У Луцькому НТУ розповіли про цифрові технології у fashion-індустрії та навчили тонкощам виготовлення взуття

У Луцькому НТУ розповіли про цифрові технології у fashion-індустрії та навчили тонкощам виготовлення взуття

Справжнє свято моди, краси та сучасних технологій у fashion-індустрії відбулося у стінах Луцького національного технічного університету. Так, за організації кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства у ЗВО завітали фахівці найбільших компаній Волині та України, аби розповісти про переваги сучасного швейного обладнання, програмування та навіть тонкощі виготовлення взуття.

Зокрема, до участі у семінарі та ворк-шопі долучилися голова правління ПРАТ «Надзбруччя» (Тернопіль) Олена Солтисяк, керівник ДП швейно-експериментальна фабрика «Надія» Лариса Сусук, представники фабрики «Мігліорі», гості з Рівненського економіко-технологічного коледжу  Національного університету водного господарства та природокористування, представники Володимир-Волинського ВПУ та Технічного коледжу Луцького НТУ. Крім того, участь у заході взяли декан машинобудівного факультету Ігор Цизь, його заступники, завідувачі кафедр, студенти та викладачі Луцького НТУ.

Передусім привітав учасників семінару проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук, який зазначив, що Україна має великий потенціал для досягнення передових позицій у розвитку легкої промисловості, натомість ефективний результат у цьому напрямку може дати тісна співпраця між виробництвом, наукою та освітою.

 «За розвитком легкої промисловості та супутніх галузей, наша країна займає не  найбільш почесне місце серед країн сусідів, але якщо розглядати потенціал, то я переконаний, що він у нас є і дуже великий. Саме товарами українських дизайнерів нині користуються відомі люди, і беручи до уваги Волинську область і місто Луцьк, ми маємо багато підприємств, які працюють у легкій промисловості. Це і взуттєві виробники, такі як ІКОС, котрі починали із маленьких майстерень, але стали відомими далеко за межами України, це швейні виробництва, такі як «Едельвіка», фабрика «Волинь», фірма «Котон»… Луцький НТУ має кафедру галузевого машинобудування, яка спеціалізується на легкій промисловості, нещодавно була відкрита нова спеціальність «Технології легкої промисловості», а це вже пряма дорога у fashion-індустрію. Тож, співпраця між наукою, освітою і виробництвом може дати значний результат. Я хочу побажати, аби ця співпраця принесла плідні результати, ви обмінялися контактами, досвідом, а потенційним абітурієнтам бажаю пройнятися цим духом», - зазначив проректор.

Потому завідувач кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства Віталій Пуць зазначив, відкривши спеціальність «Технології легкої промисловості», кафедра робить перші кроки. Нині викладачі шукають підприємства-партнерів, які могли б поставили вимоги, якими знаннями та навиками повинні володіти випускники.

«Ми відкрили сучасну лабораторію сьогоднішня наша мета – продумати подальші напрямки руху, підготувати висококваліфікованих фахівців, які змогли би розвивати сферу легкої промисловості», - додав Віталій Пуць.

Згодом до слова запросили Ірину Даус - тренінг-менеджера компанії Assyst GMBH (https://assyst-cis.com/) (Німеччина), світового лідера в області розробки інтегрованих технологічних рішень для швейної промисловості, клієнтами якої є більше 250 провідних світових брендів індустрії моди. Вона розповіла, що компанія Assyst є німецьким розробником програмного забезпечення, що використовується не лише у швейній індустрії, але й в меблевій і авіа сфері, тобто там, де можна будь-що конструювати.

Програмне забезпечення поділяється на кілька блоків, в залежності від функцій та запланованих робіт. Так, CAD.Assyst дозволяє формувати базові лекала, з можливістю їх моделювання і технічного розмноження. Натомість, LAY.Assyst – програмне забезпечення для ефективного формування розкладок з урахуванням технічних характеристик матеріалу та його дефектів. Перше програмне забезпечення включає більше 350 практичних інструментів для завдань проектування, зокрема: швидке створення та модифікація лекал; створення кількох варіантів одного лекала; реалістичне відображення кольору та текстури матеріалу; автоматична інтеграція з 3D візуалізатором Vidya.Assyst. Останнє програмне забезпечення створене саме для 3D-симуляції матеріалів, виробів та навіть людей. Воно включає більше 185 нових можливостей моделювання одягу, наприклад: рухомі аватари, які можуть займати будь-яке положення тіла; створення аплікацій, ґудзиків, імітація швів та декоративних стібків; створення віртуальної студії з візуалізацією реального освітлення, фону тощо; точна симуляція драпіровок, складок, прилягання до тіла, а також інтерактивна робота, тобто підняття коміру, застібання ґудзиків і т.п.

Крім того, програмування має веб-платформу для автоматичного створення розкладок з оптимальною ефективністю за дуже короткий час, а також платформу для автоматичного розрахунку виробничих замовлень і формування інструкцій для розкрійного цеху. Компанія також пропонує програмування для комплексного планування ресурсів підприємств для ефективної організації, управління і розвитку виробництва; для управління життєвим циклом продукту від розробки до готового виробу.

Цікавою новітньою розробкою є 3D сканери тіла, які використовуються для збору інформації про виміри людського тіла. Сканери мають більше 150 переваг для оптимізації робочих процесів, це зокрема, автоматичне визначення понад 150 розмірних ознак; сканування різноманітних положень тіла; віртуальна примірка; індивідуальне моделювання і конструювання речей тощо.

Що стосується подальших розробок, додає Ірина Даус, компанія Assyst бачить майбутнє за повною віртуалізацією, а відтак актуальним стає створення віртуального магазину, де клієнт зможе обрати для себе одяг, приміряти його, випробувати у русі тощо.

Своєю чергою, модельєр взуттєвої фабрики ІКОС Іванна Ковальчук розповіла про особливості виготовлення взуття. Вона зазначила, що передувало створенню компанії ІКОС пошиття вручну лише кількох пар мокасинів, які її батько згодом продавав на ринку. Втім зацікавлення у справі, дало можливість розвинути сімейний бізнес і створити потужне сучасне виробництво, чимало працівників якого, стояли у витоків справи. Отож, Іванна презентувала відеоролик про компанію ІКОС, в якому йшлося про усі етапи виготовлення взуття від намальованого зображення до готового продукту, а також розповіла про види взуття та різницю між ними. Найцікавішою частиною виступу для усіх присутніх став ворк-шоп із виготовлення взуття стилю лофер. Так, бажаючі мали нагоду власноруч підготувати макет, який згодом міг би перетворитися у справжній виріб.

Згодом, для учасників і гостей семінару продемонстрували швейну лабораторію Луцького НТУ. Варто зазначити, що її облаштування відбулося за сприяння офіційного дистриб’ютора провідних торгових марок, виробників та постачальників швейного обладнання JACK, JUKI та MALKAN в Україні, компанії SOFTORG. Отож, менеджер компанії  Михайло Костик розповів про швейне обладнання, яке знаходиться в лабораторії, його особливості та можливості. Зокрема, мова йшла про сучасні оверлоки, машини для виконання закріпок та інше промислове швейне обладнання. Спікер додає, що компанія SOFTORG має 19-річний досвід на ринку швейного обладнання від більше 50 провідних виробників і постачальників. Крім реалізації швейного, розкрійного обладнання, лінії ВТО та комплектуючих, компанія здійснює ремонт обладнання та технічне обслуговування швейних підприємств.

Дякуємо учасникам та гостям семінару за цікавий захід, ґрунтовні презентації, отриманий досвід і нові знайомства!

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1221086861378695