У Луцькому НТУ провели круглий стіл щодо соціального розвитку регіону

У Луцькому НТУ провели круглий стіл щодо соціального розвитку регіону

Колектив кафедри економіки та кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення і права Луцького національного технічного університету організували науково-практичний круглий стіл на тему: «Соціально-економічні та політико-правові засади підвищення рівня соціального розвитку регіону».

На захід запросили усіх, хто так чи інакше дотичний до соціального розвитку Волині. Це і представники органів влади, структурних підрозділів, ті, що творять державну соціальну політику в нашому регіоні. Так, на круглий стіл у Луцький НТУ завітав директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, заступник директора департаменту, начальник управління стратегічного планування, маркетингу та бізнес-консалтингу Департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської ОДА Вероніка Бальбуза, начальник відділу планування, координації та моніторингу статистичної діяльності Головного управління статистики у Волинській області Сніжана Кобись, директор Луцького міського центру зайнятості Олена Шишова, начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Антон Кустик, директор Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Майборода, заступник директора департаменту управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Волинської державної адміністрації Людмила Сірібенко та голова Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський. Кожен із них мав можливість висловити особливості та специфіку саме його напрямку діяльності, продемонструвати презентації, наголосити на досягненнях та обговорити проблеми, з якими доводиться стикатися у цій сфері.

Темами для дискусій під час зустрічі стали окреслення напрямків наукової практичної підготовки фахівців соціального забезпечення, права та економіки; сучасні виклики напрямків соціальної відповідальності в державі; проблематика зайнятості теперішнього суспільства: переваги та недоліки самозайнятості осіб; статистичні дані рівня соціального забезпечення громадян в регіоні.

Передусім привітав учасників круглого столу ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він підкреслив необхідність якісної підготовки спеціалістів соціального, правового та економічного напрямків і наголосив, що університет докладає максимальних зусиль, аби випускати саме таких фахівців. 

Куратором заходу виступила завідувач кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права Оксана Жук. Вона керувала процесом та залучала гостей до обговорення. «Важливо розуміти, що в основі покращення добробуту суспільства, лежить далеко не один показник чи критерій. Це сукупність економічного розвитку, правового захисту, соціальних гарантій та зусиль, котрі докладають працівники цих сфер, аби забезпечити покращення якості рівня життя людей», - наголосила Жук.

Під час обговорень учасники круглого столу чітко з’ясували, що соціальний розвиток – це процес, в ході якого відбуваються суттєві кількісні та якісні зміни в соціальній сфері життя суспільства, а також чітко окреслили напрямки державного врегулювання в сфері соціального забезпечення та соціально-економічного розвитку регіонів. А керівники обласного та міського центрів зайнятості особливо закцентували, що сфера соціального розвитку регіону гостро потребує фахових працівників, які є основними рушіями позитивних змін у рівні добробуту суспільства.

До слова, на заході були присутні студенти Луцького НТУ зі спеціальностей соціального забезпечення і права, а також економіки. Для них було дуже мотиваційно почути про затребуваність їхнього майбутнього фаху та поспілкуватися із практикуючими професіоналами цих напрямків. 

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1226016537552394