У Луцькому НТУ – VII міжнародна енергоконференція

У Луцькому НТУ – VII міжнародна енергоконференція

З 22 по 23 червня у стінах Луцького національного технічного університету проходить VII міжнародна науково-технічна конференція «Підвищення рівня ефективності енергоспоживання в електротехнічних пристроях і системах».

Зокрема, 22 червня стартувало перше пленарне засідання конференції, у рамках якого відбулося відкриття заходу, презентація декількох наукових робіт та докторських дисертацій.

Зазначимо, головою програмного комітету є ректор Луцького НТУ Петро Савчук, його заступником – професор Вінницького національного технічного університету Петро Лежнюк. Крім того, організаційний комітет очолює завідувач кафедри електропостачання Луцького НТУ Юрій Грицюк, заступником якого є доцент кафедри Наталія Коменда.

Насамперед з вітальним словом до присутніх звернувся член програмного комітету, проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук: «Дорогі колеги, гості, мені надзвичайно приємно вітати сьогодні вас та розпочати роботу конференції. Вже всьоме ми проводимо цей захід, з самої назви якого очевидно, що ця тема є актуальною для розвитку конкретної науки та держави в цілому. Адже підвищення рівня ефективності і в енергоспоживанні, і в інших галузях економіки є дуже важливим. Надзвичайно приємно відзначити, що на нашу конференцію звернено увагу і Міністерством освіти і науки України, адже МОНУ долучилося до нас як співорганізатор, виділивши певну частину фінансування. Приїхало багато гостей з різних куточків України: з Харкова, Тернополя, Вінниці, Рівного тощо. Щиро дякую, що ви долучилися до нашої дискусії, адже будь-яка конференція спрямована на вирішення конкретних задач. Хочу вам побажати, щоб підсумком резолюції були зміцнені чи напрацьовані звязки і це в перспективі дало змогу вигравати та розвивати спільні держбюджетні госпдоговірні тематики; щоб результатом були захищені кандидатські та докторські дисертації. Плідного та гарно проведеного вам часу!».

Потому доцент Вінницького національного технічного університету В’ячеслав Комар презентував присутнім свою докторську дисертацію на тему: «Оцінювання якості функціонування розподільних електричних мереж з відновлюваними джерелами енергії». Своєю чергою, професор Вінницького НТУ Володимир Кулик підготував доповідь «Техніко-економічне обґрунтування реконструкції електричних мереж з переведенням їх з напруги 6-10 кВ на 20 кВ». Доцент Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Богдан Оробчук розповідав про «Методику застосування системи керування режимами електропостачання у навчальному процесі». Доцент кафедри електропостачання Луцького НТУ Тарас Коменда представив результати досліджень професора університету Ґліндор (Великобританія) J.N.Davies на тему: «Communication system research for use in wind farms».

Опісля учасників конференції розділили на п’ять секцій, де впродовж двох днів відбуватимуться засідання та дискусії на теми: «Загальні питання підвищення ефективності електроспоживання»; «Математичне моделювання електротехнічних пристроїв та систем»; «Енергозбереження в електротехнічних системах і в комунальному господарстві», «Надійність та діагностика електроенергетичного обладнання», «Відновлювана енергетика».

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...