У Луцькому НТУ відбулася Міжнародна конференція «Якість та безпечність товарів»

У Луцькому НТУ відбулася Міжнародна конференція «Якість та безпечність товарів»

На факультеті бізнесу Луцького національного технічного університету стартувала щорічна Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Якість та безпечність товарів».

Окрім студентського осередку, до участі в заході зголосилися й провідні фахівці у галузі, представники державних структур та організацій. Загалом у роботі конференції взяли участь 18 ЗВО України та з-за кордону, Ковельський промислово-економічний коледж Луцького НТУ, Коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки та інші науково-дослідні установи.

Передусім привітала учасників та гостей конференції доцент кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Валентина Ткачук: «Ми раді вітати вас на III міжнародній конференції. Її тематика безсумнівно є актуальною, про що свідчить щорічний інтерес до нашого наукового заходу серед укранських та іноземних науковців. Цього року ми мамо близько 80 тез із закладів вищої освіти Києва, Херсона, Чернігова, Львова, Полтави, Харкова, крім того, долучилися три коледжі і два криміналістичних центри з Полтави та Луцька. Тому бажаю усім плідної роботи, цікавих доповідей та гарних дискусій».

Своєю чергою, заступник декана факультету бізнесу Юрій Фесіна зауважив, що тематика конференції є дуже актуальною, особливо в контексті сучасних вимог споживачів.

«Конференція дуже актуальна в контексті сучасних вимог споживачів до товарів. Сьогодні ми маємо проблеми пов’язані з появою фальсифікату, під виглядом органічної продукції, біопродукціїі, тому товарознавство є актуальною спеціальністю і це дуже велика ніша, де можна себе реалізувати. Конференція уже стала традиційною і завжди викликає зацікавленість і увагу серед представників реального сектору, який займається контролем якості і безпеки товарів» - додав Фесіна.

Натомість завідувач кафедри товарознавства та експертизи в митній справі Олена Пахолюк зауважила, що основною рисою конференції є максимальне охоплення найважливіших питань товарознавчої науки та обмін досвідом: «Цей захід щороку збирає науковців, фахівців у галузі товарознавства, експертизи і митної справи не тільки з метою обміну інформацією, здобутками, але й щоб ознайомитися із досягненнями розвитку галузевої науки, управлінням якістю товарів, асортиментом і концепцією конкурентоспроможності товарів. Головна риса нашого заходу – максимальне охоплення найважливіших питань товарознавчої науки, обмін досвідом між досвідченими вченими та перспективною молоддю».

В основній частині науково-практичної конференції виступив директор Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України на Волині Олег Пододворний. Він розповів про особливості роботи у структурі, основні завдання, які виконують фахівці та проблеми, із якими можуть у ході роботи стикатися службовці. Потому перший заступник голови управління Державної міграційної служби України у Волинській області Олександр Пахолюк поінформував присутніх про зміни, внесені у порядок видачі паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон, впровадження біометричних документів. Він також розповів про завдання та функції ДМС України, про міграційну політику тощо. Своєю чергою, про роботу митниці, митний кордон та особливості його перетину, про проблеми контрабанди в міжнародній торгівлі розповіла випускниця Луцького НТУ, а нині агент з митного оформлення ПП «Прайд сервіс» Анастасія Лотоцька.

Розпочала естафету студентських виступів магістрант спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Іванна Сидорук, яка представила власне дослідження на тему: «Оцінювання якості  ювелірних виробів релігійного змісту».

Варто зазначити, що конференція складалася із шести тематичних напрямків, зокрема:

-дослідження якості товарів;

-актуальні проблеми безпечності товарів;

-проблеми технічного регулювання в Україні та світі;

-інфраструктурний розвиток торгівлі;

-інноваційні технології виробництва та тенденції асортименту товарів;

-митне регулювання експортно-імпортних операцій з товарами.

Насамкінець, учасники конференції отримали дипломи та грамоти. Так, грамотою І ступеня нагороджена Мар’яна Гуль, ст. освітньо-професійної програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» (керівник В. Ткачук), ІІ ступеня - Тарас Нікітін, ст. освітньо-професійної програми «Економіка підприємства» (керівник О. Речун) і Ганна Савієвська, ст. освітньо-професійної програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» (керівник О. Пахолюк), ІІІ місце - Іванна Сидорук, ст. освітньо-професійної програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» (керівник О.Передрій), Віктор Бакун, ст. освітньо-професійної програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» (керівник О.Пахолюк).

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1213316798822368