У Луцькому НТУ стартувала потужна «спортивна» конференція

У Луцькому НТУ стартувала потужна «спортивна» конференція

У Луцькому національному технічному університеті розпочала свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи підготовки спортсменів високої кваліфікації з метань через призму діяльності».

Відкрив захід та виголосив привітальне слово ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Мені дуже приємно, що в нашому університеті проводиться така серйозна і масштабна конференція. Ми не просто цікавимося цим напрямком, а заходимо на арену «королеви спорту» як повноцінний партнер. Наша мета – підготовка олімпійського резерву у напрямку легкої атлетики. Хочу усім побажати плідної роботи, адже це не лише майданчик для вирішення робочих питань, а й потужне джерело просування наукових розробок та ідей».

Також з вітальним словом виступив завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Луцького НТУ і організатор конференції Сергій Савчук: «Хочу привітати усіх присутніх та відзначити, що така конференція проводиться у Луцькому НТУ вперше. Ми прикладаємо багато зусиль, щоб розвивати спорт вищих досягнень, зокрема студентський. Зауважу, що наш університет має доволі потужний потенціал з легкої атлетики – чотири студенти, які займаються метанням спису. Вірю, що в них є усі шанси стати олімпійцями».Далі він познайомив присутніх між собою та представив усіх високоповажних гостей.

Так, до Луцького НТУ на конференцію завітали: гість з Білорусі – тренер білоруської збірної команди з метання спису Валерій Оксенчук; головний тренер збірної команди з легкої атлетики України Максим Островський; тренер юнацької збірної команди України з метання спису (м. Костопіль) Степан Янчук; старший тренер-викладач Володимир-Волинської ДЮСШ Віталій Петрук; тренер-викладач збірної рівненської області з метання спису Олег Зуєв; заслужений працівник фізичної культури і спорту України, тренер-викладач Луцького НТУ Володимир Сахарук; перший віцепрезидент Федерації легкої атлетики України Володимир Рудюк та багато інших спортсменів-науковців.

Володимир Рудюк зауважив: «Дозвольте всіхпривітати із цією подією від імені президента Федерації легкої атлетики України. Вважаю, що цей захід є першим кроком до становлення більш потужного розвитку спорту як на Волині, так і у ЗВО усієї України. Нам потрібно спільними зусиллями розвивати цей вид спорту». Також Рудюк додав, що нещодавно між Федерацією легкої атлетики Волинської області та Луцьким національним технічним університетом був підписаний меморандум про створення сучасного метального центру, перші кроки до заснування якого уже зроблено. «Сподіваюся, що уже весною роботи будуть завершені і Волинська область отримає сучасний центр підготовки атлетів», - додав перший віцепрезидент Федерації.

Отож, після знайомства та усіх привітальних слів,конференція перейшла в робочий режим. Відтак, першим виступив із доповіддю «Місце та роль університету в спорті вищих досягнень» ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він розповів, про важливість розвитку спорту у ЗВО та актуальність цієї спеціальності серед молоді.

Про «Принципіальну основу техніки метання спису, анагліфію руху та її складність» розповів заслужений працівник фізкультури і спорту України, викладач Луцького НТУ Володимир Сахарук. Він, на прикладах з власного життя, досвіду та знань, розповів про особливості рухового аппарату людини, фізіологічні властивості та їх вплив на техніку метання спису через призму науки.

Головний тренер штатної команди національної збірної команди України з легкої атлетики Максим Островський розповів про те, як аналізував успіхи українців на світовій спортивній арені та сильні напрямки спорту в Україні. Також Островський поділився висновками дослідження і як, на основі цього, впровадив новітні методології в свою діяльність.

«Одна із моїх позицій – підтримання студентського спорту. Я чітко бачу, що Луцький національний технічний університет має великий потенціал для того, аби поєднати спорт і науку. Зізнаюсь, моя позиція як науковця і головного тренера чітка: спорт без техніки існувати не може, а запорука хорошої техніки – наукова складова. Якщо ти маєш хорошу теоретичну базу і застосовуєш її на практиці, то успіх гарантований! Дуже приємно, що у вашому університеті я знайшов однодумців, як на кафедрі фізичної культури, спорту і здоров’я так і в особі ректора. Якщо ми об’єднаємо зусилля, то зможемо отримати хороший результат», - підсумував Островський.

Одним із найбільш конструктивних виступів, з конкретними порадами для тренерів, була доповідь гостя із Білорусі. Так, тренер збірної команди з метання спису Валерій Оксенчук поділився секретами та особливостями роботи тренера із спортсменом, їх взаємовідносин, на шляху до перемог.

«Оточуюче середовище дуже впливає на спортсмена, але тренерське завдання– допомагати своєму вихованцю впевнено долати усі перешкоди. Ще на етапі відбору тренер повинен налагодити хороший контакт із підопічними, і, в результаті, зробити правильний вибір та знайти справжнього чемпіона. Дуже важливо, щоб спортсмен був грамотний і дисциплінований. Ти не зможеш досягнути найвищого результату, якщо практичні навички не підкріплюватимуться знаннями. Сьогодні наука і спорт тісно пов’язані між собою», - підсумував Оксенчук.

До слова, це лише перший етап конференції. Загалом дійство триватиме три дні, а його результатом має стати підписання резолюції.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1390663997754313