У Луцькому НТУ стартувала ХІ Міжнародна конференція з обліку та аудиту

У Луцькому НТУ стартувала ХІ Міжнародна конференція з обліку та аудиту

У стінах Луцького національного технічного університету розпочала свою роботу ХІ Міжнародна конференція молодих учених, аспірантів, здобувачів і студентів «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в умовах глобалізації економіки».

Передусім привітав учасників та гостей заходу завідувач кафедри обліку та аудиту Луцького НТУ Віталій Чудовець. Він наголосив, що цьогоріч у конференції беруть участь більше 350 молодих науковців із різних країн світу. До того ж, цього разу відбудеться нагородження переможців конкурсу учнівських робіт та студентів коледжів.

Із вітальною промовою виступив ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він зазначив, що кафедра обліку і аудиту досить стрімко розвивається і це не даремно, адже наукова галузь є фундаментом економіки в цілому і потребує вправних фахівців.

«Надзвичайно важливо, щоб напрямок обліку і аудиту розвивався, адже це фундамент економічної галузі. Кафедра не один рік демонструє свої можливості, а конференція виявляє великий науковий інтерес не лише Волині, а й України в цілому. Облік і аудит - це не лише точні науки, спеціальність потребує набагато складнішої, ґрунтовнішої підготовки і якщо ви сьогодні тут, будьте певні – це  однозначно підсилить ваші позиції у професійному становленні. Ми маємо йти шляхом змін і я певний, що саме такі молоді, активні, освічені люди як ви, можуть втілити якісні зміни і зробити Волинь та нашу країну успішними», - звернувся до молоді ректор.

Привітав учасників конференції декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Ігор Андрущак. Він зазначив, що сьогоднішній захід – це велика подія і для кафедри і для факультету, її з нетерпінням чекали студенти і викладачі.

«Я хотів би, щоб сьогодні ви знайшли цікаві зв’язки, підтримували комунікацію і спільно долучалися до вирішення низки проблемних питань, які існують на Волині і в Україні», - побажав Андрущак.

Натомість професор кафедри міжнародних економічних відносин Олена Лютак відзначила, що велика честь для кафедри бути співорганізатором такої плідної конференції, де молодь демонструє цікаві наукові досягнення.

«Щиро вітаю вас із тим, що ви досягли того рівня, коли займаєтеся наукою і представляєте власні грандіозні наукові дослідження, адже це і є поштовхом до саморозвитку», - звернулася до студентів професор.

Варто зазначити, що доповіді молоді оцінюватимуть висококваліфіковані члени журі, серед яких: д.е.н.,професор Василь Голян, головний бухгалтер Луцького НТУ Катерина Рудь, к.е.н. Ірина Ткачук, к.е.н., доцент кафдри обліку і аудиту Ірина Жураковська.

Дослідження студентів і справді є дуже актуальним та важливими у сьогоденні. Наприклад, Оксана Халанчук (Луцький НТУ) зачепила проблеми реформування об’єднаних територіальних громад; Дмитро Батієвич (Луцький НТУ) вивчав відображення біологічних активів лісу на балансі лісогосподарських підприємств; Софія Клімук (Луцький НТУ) дослідила облікове забезпечення маркетингової діяльності виробничого підприємства.

Цікаві дослідження презентували  студенти коледжів, зокрема Христина Назарук (Луцький кооперативний коледж Львівського ТЕУ) розповіла про використання хмарних технологій в бухгалтерському обліку; Дмитро Мельник (Волинський науковий ліцей інтернат Волинської обласної ради) здійснив аналіз кредитування національної економіки.

Актуальні питання порушили юні науковці зі шкіл. Так, Марія Соловейчук (ЗОШ І-ІІІ ст.. с.Перемиль) досліджувала розвиток фермерських господарств в Україні; Анна Ткаченко (Луцький НВК ЗОШ І-ІІІ ст.. №22-ліцею Луцької міської ради) розповіла про тіньову економіку України: проблеми та шляхи вирішення; про теорії економічних правопорушень та інструменти їхньої протидії за видами економічної діяльності в Україні доповіла Анастасія Прядун (КЗ «Луцька гімназія №21 імені Михайла Кравчук ЛМР).

Загалом конференція триватиме впродовж цілого дня та включатиме пленарне засідання, 8 тематичних напрямків для секційних засідань, наукові дискусії за кругли столом і нагородження учасників.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ