У Луцькому НТУ влаштували школу асів з інженерної та комп’ютерної графіки

У Луцькому НТУ влаштували школу асів з інженерної та компютерної графіки

Близько двох десятків учнів шкіл не лише з Луцька, але й Волинської області зголосилися взяти участь у «Школі асів з інженерної та комп’ютерної графіки» у Луцькому НТУ. Захід організувала адміністрація машинобудівного факультету для того, аби детальніше розповісти школярам про особливості інженерного проектування та графіки й наочно продемонструвати процес створення тривимірних об’єктів.

Передусім привітав юних гостей університету завідувач кафедри ІКГ Ігор Головачук. Він висловив сподівання, що школярі цікаво й ефективно проведуть час у школі асів та побажав їм приємних вражень від заходу.

Потому ректор Луцького НТУ Петро Савчук зазначив, що комп’ютерне моделювання є дуже актуальним спрямуванням у сучасному житті, а відтак дає можливість фахівцям реалізувати себе та побудувати гідну кар’єру.

«При створенні різноманітних проекцій та моделей, важливу роль відіграє процес їх механічного розвороту, руху. Досягнувши такого результату, одразу дається взнаки розвиток науки, прогрес і не лише у технічній сфері. Проте для цього необхідно елементарно знати креслення. Це базова грамотність, яка кожному потрібна у житті, а якщо ви якісно її вивчаєте, то зрозуміло, що можете бути сильнішими за своїх однолітків, більш конкурентними, а в подальшому вдало працевлаштованими. Головне, що компютерне моделювання, компютерна геометрія, будь-які системи автоматичного бачення того чи іншого об’єкту неможливі без основи. Якщо ці речі ви освоїте, перед вами відкриються чимало дверей у кар’єрі. Тож, хочу вам побажати гарно себе проявити, відчути свої сили і щоб це стало поштовхом для вашого розвитку», - наголосив ректор.

Своєю чергою декан факультету машинобудування Ігор Цизь розповів про спеціальності, які факультет пропонує абітурієнтам. Крім того, він додав, що сьогоднішній захід має на меті показати учням, як студенти здобувають освіту в університеті, в яких аудиторіях відбувається навчання і власне яким чином.

«Цей захід має профорієнтаційне спрямування, щоби ви мали можливість побачити, в яких умовах здобувають вищу освіту студенти нашого університету. Приїхавши до нас, ви маєте нагоду побачити в яких аудиторіях навчаються студенти, як відбувається освітній процес і які знання вони тут здобувають», - зазнає декан.

Відтак, перше заняття школярів відбулося в аудиторіях машинобудівного факультету кафедри ІКГ. Для того, аби ще більше зацікавити молодь, до їхньої уваги представили роботу студентів 2 курсу, зокрема тривимірну модель та програмне забезпечення для демонстрації голографічних зображень. Поділившись на дві групи, учні заслухали лекції від викладачів Луцького НТУ про проектування та інженерну графіку, а тоді отримали нагоду власноруч створити комп’ютерну модель з використанням сучасного програмування. Після проходження так званого конкурсу, виконавців кращих робіт відзначать дипломами, а всіх учасників школи асів – сертифікатами.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ