У Луцькому НТУ стартувала Всеукраїнська науково-практична конференція

У Луцькому НТУ стартувала Всеукраїнська науково-практична конференція

У Луцькому національному технічному університеті розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція: «Фізика і хімія твердого тіла: стан, досягнення і перспективи».

Варто зазначити, що конференція за участі молодих учених, аспірантів, магістрантів та студентів триватиме до 26 жовтня. Крім того, вона складається із п'яти напрямків:

Фізико - хімічні властивості та структура матеріалів;

Новітні фізичні та хімічні методи дослідження і технології;

Проблемні питання мікро- та наноелектроніки, наноструктурні матеріали;

Теоретичні та прикладні питання математичної фізики;

Методологія навчання фундаментальних дисциплін у вищій школі.

Передусім привітав учасників конференції та її слухачів завідувач кафедри фундаментальних наук, кандидат фіз.-мат. наук, доцент Юрій Коваль:

«Радий вітати усіх присутніх у Луцькому НТУ на V Всеукраїнській конференції, присвяченій актуальним питанням фізики і хімії твердого тіла. До участі у заході було подано 212 заявок практично з усієї України, а саме з 32 закладів вищої освіти».

Крім того, координатор конференції представив членів президії, серед них голова конференції - ректор Луцького НТУ, доктор технічних наук, професор Петро Савчук. Голови секційних засідань: завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища, доктор хімічних наук, професор СНУ ім. Лесі Українки Любомир Гулай; завідувач кафедри експериментальної фізики та інформаційно- вимірювальних технологій, доктор фізико-математичних наук, професор СНУ ім. Лесі Українки Сергій Федосов та доктор технічних наук, професор кафедри фундаментальних наук Луцького НТУ Юрій Матвіїв.

Своєю чергою, Петро Савчук зазначив, що Луцький НТУ окрім освітнього процесу веде активну роботу із підготовки наукових кадрів і намагається створювати для молодих науковців сприятливі умови:

«Наш університет останнім часом стає не просто впізнаваним, але й цікавішим і не лише завдяки заходам культурного чи патріотичного характеру, але й гідними науковими заходами, які позиціонують університет певною мірою як дослідницький, той, в якому ведеться потужна підготовка наукових кадрів. Фактично паралельно до освітнього процесу, ми намагаємося долучати до науки молодь, створювати для них умови і зрештою це спрацьовує, адже є гідні результати».

Крім того, Петро Савчук закликав молодь долучатися до наукової роботи, адже вона є базою для розвитку не лише науковців, але й для тих, хто прагне мати власну справу чи успішно реалізовувати свої знання та вміння в інших сферах. Зокрема, фундаментом для успішної самореалізації є природничі науки такі як фізика і хімія:

«Такі бізнесмени чи винахідники як Ілон Маск або Марк Цукенберг та інші, незважаючи на те, що вони досягли успіхів у галузях, котрі принесли їм прибутки, у них все рівно була база природнича: фізика, хімія і супутні науки. Тобто, той хто має міцний фундамент знань у цих науках, безумовно стає ще потужнішим».

Тож, ректор Луцького НТУ побажав учасникам конференції плідної роботи, цікавих доповідей та ґрунтовних результатів.

У день відкриття конференції із науковими працями виступили 4 доповідача. Із доповіддю на тему «Використання електронного опромінення для підвищення магнітної та фоточутливості монокристалів» виступив к.фіз.-мат.н., доцент Сергій Луньов, дослідження «Оптоелектронні та нелінійно-оптичні властивості тетрарних халькогенідів» представила доц. каф. експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій СНУ ім. Лесі Українки Галина Мирончук. Про «Стійкість епоксикомпозитних покриттів, модифікованих фізичними полями» доповіла кандидат технічних наук, аспірант Луцького НТУ Вікторія Малець, а також із доповіддю «Фазові рівноваги у системах Sc-(Co, Ni, Cu)-In» виступила аспірант Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Гулай.

Потому учасники конференції розділилися по секціям, робота яких триватиме впродовж двох днів.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ