У Луцькому НТУ урочисто відкрили лабораторію із надсучасним обладнанням Camozzi

У Луцькому НТУ урочисто відкрили лабораторію із надсучасним обладнанням Camozzi

У стінах Луцького національного технічного університету на базі кафедри прикладної механіки відбулося офіційне відкриття лабораторії автоматизації процесів пакування та переміщення вантажів. Особливість лабораторії полягає у надзвичайно сучасному обладнанні від лідера на світовому ринку пневматики – італійської компанії Camozzi. Придбання пневмостенду відбулося за фінансової підтримки члена наглядової ради Луцького НТУ Олега Дмитрука.

На урочисту презентацію завітали ректор Луцького НТУ Петро Савчук, PR-менеджер компанії «Дмитрук» Катерина Пекна, регіональний менеджер ТОВ «Camozzi» Петро Клизуб, декан технологічного факультету Луцького НТУ Олег Заболотний, викладачі та студенти ЗВО.

Передусім, ректор Луцького НТУ Петро Савчук наголосив на важливості придбання прогресивного обладнання, адже це дає широкі можливості для якісного навчання молодих фахівців і навіть для розвитку наукової  складової університету.

«Мені приємно, що науковці Луцького НТУ думають про якість підготовки молодих фахівців. Сьогоднішній захід надзвичайно важливий в напрямку практичної підготовки студентів, є запорукою конкурентоспроможності випускника, його реалізації на ринку праці та й в цілому розвитку прогресивних технологій, що використовуються у промисловому виробництві», - зазначає ректор.

За його словами, обладнання, яке презентували у Луцькому НТУ, необхідне не лише задля підготовки фахівців спеціальності «Прикладна механіка», але й вагому роль відіграє при підготовці спеціалістів машинобудівного спрямування, електроінженерії, матеріалознавства, агроінженерії та інших, що напряму пов’язані з пневмопроцесами.

Тож очільник Луцького НТУ висловив вдячність компанії Camozzi за плідну співпрацю, в результаті якої вдалося відкрити сучасну наукову лабораторію. І це, зазначає Петро Савчук, лише перший крок у партнерстві із відомою компанією: «Ми - заклад вищої освіти, який ставить амбітні плани і прагне готувати успішних випускників, тому активно вибудовуємо співпрацю із багатьма провідними фірмами світу як: АВВ, JUKI, Festo… Camozzi – одні із перших, що відгукнулися створити навчально-наукову лабораторію із надсучасним і дороговартісним обладнанням. За такі можливості для нашого університету висловлюю щиру вдячність представникам компанії і наголошую, що це лише перший крок, адже ми маємо домовленість із керівництвом фірми про встановлення ще одного навчального стенду та маємо напрацювання щодо нових спільних проектів».

Подякував Петро Савчук випускнику Луцького НТУ, а нині члену наглядової ради університету Олегу Дмитруку, за кошти якого було придбане обладнання: «Ми знаємо, що такі люди скромні і не публічні, але Олег Миколайович робить великий вклад у розвиток університету і є нашим стейкхолдером. Йдеться не лише про фінансову підтримку, але й про методологічну, можливість проходження студентами практики на провідному підприємстві не лише Волині, але й України. Компанія «Дмитрук», безумовно, потужна і ми вдячні за підтримку, яку вона надає університету».

За плідну співпрацю, зміцнення матеріально-технічної інфраструктури закладу вищої освіти та вагомий особистий внесок у розвиток технічної освіти нашої країни Петро Савчук передав унікальну, створену на 3D верстаті, грамоту Олегу Дмитруку.

Завідувач кафедри прикладної механіки Дмитро Сомов додав, що саме завдяки таким партнерам як Camozzi, є можливість навчати студентів новітнім технологіям на сучасному обладнанні: «Завдяки новому стенду ми зможемо навчати студентів, які згодом зможуть успішно конкурувати на ринку праці навіть на європейському рівні».

Натомість декан технологічного факультету Олег Заболотний відзначив зусилля складу кафедри та його завідувача на шляху до відкриття лабораторії і подякував партнерам за зацікавленість у підготовці кваліфікованих фахівців і небайдужість до розвитку якісної освіти в Україні.

«Дякуючи таким людям, у нас з’являються нові лабораторії із сучасним обладнанням, яке активно використовується на провідних підприємствах. Відповідно, студент, який навчається тут, зможе ефективно використовувати отримані знання уже на робочому місці, натомість працедавець заощадить на навчанні фахівців. Чим більше ми матимемо таких лабораторій, тим краще, передусім, для студентів. Дякую компаніям Camozzi та «Дмитрук», які підтримують студентів та заклади вищої освіти, адже за спільних зусиль ми зможемо готувати конкурентоздатних випускників», - зазначив декан.

За словами регіонального менеджера ТОВ «Camozzi» Петра Клизуба, пневматика використовується фактично у всіх галузях промисловості і народного господарства. Обладнання компанії застосовують у своїй роботі всі основні підприємства Волині, а це ПрАТ «SKF Україна», «Модерн-Експо», АК «Богдан Моторс», «Кромберг енд Шуберт Україна» та інші. Оскільки  в Україні, каже Клизуб, спостерігається кадровий голод, створення подібних лабораторій дозволить готувати кваліфікованих працівників для провідних підприємств.

«Camozzi намагається максимально сприяти посиленню стосунків із закладами вищої освіти в плані обладнання навчальними стендами, методичними матеріалами тощо, адже це необхідно студентам, які прагнуть отримати якісні знання. Наша співпраця переходитиме на нові рівні, ми будемо надалі продовжувати партнерство і надавати технічну й методичну допомогу», - додає Клизуб.

PR-менеджер компанії «Дмитрук» Катерина Пекна наголошує, що зі стрімким розвитком фірми та її виходом на експортний ринок, компанія не просто зацікавлена у високій якості продукції, але й в інноваційному обладнанні і в навчанні фахівців.

«Ми вважаємо, що такі речі як сучасне навчальне обладнання у ЗВО необхідні, оскільки ми зацікавлені не просто у студентах, які володіють лише теоретичною базою, вони повинні вміти працювати і керувати автоматичними системами і одразу ставати до роботи. У нас не гірші умови, ніж за кордоном, абсолютно сучасне і потужне обладнання і ми завжди кличемо до себе студентів на екскурсії, практики, показуємо наше виробництво, тому вкотре запрошуємо до співпраці і завжди вам раді», - резюмує Катерина Пекна.

Учасники офіційного відкриття лабораторії урочисто перерізали червону стрічку, оглянули обладнання розміщене у ній та ознайомилися із принципом роботи навчального стенду пневматичної апаратури.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1415034551983924