У Луцькому НТУ розпочала свою роботу Міжнародна конференція «Проблеми фінансового менеджменту»

У Луцькому НТУ розпочала свою роботу Міжнародна конференція «Проблеми фінансового менеджменту»

У Луцькому національному технічному університеті стартувала науково-практична інтернет-конференція «Проблеми фінансового менеджменту». Варто зазначити, що захід відбувається уже не вперше у стінах ЗВО, адже проводиться в рамках щорічної студентської олімпіади з дисципліни «Фінансовий менеджмент».

Передусім привітав учасників та гостей конференції д.е.н, професор Тарас Божидарнік: «Вітаю гостей, учасників та викладачів на конференції «Проблеми фінансового менеджменту». Вона проходить у Луцькому НТУ вже не вперше в рамках студентської олімпіади з фінансового менеджменту. Хочу наголосити студентам, що ви усі вже є переможцями, бо ви - кращі в Україні, якщо потрапили на цю олімпіаду».

Потому до слова запросили проректора із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергія Шимчука, який зазначив, що нині талановита молодь, яка прагне займатися наукою, підтверджує потенціал розвитку освіти і науки України, які можуть зайняти передові позиції на світовій арені.

«Мені надзвичайно приємно вітати вас з початком роботи сьогоднішньої конференції, бо проблеми фінансового менеджменту це дуже актуальна тема, яку треба розвивати. Будь-які системи не можуть функціонувати без ефективного управління, особливо якщо говорити про фінансове управління. Тож, мені приємно, що тут зібралися молоді люди, які хочуть займатися наукою. Це вселяє оптимізм і надію та говорить, що наша освіта і наука в перспективі можуть зайняти перші місця на світовій арені. За результати минулого року за кількістю переможців студентських наукових робіт Луцький НТУ посів 10-те місце серед 252 ЗВО та 12-те місце серед переможців 2 туру всеукраїнських студентських олімпіад. Саме завдяки вам, студенти, наша освіта і наука має майбутнє», - підкреслив проректор.

Натомість декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Ігор Андрущак побажав учасникам конференції отримати насолоду від цікаво та плідно проведеного часу і побажав успіхів: «Дуже приємно, що на нашому факультеті відбуваються такі події як олімпіада і конференція з фінансового менеджменту. Вони є дуже актуальними, адже присвячені нагальним проблемам у цій галузі. Управління фінансами, інвестиціями, активами  - це важливо не тільки для нас,  але й для країни в цілому. Тому бажаю вам успіхів і щоб сьогодні ви здобули нові знання та отримали насолоду від спілкування».

Додамо, що організатором науково-практичної конференції виступає Луцький національний технічний університет. Співорганізатори: Університет Південно-Східної Європи (Республіка Македонія); Університет економіки (м. Братислава, Словацька Республіка); Люблінська політехніка (м. Люблін, Польща); Політехнічний інститут Браганси (Португалія); Клайпедський державний університет прикладних наук (Литва); Поліський державний університет (м. Пінськ, Білоруська Республіка); Державний аграрний університет (м. Кишинів, Молдова).

Після офіційної частини, учасники заходу виступили із науковими доповідями. Так, розпочалася робоча частина конференції із виступу Олени Медвєдєвої (кер. Алла Тендюк, Луцький НТУ) на тему «Управління конкурентоспроможністю підприємства». Продовжила естафету доповідей Олена Акулова (кер.Наталія Кондратенко, Харківський національний університет міського господарства ім.. О.М. Бекетова) із виступом на тему «Напрямки удосконалення системи управління фінансовими ризиками в банківських установах».

Актуальною для загалу стала тема Анни Єфімчук (кер. Наталія Корецька, Луцький НТУ) «Державне фінансування розвитку громад та розбудови інфраструктури». Продовжив обговорення щодо розвитку об’єднаних територіальних громад запрошений гість конференції Анатолій Матвіюк – радник з муніципальних фінансів Волинського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування. Спікеру вдалося поєднати теорію із практикою і ґрунтовно розповісти про фінансову сторону децентралізації.

Загалом на конференції виступили 14 доповідачів, із різних куточків України, зокрема з Харківського національного університету міського господарства ім.. О.М. Бекетова, Сумського національного аграрного університету та ДВНЗ «Донецький національний технічний університет». Вони ж зачепили 5 основних тематичних напрямків, зокрема: проблеми фінансового менеджменту; інноваційні технології фінансового менеджменту; напрями розвитку антикризового фінансового менеджменту; методи фінансування стартапів; інструменти управління фінансовими ризиками.

За результатами конференції усі учасники були відзначені грамотами.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ