У Луцькому НТУ відбувся черговий онлайн ректорат

У Луцькому НТУ відбувся черговий онлайн ректорат

Традиційно щовівторка у Луцькому національному технічному університеті відбувається засідання ректорату, під головуванням ректора ЗВО Петра Савчука. У період карантину, засідання триває в онлайн режимі за участі проректорів, деканів факультетів та керівників підрозділів.

Перш за все, Петро Савчук поцікавився станом здоровя працівників університету та наголосив на важливості деканам та керівникам відділів і підрозділів контролювати ситуацію щодо стану здоровя колег.

«Активно починаємо новий робочий тиждень, кожен на своєму місці контролює ситуацію, володіє інформацією щодо стану здоров’я підлеглих, цікавляться чи працівники забезпечені захисними масками тощо. Кожен, кому необхідні такі маски, може звертатися до деканів та проректорів із проханням забезпечити необхідними засобами, адже силами кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства й завдяки потужності швейної лабораторії, для працівників Луцького НТУ уже було виготовлено близько ста масок, які можуть бути роздані», -  наголосив ректор.

Основними питаннями, винесеними на розгляд членів ректорату були: організація навчального процесу; дотримання норм безпеки; поточні завдання та проекти, які стосуються профорієнтації, науки та іміджу університету.

Так, про роботу факультетів прозвітували декани. Вони зазначили, що  навчальний та робочий процес відбувається за допомогою онлайн-додатків, так само відбувається комунікація з студентами та науково-педагогічним складом. Крім того, стало відомо, що завдяки онлайн сервісам до навчального процесу долучилися ті студенти, які були працевлаштовані і менше приділяли уваги заняттям, натомість є такі здобувачі, з якими зв'язок був втрачений.

За словами ректора, подібна ситуація спостерігається в усіх закладах вищої освіти. Тож, такі студенти будуть взяті на особливий контроль і від них вимагатиметься зворотній зв'язок в плані якості атестації під час тестувань та модулів.

До того ж, 3 квітня на факультеті бізнесу заплановане проведення Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Якість та безпечність товарів». Її вирішили провести дистанційно, в онлайн-режимі.

Згодом про власну діяльність доповіли проректори із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ. Так, Сергій Шимчук повідомив про те, що активно ведеться наукова робота, зокрема є наміри підписання договору по співпраці з Пекінським технологічним університетом.

До того ж, цього тижня буде оголошений конкурс наукових робіт, які виконуватимуться у Луцькому НТУ і будуть профінансовані з бюджету університету на суму 1 мільйон гривень. «Уже розроблене положення, зібране необхідне обладнання для виконання роботи, формуємо теми і будемо проводити конкурс», - зазначає проректор.

Водночас, Сергій Шимчук розповів про роботу бізнес-інноваційного центру. За його словами, наразі напрацьовується положення про стартап школу і бізнес-інкубатор, для того, щоб вийшовши з карантину, цей процес запустити.

За словами проректора Олени Ковальчук, активно тривають перемовини з іноземними партнерами, готується низка проектів з академічної мобільності та інтернаціоналізації, за співпраці із закордонними закладами вищої освіти.

Проректор із науково-педагогічної роботи та інфраструктурного розвитку Андрій Щерба доповів про забезпечення навчальних корпусів охороною та вчасним прибиранням, а також належним утриманням гуртожитків у період карантину.

Про профорієнтаційну діяльність розповів відповідальний секретар приймальної комісії Луцького НТУ Юрій Фещук. Він наголосив на заміні контактного телефону приймальної комісії, оновлений номер можна побачити на сайті університету. Крім того, приймальна комісія у дистанційному режимі працює над рекламою освітніх послуг Луцького НТУ та поширенням важливої інформації для абітурієнтів. Основні інформаційні дані про вступ, каже Фещук, уже невдовзі розміщуватимуться на головній сторінці офіційного сайту Луцького НТУ у розділі «Вступ 2020».

Насамкінець, Петро Савчук обговорив із колегами запровадження преміювання за ускладненість роботи. Він наголосив на важливості доплат деканам, завідувачам кафедр, а також окремим працівникам за складність та напруженість, згідно з поданням їхніх керівників.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ