У Луцькому НТУ стартувала Зимова школа урбаністики

У Луцькому НТУ стартувала Зимова школа урбаністики

У стінах Луцького національного технічного університету офіційно відкрили Зимову школу урбаністики, яка проводиться в Україні уже всьоме. Цьогоріч тематика заходу - «Інтегрований розвиток Луцька».

Перш за все, привітав учасників засідання ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він наголосив на важливості проведення подібних заходів, адже напрямок містобудування надзвичайно затребуваний у сьогоденні і є фундаментальним аспектом розвитку України в цілому.

«В чергове у Луцькому НТУ, за підтримки наших партнерів і колег, проводиться серйозний захід загальноукраїнського масштабу, адже питання містобудування, впровадження реформ у цій галузі – надзвичайно важливий напрямок та один із фундаментальних для розвитку України. Я дякую усім, хто долучився до Зимової школи урбаністики, ми безперечно відкриті для вас. Впродовж останніх років в нашому університеті було багато зроблено і підтвердженням цього є передові позиції Луцького НТУ в рейтингу закладів вищої освіти за показником ефективності. Я пишаюся нашим університетом і запрошую колег до співпраці. Бажаю учасникам почерпнути максимум корисного від заходу і в перспективі бути успішними, змінювати і розвивати нашу країну», - наголосив ректор.

Своєю чергою, декан факультету архітектури, будівництва і дизайну Луцького НТУ Олександр Бондарський представив партнерів школи урбаністики, гостей із інших університетів країни та студентів, які стали слухачами лекцій. Він також розповів про історію та досягнення факультету і ознайомив присутніх із програмою заходу.

Долучилася до вітального слова завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії Луцького НТУ Ольга Ужегова: «Фактично вся Україна сьогодні представлена у стінах нашого університету. Дякуємо, що ви знайшли можливість і час, мали бажання стати учасниками заходу. Міське будівництво, господарство, урбаністика – це те, що робить наше життя комфортним і гармонійним, тому маю надію, що ви долучитеся до створення реальних проектів, працюватимете в колективі над серйозними задумами і результат буде позитивний для вас і для нашого міста. Бажаю вам здобути нові знання і досвід та позитив від перебування у Луцьку».

Подякував за гостинність та побажав успіхів студентам і викладачам у роботі Зимової школи декан факультету урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва та архітектури Алірза Мамедов.

«Хочу подякувати університету за те, що відкрили свої двері для нашої Школи. Наша мета в тому, щоб об’єднати зусилля і продемонструвати гідні результати спільної роботи. Вдячний всім студентам і викладачам, які приїхали з різних куточків України і впродовж тижня важко працюватимуть. Сподіваюся, через тиждень нам буде що показати, вірю в те, що наші результати не соромно буде показувати і їх врахують у подальшому просторовому розвитку Луцька», - наголосив Алірза Мамедов.

Віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі Торальф Вайзе додав, що серед студентів є чимало знайомих облич, адже молодь активно бере участь у Зимовій школі урбаністики і нині головним у їхній роботі є повна віддача і зацікавленість у командній результативності.

«Ми зібралися тут, для того, щоби в реальних умовах, але з претензією на розвиток та інтегрування великого, стратегічного та історичного міста, не просто займатися класичною містобудівною документацією, а розробкою стратегії для його подальшого розвитку. Тому кожен з вас має сприймати цю роботу як командну і як особисту відповідальність, тому я вимагаю від кожного повної віддачі. Дуже радий вас усіх тут бачити, успіхів вам», - звернувся до молоді Торальф Вайзе.

Заступник начальника управління архітектури і містобудування Луцької міської ради Софія Гула додала, що усі напрацювання молоді будуть передані на опрацювання в управління: «Я випускниця факультету архітектури, будівництва і дизайну Луцького НТУ і тому мені надзвичайно приємно вас тут вітати. Сьогодні у цій залі зібралися багато талановитих студентів і будьте певні, що всі ваші напрацювання будуть передані в управління, тому бажаю вам успіхів та плідної праці».

Варто зазначити, що організаторами Зимової школи урбаністики є: факультет архітектури, будівництва та дизайну Луцького НТУ спільно з факультетом урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва та архітектури, за підтримки Фонду Ебергарда Шьока (Німеччина).

У якості лекторів та керівників груп братимуть участь відомі вітчизняні та закордонні спеціалісти, а також студенти з Харкова, Сєвєродонецька, Полтави, Кривого Рогу, Запоріжжя, Одеси, Вінниці, Чернівців, Львова, Ужгорода, Рівного, Києва та Луцька.

Розпочався проект у 2007 році і проходить два рази на рік – взимку та влітку у різних ЗВО України. «Школа урбаністики» – це цілий тиждень плідної роботи над реальними проектами комплексного планування окремих територій міст з урахуванням актуальних проблем містобудування (раціональна забудова, озеленення, створення громадських просторів, доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями, організація вільного руху індивідуального екологічного транспорту тощо) під керівництвом провідних викладачів-практиків спеціалізованих університетів України.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олена Третяк

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1459664964187549