У Луцькому НТУ присягнули на вірність народу України 38 курсантів

У Луцькому НТУ присягнули на вірність народу України 38 курсантів

Сьогоднішній день, 14 серпня, став особливим для випускників кафедри військової підготовки Луцького національного технічного університету: 38 курсантів урочисто присягнули на вірність українському народу.

Це уже третій випуск військовослужбовців у Луцькому НТУ. Опановували військову справу курсанти протягом двох років. Навчання розділили на три напрямки підготовки: «Бойове застосування механізованих підрозділів, частин і з’єднань», «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії» та «Психологію.

Тож, за давньою українською традицією, прийшов благословити молодих військових у добру путь та виголосити святкову промову настоятель Кафедрального собору Святої Трійці отець Корнелій.

Так, випускники вишикувалися у стрій, очікуючи поки кожен із них промовить зворушливі слова присяги:

«…урочисто присягаю українському народові завжди бути йому вірним і відданим, обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок…».

Урочистості відбувалися під ритмічний супровід військового оркестру, а після проголошення присяги пролунав державний гімн та триразовий вистріл з гармати.

Привітав випускників із цією знаковою подією головнокомандувач Луцького НТУ, ректор Петро Савчук:

«Сьогодні в стінах нашого університету відбуваються урочистості, які імплементують чергову когорту молодих, патріотичних та сильних духом людей в лави Збройних Сил України. Це велика честь, відповідальність, і, водночас, нелегка місія.

Пишаюся вами і бажаю, щоб ви служили у мирній Україні. Нехай ваша кар’єра  буде успішною, бажаю, досягти найвищих вершин і з гордістю нести звання офіцера Луцького національного технічного університету і нашої держави! Слава Україні!»

Потому, ректор вручив нагороди за сумлінне ставлення та високі досягнення у навчанні курсантам Наталії Грицюк, Андрію Дуді та Олександр Канцелярчику.

Варто зазначити, що на урочистості завітали почесні гості, які також висловили слова привітання нашим випускникам. Так, із щирими настановами та побажаннями до молодих військовослужбовців звернулися заступник голови Волинської ОДА Анатолій Костик та заступник головного комісара Волинського обласного військового комісаріату Ігор Підлісний. А для піднесення бойового духу курсантів до слова запросили отамана Козацького стрілецького братства Володимира Перчука.

На завершення урочистої частини, зі словами вдячності до усіх присутніх звернулася випускниця кафедри військової підготовки Анастасія Павлосюк.

Подарунком для випускників та гостей стали показовий виступ вихованців спортивного клубу козацьких бойових мистецтв «Герць» і композиція у виконанні Адама Горбатюка та військового оркестру.

Бажаємо нашим курсантам бути справжніми професіоналами своєї військової справи!

У добру путь і миру нам усім!

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото Ілона Карпюк: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1633860683434642