У Луцькому НТУ визначили кращих молодих дослідників-метрологів

У Луцькому НТУ визначили кращих молодих дослідників-метрологів

На базі кафедри приладобудування Луцького НТУ відбулася підсумкова науково-практична конференція в рамках ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Метрологія та інформаційно-обчислювальна техніка».

Зауважимо, що в першому турі на розгляд галузевої конкурсної комісії було подано 56 студентських наукових робіт зі всієї України. Так, конкурсна комісія, у складі ректора Луцького НТУ Петра Савчука, доцентів кафедри приладобудування Луцького НТУ Юрія Лапченка та Олега Кайдика, доцента Одеської державної академії технічного регулювання та якості Миколи Петрища і професора Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Сергія Феодосова прорецензувала усі поданні на конкурс роботи, з яких відібрала 11 для подальшої участі.

Тож, за підсумком І-го туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з метрології участь в підсумковій конференції для презентації своїх робіт взяли наступні студенти:

Петро Білецький – Львівський національний аграрний університет (кер. Лиса О.В.);
Олена Кувшинова та Олександр Чупринський – Національний університет водного господарства та природокористування (кер. Гудь В.М.)
Микола Білецький – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (кер. Криницький О.С.)
Ілля Данилін та Юрій Михайловський – Національний університет цивільного захисту України (кер. Рудаков С.В.)
Назарій Флюнт – Національний університет «Львівська політехніка» (кер. Походило Є.В.)
Віталій Чайка та Євгенія Плечова – Харківський національний автомобільно-дорожній університет (кер. Коваль О.А.)
Ілля Киричук та Вікторія Кічун – Луцький національний технічний університет (кер. Пташенчук В.В.)
Кирило Кузьменко – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського» (кер. Таранов В.В.)
Ігор Сафронов та Олександр Мойсюк – Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича (кер. Саміла А.П.)
Олександр Попов – Одеська державна академія технічного регулювання та якості (кер. Кудряшов В.О.)
Сергій Шульженко – Запорізький національний технічний університет (кер. Назарова О.С.)

Відтак, ІІ-й тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Метрологія та інформаційно-обчислювальна техніка» пройшов у дискусійному форматі, де, після презентації та слайд-шоу, кожен із учасників мав змогу відстояти свою роботу, відповісти на запитання членів комісії і вислухати зауваження та поради від присутніх. Особливістю проведення підсумкової конференції конкурсу з метрології стало те, що члени галузевої конкурсної комісії заслухали презентації двох робіт від учасників за допомогою комп’ютерної програми «Skype». До слова, такі впровадження все частіше використовуються в Луцькому НТУ, аби не відставати від трендів європейської освіти та йти в ногу із прогресом.

Як зазначає заступник голови галузевої конкурсної комісії Юрій Лапченко, даний конкурс проводиться уже вп’яте на базі Луцького НТУ. «Такі конкурси проводяться для покращення і розвитку наукової галузі в Україні, сприяння написання наукових доробків  та стимулювання до новітніх розробок і наукових відкриттів серед студентства. Дуже приємно, що ми уже вдруге подаємо документи до Міністерства освіти і науки України і виграємо проведення саме цього конкурсу на базі нашого університету. Це дозволяє нам завжди залишатися на виду в інших навчальних закладів, контактувати з ними та обмінюватися досвідом», - коментує Лапченко.

Отож, після заслуховування усіх учасників, проведення аналізу досліджень та їх презентації галузева конкурсна комісія підрахувала бали та винесла рішення. З привітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук: «Хочу подякувати усім учасникам за такі фахові та чудово підготовлені науково-дослідницькі роботи. Особисто у мене враження дуже позитивні. При оцінювані ваших виступів, зізнаюся, було не легко, адже усі праці дуже достойні, тому ми вирішили нагородити усіх конкурсантів. Ми намагалися бути максимально об’єктивними, тому враховували багато критеріїв при оцінювані. Сподіваюся, у всіх залишаться лише приємні спогади про наш конкурс». Таким чином, дипломи І-го ступеня отримали Сергій Шульженко, Олександр Попов та Назарій Флюнт; дипломи ІІ-го ступеня отримали Ілля Киричук та Вікторія Кічун, Кирило Кузьменко, а також Ігор Сафронов та Олександр Мойсюк; дипломи ІІ-го ступеня – Петро Білецький, Олена Кувшинова та Олександр Чупринський, Микола Білецький, Ілля Данилін та Юрій Михайловський, Віталій Чайка та Євгенія Плечова. Також, окремі подяки вручили усім керівникам проектів, які внесли свою вагому лепту у наукову роботу.

Як показує досвід попередніх років, окремі роботи, що брали участь у цьому конкурсі згодом впроваджуються у виробництво, в навчальний процес, подаються заявками на участь в патентах, тощо. Тому бажаємо й нашим молодим науковцям  подальшого розвитку їхніх робіт, нових звершень, досягнень дослідів та натхнення, аби наука в Україні розвивалася і давала хороші результати.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1221100728043975