У Луцькому НТУ – відкритий чемпіонат Луцька з легкої атлетики

У Луцькому НТУ – відкритий чемпіонат Луцька з легкої атлетики

У центрі для легкоатлетичних метань на базі Луцького НТУ відбулися перші офіційні змагання – відкритий чемпіонат Луцька з легкої атлетики серед дорослих і юніорів.

Так, 11 липня проходить метальна програма, що включає метання ядра, списа і молота. 12 липня змагання відбудуться із бігових видів на стадіоні «Авангард».

Нагадаємо, нещодавно між Федерацією легкої атлетики Волинської області та Луцьким національним технічним університетом був підписаний меморандум про створення сучасного метального центру. Як і планувалося, цієї весни усі роботи були завершені і на базі Луцького НТУ Волинь отримала сучасний центр підготовки атлетів. Нова локація дає усі шанси не лише студентам стати олімпійцями, але й дати поштовх для розвитку та популяризації виду спорту у регіоні та за його межами.

Варто зазначити, що у центрі можна виконувати всі види метань, адже розміщено три сектори – для метання диску й молота, спису і штовхання ядра.

За словами завідувача кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Луцького НТУ Сергія Савчука, сьогодні відбуваються підвідні змагання до Чемпіонату України, який триватиме впродовж 5-6 серпня на базі центру з легкоатлетичних метань Луцького НТУ, а також 8-9 серпня - інші види спорту на стадіоні «Авангард».

«На змагання всеукраїнського рівня приїдуть збірні команди різних вікових груп та різних міст України і після карантину відбудеться перший серйозний форум – Чемпіонат України. З метою підготовки до цих змагань сьогодні прибули спортсмени з Рівного, Ужгорода, Києва, тренер національної збірної України В’ячеслав Чмирь, а також спортсмени, які входять за різними віковими групами до складу національної збірної з легкої атлетики», - розповідає Сергій Савчук.

Отож, змагання розпочалися із метання молота, де свої сили, зокрема, продемонструвала учасниця Олімпійських ігор Ірина Климець. Сьогодні ж відбувається перегляд і тих спортсменів, які претендують на найвищі результати. Так, вправність у метальних видах спорту показують і студенти Луцького НТУ.

«Маємо карантинні обмеження, тому намагаємося дотриматися норм і спортсменів не так уже багато. Сподіваємося, що 31 липня відбудеться послаблення карантину, тому далі в планах Федерації легкої атлетики України провести масштабний форум в Луцьку, саме на базі Луцького НТУ», - додає завкафедри.

Привітав учасників змагання та розповів про важливість проведення подібних заходів на базі університету, ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Нещодавно ми відкрили сертифікований центр з легкоатлетичних метань, аналогів якого немає в Україні. Тому нам важливо, щоб це була не просто інфраструктура, але й щоб вона була постійно задіяна для підготовки спортсменів високої кваліфікації і паралельно в освітньому та науковому процесі, у навчанні та підготовці фахівців за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт та 014 Вчитель фізичної культури і спорту. Сьогодні у нас перші змагання – чемпіонат міста, куди з’їхалися найсильніші спортсмени з різних міст України. Хороші результати показують кожен із них, а також молодь зі СНУ ім. Лесі Українки та Луцького НТУ, що особливо радує. Це є підтвердженням того, що ми не лише створили інфраструктуру для міста та області, але й для того, щоб виховувати в себе спортсменів високої кваліфікації. В подальшому будуть проведені вищі за статусом змагання, тож запрошую побачити, як розвивається молодь у цих видах спорту. Я оптимістично дивлюся на розвиток спорту на Волині і те, що ми робимо в університеті - підсилює потенціал спорту високих досягнень в Україні».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1602538813233496