро Савчук, спортивні об’єкти університету працюватимуть. Подальший графік роботи підлягатиме змінам, зважаючи на рекомендації МОЗУ та рівень захворюваності у країні.

Своєю чергою, проректор з НПР Сергій Шимчук повідомив про стан науки в університеті. Зокрема, він поінформував про призначення стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених: к.е.н., доценту кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Світлані Сидорук; к.е.н, доценту кафедри фінансів, банківської справи та страхування Мирославі Купирі; д.т.н., доценту кафедри галузевого машинобудування та легкої промисловості Тетяні Головенко.

Проректор також доповів про хід підготовки до конкурсу серед дорослих вчених, на який може бути подана одна серйозна тема і поки акцент стоїть на напрямку механіки, де є усі показники для отримання великої кількості балів.

Проректор з НПР Валентина Ткачук подякувала кафедрі української та іноземної лінгвістики, викладачі і науковці якої влаштували тематичну лекцію до Дня української писемності та мови й разом зі студентами доєдналися до написання загальноукраїнського радіодиктанту. Проректорка також анонсувала проведення студентського відео-батлу, приурочене Міжнародному дню студента. Так, у зв’язку з карантинними обмеженнями, конкурс буде здійснюватися в онлайн режимі, шляхом голосування у соцмережах за найкращу відео роботу.

Про міжнародну діяльність прозвітувала проректор з НПР Олена Ковальчук. Вона повідомила про конкурсні пропозиції та можливості стажування в Університеті Економіки в Бидгощі (Польща), у Політехнічному інституті Браганси (Португалія) та в університеті Вітовта Великого (Литва). До того ж, зазначила Олена Ковальчук, 11 листопада о 14:00 відбудеться конкурс читацької майстерності польської поезії, учасники якої отримають заохочувальні подарунки.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ