У Луцькому НТУ узгодили умови співпраці з Люблінським католицьким університето

У Луцькому НТУ узгодили умови співпраці з Люблінським католицьким університет

До Луцького національного технічного університету з робочим візитом завітали гості із Польщі. Так, представників Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ зустріли ректор Луцького НТУ Петро Савчук, проректор із науково-педагогічної роботи Валентина Галущак, професор кафедри української та іноземної лінгвістики Олена Ковальчук та фахівець із проектної діяльності Алла Шиманська.

Метою зустрічі було обговорення реалізації проекту «Співпраця університетів для підтримки розвитку безпеки і кризового управління Люблінського і Луцького транскордонних регіонів». Нагадаємо, що Луцький НТУ виграв участь в даному проекті в рамках Програми транскордонного співробітництва  Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Тож, за круглим столом, в приємній дружній атмосфері учасники зустрічі обговорили умови співпраці між університетами та особливості навчального процесу, адже програма передбачає паралельне навчання у двох закладах вищої освіти, по завершенню якого студент отримає диплом не лише українського, а й міжнародного зразка.

«Ми маємо зараз чітко обрамити: які умови вступу студентів на таку форму навчання, які програми потрібно створити нашому університету, які дисципліни будуть вивчатися у вашому. Нам варто виробити чітку стратегію співпраці, аби за травень-червень уже розпочати процес набору студентів», - зауважила Олена Ковальчук.

В ході обговорень учасники напрацювали подальші кроки щодо співпраці, умови реєстрації студентів, визначились щодо тренінгів, конференцій та семінарів, які проводитимуться у форматі вільних слухань. В результаті, домовилися, що планується навчання по таких спеціальностях: інженерія матеріалів, екологія і охорона навколишнього середовища, дизайн в архітектурі, міжнародні економічні відносини, менеджмент, економіка, кібербезпека та туризм. Також визначилися, що програма навчання у польському університеті триватиме три семестри (5 місяців): перший – вивчання польської мови та обраних предметів з програми; другий і третій – власне навчання та підготовка дипломної роботи.

Відтак, професор Люблінського католицького університету Войцех Гіжіцькі запропонував здобувачам освіти звільнення від оплати за навчання (у формі стипендії ректора), можливість до-фінансування до проживання в гуртожитку та харчування, безкоштовний підготовчий курс польської мови.

Загалом, зустріч пройшла дуже конструктивно і плідно для обох університетів. «Така співпраця розширює наші можливості на міжнародному рівні. Це обмін досвідом, практиками, знаннями, науковими здобутками, методами викладання. Завдяки таким проектам ми маємо можливість бути в курсі передових ідей Європейського Союзу та все більше наближати нашу освіту до європейського рівня. Я дійсно вірю, що зовсім скоро ми будемо дійсно в тренді світової освіти!», - підсумувала результати зустрічі Валентина Галущак.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1217319165088798