У Луцькому НТУ прозвітували про виконання наукового дослідження молодих вчених

У Луцькому НТУ прозвітували про виконання наукового дослідження молодих вчених

У стінах Луцького НТУ відбувся річний звіт про виконання наукового дослідження молодих вчених «Розробка дорожніх конструкцій і жорстких покриттів на автомобільних дорогах із використанням дисперсного армування», яке виконується за рахунок видатків загального фонду державного бюджету.

Про хід виконання дослідження поінформував д.ф-м.н. Ярослав Пастернак. Він розповів про кількісні та якісні характеристики дослідження та його мету. Зокрема, метою наукового дослідження є: створення нових видів дорожніх конструкцій на основі використання дисперсного армування, а об’єктом – тонкостінні дорожні конструкції та жорстке покриття для автомобільних доріг із дисперсним армуванням.

За словами Ярослава Пастернака, у ході дослідження було опубліковано низку статей у Scopus та у фахових виданнях, кількість яких перевищила заплановані показники. Крім того, у межах теми відбулися успішні захисти однієї докторської та двох кандидатських дисертацій.

За словами доповідача, під час дослідження вдалося розробити дві методики розрахунку та запропоновано новий метод моделювання ідеально теплопровідних нитчастих включень. На разі, додає Пастернак, це теоретичний етап, на наступному ж, відбудеться внесення правок у розрахунки і втілення практичного експерименту на основі отриманих даних.

Мали нагоду поставити запитання щодо наукового дослідження й члени науково-технічної ради. Натомість проректор з НПР Сергій Шимчук відзначив високий рівень наукового доробку та його результатів.

«Прекрасний науковий доробок і результати, він суттєво перевиконаний, порівняно із тим, що було подано у запиті. Поки у нас виконується один проект за рахунок видатків загального фонду державного бюджету, на майбутнє їх потрібно нарощувати, тому ми над цим будемо працювати. Але нам дійсно є що показати, звіт виглядає на гідному рівні, фактично усі показники перевиконані, спостерігаємо прекрасні наукові результати, а вклад керівника чи не найбільший. Тому дякуємо за проведену роботу», - наголосив проректор.

Таким чином, результати виконання наукового дослідження члени науково-технічної ради затвердили одноголосно і рекомендували для подальшого фінансування.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1411691982318181