У Луцькому НТУ відкрили «безпечну» лабораторію

У Луцькому НТУ відкрили «безпечну» лабораторію

В рамках тижня, присвяченого Дню науки в Україні, у Луцькому національному технічному університеті при кафедрі електроніки та телекомунікацій відбулося урочисте відкриття сучасної лабораторії технічних засобів безпеки та діагностування.

Лабораторія була створена та обладнана за підтримки керівництва університету в особі ректора, кафедри прикладної механіки і ТзОВ "Арсенал СТ", котрі проспонсорували цю ініціативу.

Офіційне відкриття зробив ректор Луцького НТУ Петро Савчук, котрий разом із завідуючим кафедри ЕіТК Валентином Заблоцьким, святково перерізали стрічку та розпочали презентацію лабораторії. На презентації Петро Савчук зазначив, що розвиток науково-технічних спеціальностей – це суттєве вкладення у майбутнє нашої держави та її економічного зростання.

«На моє глибоке переконання, університет – це основний рушій прогресу в країні. Саме тут створюється усе нове, тут зростає покоління, яке може створити щось нове, а головне – тут народжуються ідеї, які творять це нове. Безумовно, технічна освіта містить в собі інноваційну складову, яка дозволяє допомагати бізнесу, розвивати економіку і підвищувати статус своєї держави на міжнародному рівні, адже Україна дійсно має хороший потенціал та достатньо можливостей для прискореного розвитку науки. Тому, в пріоритеті нашого університету – створювати максимально сприятливі умови для активізації дослідницької роботи, забезпечувати оновлення матеріально-технічної бази та стимулювати закріплення молодих талановитих кадрів у науці», - додав ректор.

Зауважимо, що на відкриття лабораторії був запрошений представник від ТзОВ «Арсенал СТ», яке власне й надало сучасне обладнання засобів протипожежної безпеки, сигнальні засоби  охорони, камери та техніку для відеоспостереження, аби студенти Луцького НТУ могли безпосередньо в університеті вивчати особливості таких приладь, знайомитися та працювати з ними. Так, помічник генерального директора ТзОВ «Арсенал СТ» Дмитро Гаврилюк зауважив, що в сучасних умовах безпека життя займає особливе місце, тому підготовка таких спеціалістів в університеті дуже актуальна. «Ми відчуваємо постійний брак висококваліфікованих кадрів. Тепер, вважаю, що з вашою допомогою ми дійсно зможемо забезпечувати спокій та затишок на вулицях нашого міста і будемо розвивати цей напрямок й в подальшому», - наголосив Гаврилюк.

Свою повагу та вдячність за внесок у наукову діяльність університету висловив усім дотичним до створення лабораторії проректор із науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук. Він зауважив, що цю подію можна вважати підґрунтям для подальшої роботи науковців, створення тем для конференцій, круглих столів, написання наукових праць за результатами дослідів та інших видів науково-дослідницьких робіт.

Опісля урочистої частини відкриття відбулася презентація обладнання, яким наповнено лабораторію. Відтак, доцент кафедри ЕіТК Сергій Мороз розповів присутнім про особливості представлених варіантів систем охоронної сигналізації та наочно продемонстрував їх роботу.

Розповів про особливості роботи протипожежної системи та показав її реакцію на нагрівання доцент кафедри ЕіТК Тарас Терлецький.

Наразі у лабораторії будуть вивчатися чотири базові дисципліни: системи відеонагляду, системи пожежної сигналізації, організація побудови охоронної системи, теорія систем безпеки. Також, її заплановано використовувати для проведення системи обмеження доступу первинних засобів інформації, де будуть досліджуватися давачі, як окремі складові, а в разі дообладнання лабораторії комп’ютерами, у студентів буде можливість вивчати тут дисципліну «Програмне забезпечення» та застосовувати здобуті знання на практиці.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1240048396149208