У Луцькому НТУ презентували оновлений музей

У Луцькому НТУ презентували оновлений музей

Нова локація з’явилася у Луцькому національному технічному університеті – оновлений музей закладу вищої освіти. Презентація сучасного простору відбулася у рамках відзначення 54-ї річниці Луцького НТУ.

За багаторічну історію існування закладу, колективу університету є чим пишатися та на кого рівнятися, пройшовши шлях з відділення загальнотехнічного факультету Київського автомобільно-дорожнього інституту, очолюваного Дмитром Коновалюком, до самодостатнього і незалежного національного університету, під керівництвом Петра Савчука.

Задля збереження пам’яті про діяльність та історію ЗВО, для того, аби продемонструвати досягнення науково-педагогічного колективу та зацікавити молодь здобутками рідної альма-матер, у 2013 році був створений музей Луцького НТУ. Саме у цьому місці зібрали усю інформативну базу про становлення та розвиток навчального закладу, документальні фото- та відеоматеріали, експонати, що характеризують кожного, хто був дотичним до розбудови університету.

Варто зазначити, що наш музей навіть отримав свідоцтво про реєстрацію управлінням освіти і науки Волинської ОДА.

Втім час невпинно біжить, світ стає більш динамічним, змінюються погляди, а відтак необхідно змінювати і себе. Власне тому, доба трансформацій дійшла і до музею Луцького НТУ. Ми робимо його більш відкритим, сучасним та цікавим і змінюємо локацію на ще доступнішу для молоді і гостей нашого закладу.

«Кожен заклад вищої освіти, який себе шанує, який має тривалу історію, а нам наступного року  виповниться 55 років, повинен цінувати те, що уже напрацьоване, спадщину, яка була сформована протягом довгого періоду функціонування. Нашому університету дійсно є чим гордитися, адже це і потужний викладацький склад, люди - патріоти свого краю, сильні і талановиті особистості, зокрема, такі як Дмитро Коновалюк, який був на початках створення нашого університету, ряд інших очільників закладу і, безумовно, Віктор Божидарнік, який зробив вагомий внесок і стояв у витоків національного університету. Тому музей – це надзвичайно важливо. Крім того, що ми шануємо себе, свою історію та спадщину, ця локація дає хорошу мотивацію для колег, які зможуть тут побачити результати певних напрацювань, а молодь зможе отримати чудові приклади людей, на яких варто рівнятися», - розповідає ректор Луцького НТУ Петро Савчук.

Зокрема, серед оновленої експозиції, до уваги відвідувачів запропоновані стенди із результатами діяльності ЗВО впродовж останніх 5 років. Він особливий тим, що має інформацію про склад Наглядової ради університету.

«Це стенд, який нам дуже важливий, адже містить інформацію про склад наглядової ради, яка була трансформована і підсилена на початку моєї каденції. Вона має кілька особливостей, оскільки головою є людина, репутація та досягнення якої не викликають сумніву – це Степан Івахів, а також стейкхолдери - випускники Луцького НТУ. Оскільки на членах ради велика відповідальність за розвиток університету, за експертну оцінку його потенціалу та можливостей, у складі ради мають бути лише кращі з кращих випускників університету», - зазначає ректор.

На іншому боці стенду розміщені відомості про людей, які є моральними авторитетами нашого закладу - ті, кому присвоєне почесне звання Doctor Honoris Causa. Водночас, на оновленому стенді зображені основні напрацювання та результати діяльності ЗВО з 2015 по 2020 рік, а це і розвиток інфраструктури, відкриття нових локацій, підсумки оптимізації, співпраця із партнерами і фактичні цифри, які суттєво підсилилися за 5-річний термін.

Крім того, музей Луцького НТУ багатий на унікальні експонати. Нині у ньому розміщені численні подарунки, відзнаки, промоційні матеріали та продукція власного виробництва на новітньому обладнанні.

Наприклад, власноруч виготовлений подарунок на 50-річний ювілей Луцького НТУ від колективу Луцького ВПУ будівництва та архітектури. Представлений також подарунок від управління ракетних військ і артилерії командування сухопутних військ ЗСУ, полковника Анатолія Клочко – гармата. Ще один експонат, який показує, наскільки в нас розвинуті сучасні технології – виріб, виготовлений за допомогою 5D друку та відповідної обробки. Представлені також численні спортивні нагороди; продукція, створена під час ребрендингу університету; книга, яка демонструє усю історію ЗВО і багато іншого.

«На цьому історія Луцького НТУ не закінчується і я маю надію, що наступні стенди та експонати будуть ще більш вагомими. Це іміджева та мотиваційна складова і я пишаюся, що в нас така багата історія. Вірю, що наш шлях був правильний, а університет, який я маю за честь очолювати, не лише самодостатній, але й відіграє важливу роль і в регіоні і в Україні. Я впевнений, що вона буде тільки посилюватися», - резюмує Петро Савчук.

Відвідати оновлений музей Луцького НТУ можна у головному корпусі університету на вул. Львівській, 75 у приміщенні читального залу бібліотеки.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олена Третяк, більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1595782227242488