У Луцькому НТУ – XIII Всеукраїнський фестиваль науки

У Луцькому НТУ – XIII Всеукраїнський фестиваль науки

У Луцькому національному технічному університеті провели ХІІІ Всеукраїнський фестиваль науки. В рамках свята викладачі та студенти ЗВО влаштували масштабну виставку наукових досягнень, де подивували присутніх різноманітними пристроями, новітніми розробками, сучасними макетами, роботами, безпілотниками та творчими доробками.

Основні урочистості відбулися в актовій залі університету, де привітали присутніх зі святом його ведучі:

«Це свято, яке у стінах нашого закладу вищої освіти давно стало традиційним. Воно вшановує наукові традиції, досягнення вчених, якими ми поправу  пишаємося та покладаємо великі надії й сподівання. Це свято людей творчої праці, духовної свободи та гармонійного розвитку особистості. Вчені, науковці – це не виправдані романтики, їх не лякає понаднормова робота чи її складність, а навпаки, ще більше захоплює, аби в результаті досліджень та клопіткої праці таки досягнути омріяного результату, знайти відповіді на запитання та шляхи вирішення актуальних проблем».

Привітав гостей заходу та подякував професорсько-викладацькому складу ЗВО за значний вклад у розвиток науки ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Безумовно, не лише в Україні, а й в усьому світі шанують науку і ми також певним чином  показуємо, що ми не лише одні з провідних ЗВО України, але й маємо що запропонувати для виробництва, бізнесу, економіки та побуту. Прагнемо, щоб та якість, яку ми забезпечуємо при підготовці фахівців підкріплювалася конкретикою, бо кому ж як не нам потрібно показувати приклад. Технічні, прикладні ЗВО завжди будуть більш затребуваними, на них покладена більша відповідальність і від них чекають більшого результату, тому що ми продукуємо інноваційний продукт та докладаємо чималі зусилля на підготовку висококваліфікованих фахівців. Рушієм розвитку та прогресу є наука і вона переважно має місце саме в університетах. Тому я пишаюся науковими досягненнями нашого університету, лабораторіями, які ми відкриваємо, де дійсно сконцентрована передова наука. Це вселяє надію і дає впевненість, що наш університет рухається правильним шляхом і в подальшому буде більш прогресивним».

Потому до слова запросили першого заступника голови ОДА Олександра Киричука:

«Побачене мною сьогодні шокує, тому що я побачив великий спектр винаходів, до створення яких були задіяні як молоді спеціалісти, так і досвідчені фахівці своєї справи. Хочеться побажати, щоб ви не зупинялися на досягнутому, завжди рухалися вперед і не переставали творити. Усьому науково-педагогічному складу бажаю щастя, здоров’я та сила, щоб виховувати гідних студентів».

Завітав на свято проректор Волинської православної богословської академії отець Ігор Скиба, який висловив слова вітання та передав найщиріші побажання від митрополита Луцького і Волинського Михаїла та ректора академії Володимира Вакіна:

«Прийміть найщиріші вітання дружньому нам закладу. Здавалося б, які між нами можуть бути стосунки, адже ми гуманітарний заклад, духовний, а ви – технічний. Але ці сфери мають бути нерозривно поєднані, адже наука є фундаментом суспільства, рушієм економіки, основою будівництва держави і ми духовно будуємо країну, а ви - матеріально її укріплюєте».

Після слів вітання, Олександр Киричук вручив ректору Луцького НТУ Петру Савчуку нагороду Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти».

Потому поважний гість свята вручив почесні грамоти голови Волинської ОДА та обласної ради науковцям Луцького НТУ Віктору Захарчуку, Олені Ковальчук, Сергію Луньову, Василю Голяну, Ігорю Дудареву та  Василю Шваб’юку.

Згодом ректор відзначив професорсько-викладацький склад грамотами за вагомий внесок у розвиток національної освіти, зміцнення науково-технічного потенціалу університету, підготовку кваліфікованих фахівців, високий професіоналізм та з нагоди Дня науки. Отримали грамоти й студенти переможці Всеукраїнських конкурсів наукових робіт.

Насамкінець із музичними дарунками для учасників свята виступили народний ансамбль народного танцю «Радість» та студенти Луцького НТУ Христина Ващеня, Катерина Нікітчук та Іван Галагдін.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням:https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1240654289421952