У Луцькому НТУ творили квіткову красу

У Луцькому НТУ творили квіткову красу

14 травня, у рамках Всеукраїнського фестивалю науки, за ініціативи доцента кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Галини Голодюк, був проведений круглий стіл «Проблеми підвищення якості і безпечності продукції», метою якого є вирішення проблем поліпшення якості та безпеки вітчизняної квіткової продукції.

У заході взяла участь професійний флорист, член Асоціації українських флористів, призер міжнародних конкурсів флористів, переможниця Всеукраїнських конкурсів флористичного мистецтва Марина Вейда.

Завідувач кафедри Олена Пахолюк зазначила, що проведення круглого столу на базі нашої кафедри є доброю традицією, а також місцем зустрічі і зміцнення взаємовідносин науки, освіти та промисловості у сфері якості та безпеки  продукції різних країн світу, а також сприяє забезпеченню якості та безпечності продукції, що виробляється не тільки на підприємствах України, а й у всьому світі, підвищенню її конкурентоспроможності на світовому ринку.

Пані Марина ознайомила присутніх з правилами та умовами зберігання живих зрізаних квітів, особливостями транспортування, особливостями роботи флориста, розповіла про асортимент рослин який використовується для букетів і композицій у сучасній флористиці, поділилась досвідом щодо визначення якості, також розповіла про безпечність квіткової продукції, поділилась досвідом оживлення зрізаних квітів та розповіла про вплив якості води на термін зберігання зрізаних квітів і декоративної зелені.

Також відбувся майстер-клас по формуванні квіткової композиції. Флорист продемонструвала особливості створення композиції з однієї квітки, що на даний час є актуальним і дуже зацікавило студентську аудиторію.

Своєю чергою, студенти мали змогу задати питання мисткині, обговорити споживні властивості квітів, подискутувати про сучасний ринок квітів та власноруч оформити квіткову композицію. Так, були створені композиційні роботи з використанням весняних квітів, декоративно-листяних рослин, садових квітів та додаткового матеріалу.

Завідувач кафедри Олена Пахолюк акцентувала увагу на актуальності тематики круглого сталу та наголосила про важливість розвитку науки в Україні.

Кафедра товарознавства та експертизи в митній справі