У Луцькому НТУ стартувала V щорічна зимова школа «Екопростір»

У Луцькому НТУ стартувала V щорічна зимова школа «Екопростір»

У Луцькому національному технічному університеті відбулася V щорічна зимова школа «Екопростір», на базі факультету екології, туризму та електроінженерії. Організаторами школи виступають викладачі кафедри екології та агрономії Луцького НТУ.

Перш за все, привітав учасників заходу проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук. Він подякував молоді за небайдужість та участь у тематичній зимовій школі і побажав почерпнути максимум корисної інформації від спілкування із лекторами, здобути цікаві знайомства та використати усі можливості, аби успішно реалізувати себе у майбутньому в обраній сфері діяльності.

Зазначимо, що зимова школа передбачає неформальне спілкування викладачів кафедри зі школярами на тему екології. Молодь, охоча вивчати цей напрямок, має змогу ознайомитися із можливостями факультету, його спеціальностями та науково-педагогічним колективом. Крім того, школярі можуть побачити на власні очі специфіку роботи низки приладів, обладнання та комп’ютерних сервісів, які екологи та агрономи часто використовують у своїй роботі.

Так, кандидат географічних наук, доцент кафедри екології та агрономії Микола Федонюк продемонстрував школярам роботу різних приладів. Зокрема, пристій для вимірювання дози радіації та радіоактивного фону, дистанційного вимірювання температури певних об’єктів та навіть хмар, концентрації вуглекислого газу, шумового та електромагнітного забруднення і навіть тепловізор.

Учасники школи змогли власноруч випробувати прилади у дії, здійснити кілька дослідів та експериментів і побачити реальні результати досліджень. Цікавою для молоді стала презентація онлайн-сервісів, які дозволяють отримати дані метеостанцій з будь-якого куточку світу щодо сили вітру, місця блискавок чи наближення циклону, а також анімовані прогнози погоди на найближчі дні. Серед таких сайтів і українська розробка, яка дозволяє моніторити якість повітря. До слова, першими у нашому місті подібну станцію, яка відображає дані в онлайн-сервісі, встановили саме у Луцькому НТУ.

Разом з тим, школярі оглянули презентацію «Можливості використання відкритих даних ДЗЗ для моніторингу довкілля Волині», а також зустрілися із працівниками Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

За словами завідувача кафедри екології та агрономії Василя Іванціва, цьогоріч у Луцькому НТУ відбувається уже п’ята зимова школа «Екопростір», до участі в якій зареєструвалися школярі 9-11 класів із декількох шкіл Луцька та району. До того ж, до зимової школи долучилися й діти, які займаються у секціях малої академії наук при кафедрі.

«Для школярів цього року у нас передбачені заняття з інструментального контролю. Вони можуть побачити, як здійснюється вимірювання параметрів викидів та їх поширення, як працює дистанційний контроль показників тощо. Крім того, працівники Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» проведуть лекцію щодо збереження флори і фауни. Згодом відбудеться заняття з дослідження параметрів води і забруднення ґрунту», - додає Іванців.

Триватиме зимова школа впродовж трьох днів. Натомість організатори обіцяють, що й надалі дотримуватимуться традиції її проведення, втім ймовірно впровадять певні зміни, зокрема щодо поділу занять для майбутніх екологів та агрономів, аби вони могли працювати суто в своїй сфері зацікавленості із відповідними навчальними програмами.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1479054232248622