У Луцькому НТУ стартувала I Міжнародна конференція з інтернаціоналізації освіти

У Луцькому НТУ стартувала I Міжнародна конференція з інтернаціоналізації освіти

У Луцькому національному технічному університеті стартувала дводенна І Міжнародна науково-практична конференція «Інтернаціоналізація освіти: шляхи вдосконалення та розвитку».

Варто зазначити, що захід проводиться за підтрикми УАДО (Української асоціації дослідників освіти), програми імені Фулбрайта, Корпусу Миру Посольства США,  проекту «Співпраця університетів для підтримки розвитку безпеки і кризового управління Люблінського і Луцького транскордонних регіонів» та співорганізаторів Католицького університету Любліна (Польща) і Брестського ГТУ, кафедри іноземних мов (Білорусь).

Передусім, привітала учасників конференції та гостей заходу професор кафедри української та іноземної лінгвістики, член правління Української асоціації дослідників освіти Олена Ковальчук: «Раді вітати вас на І Міжнародній науково-практичній конференції «Інтернаціоналізація освіти: шляхи вдосконалення та розвитку». Сьогодні 12 квітня і ця дата символічна, адже саме цього дня у нашому університеті стартувала конференція і водночас світ відзначає День космонавтики. Тож нехай і наша перша конференція стане символічною до прагнення розвитку та вищих досягнень».

Своєю чергою, із вітальним словом виступив ректор Луцького НТУ Петро Савчук, який зазначив, що освіта не має кордонів, тож дуже важливо ділитися досвідом із науковцями усього світу, аби повсякчас вдосконалювати освітній процес і прагнути до ефективних змін.

«Луцький національний технічний університет живе насиченим життям, адже тут відбувається чимало наукових, освітніх і проектних заходів. Сьогоднішня конференція – це важлива подія, пов’язана з інтернаціоналізацією освіти, вона вперше відбувається у наших стінах. Україна давно позиціонує себе як країна, що рухається у європейському напрямку і Європейський Союз свій вибір також давно зробив. Свого часу у власній промові Дональд Туск сказав, що той, хто не розуміє, що Україна є частиною Європи, той не усвідомлює, що Європа беззахисна і не успішна. Тому інтернаціоналізація освіти – це та складова, без якої не буде європейської якісної освіти. Є міжнародні освітні програми, до яких більшість із вас можуть бути дотичними і мають змогу пройти навчання та стажування у багатьох країнах світу. Освіта не має кордонів, тому я дякую студентству, що ви тут, бо ви виконуєте певну місію, перш за все, для себе. Хочу вам побажати бути активними і розуміти те, що ви робите, особливо в науці», - зазначив ректор.

Побажав плідної та результативної роботи учасникам конференції проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук: «Конференція на тему інтернаціоналізації освіти надзвичайно важлива, адже наша освіта і наука тяжіють до європейського простору і ми маємо зробити все, аби перейти на високі стандарти освіти та забезпечити її якість. Оскільки конференція є науковою, тому я хотів би наголосити на здобутках нашого університету. Показники публікацій у наукометричних базах даних та індекс Гірша щороку невпинно зростають і ми збільшуємо кількість досягнень. Особливо хочу акцентувати увагу на тому, як розвивається молода наука в університеті. Так, більше 10 наших молодих науковців є експертами у наукових радах МОН України, 5 стипендіатів Кабміну, є лауреати премій ВР і Кабміну. Тому бажаю усім почерпнути досвід і щоб він в перспективі допоміг вам у житті, щоб ви знайшли те, до чого тяжієте і чим прагнете займатися. Разом з тим тут зібралися практики, ті люди, які займаються розвитком освітнього процесу. Тож, бажаю усім набути і обмінятися передовим досвідом, нехай він виллється у подальші спільно реалізовані проекти, дисертаційні роботи, публікації і наукові роботи».

Потому до вітального слова  запросили декана факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Луцького НТУ Ігоря Андрущака: «Сьогодні дійсно велика подія у нашому університеті і мабуть одна із найважливіших конференцій на нашому факультеті. Кафедра української та іноземної лінгвістики є містком, яка проводить паралель між усіма кафедрами і спонукає усіх нас між собою спілкуватися англійською мовою. Тому хочу побажати вам почерпнути знання, вибудувати дружні відносини із іноземними закладами вищої освіти, а також плідної праці і гарного настрою».

Насамкінець завідувач кафедри української та іноземної лінгвістики Оксана Смаль додала, що нові форми навчання викликають великий інтерес суспільства, а отже є велика необхідність у вивченні, міжнародного ринку освітніх послуг.

«Рада вітати гостей, учасників, організаторів на відкритті конференції. Вважаю, що це чудова нагода для фахівців, науковців з різних країн не тільки обмінятися досвідом, своїми напрацюваннями, але й обговорити перспективи розвитку системи вищої освіти в контексті глобалізацій них процесів освітнього простору та ознайомитися з основними тенденціями інтернаціоналізації, що спостерігаються в усьому світі. Оскільки нові форми навчання викликають великий інтерес, слід вивчати міжнародний ринок освітніх послуг. Дана зустріч - це велика можливість зустрітися усім разом та обговорити актуальні питання і отримати цінний досвід іноземних фахівців», - зазначила Оксана Смаль.

Традиційно, після урочистого відкриття конференції, розпочалася практична частина. Отож, першими до слова запросили іноземних гостей, які приїхали поділитися досвідом і розповісти про особливості освіти у їхніх країнах. Так, про інтернаціоналізацію вищої освіти у США розповіла молодий науковець за програмою ім.. Фулбрайт в Україні Шерилін Гаррінгтон; про інклюзію в освіті доповіла доктор наук, викладач/тренер, волонтер Корпусу Миру по програмі «Відповідь» (м. Бока-Ратоні, США) Лі Страгз. Своєю чергою, професор кафедри міжнародних відносин Католицького університету Любліна, координатор проекту «Україна-Польща-Білорусь» Войцех Гіжіцкі виступив із доповіддю про інтернаціоналізацію освітнього простору в Європі. Шляхом інтернет-зв’язку до конференції долучився завідувач кафедри іноземних мов Брестського державного технічного університету Валерій Рахуба, який розповів про реалізацію Болонського процесу  в освіті вищого рівня у Республіці Білорусь та стан інтернаціоналізації освіти в університеті Бреста.

Варто додати, що робота конференції складається із шести напрямків:

-інтернаціоналізація вищої освіти в Україні: принципи, тенденції, форми;

-зміна освітніх парадигм у контексті викликів глобалізації;

-міжнародні організації у процесі інтернаціоналізації освіти;

-мова і культура в аспекті розвитку інтернаціоналізації освіти;

-Україна-Європа: спільні проблеми в аспекті розвитку наукового, культурного, економічного та геополітичного простору;

-сучасні проблеми міжкультурної комунікації.

Крім того, під час роботи конференції плануються: тренінг-інтенсив для викладачів з розвитку soft- та hard-skills, тренінг для студентів «Розвиток комунікації в аспекті національної безпеки» та засідання круглого столу «Інклюзія в освіті в контексті інтернаціоналізації».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1217891878364860