У Луцькому НТУ завершилося дводенне навчання та перевірка знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності

У Луцькому НТУ завершилося дводенне навчання та перевірка знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності

На базі Луцького національного технічного університету відбулася перевірка знань посадових осіб з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Дводенний захід є важливим для всіх закладів вищої освіти, установ, підприємств та організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України у Волинській та Рівненській областях.

У стінах Луцького НТУ навчання триває уже другий день поспіль. Впродовж цього часу постійно діючою комісією Міністерства освіти і науки України проведено перевірку знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності керівників, їх заступників та посадових осіб органів управління освітою Волинської та Рівненської обласних державних адміністрацій, закладів вищої освіти, установ, підприємств та організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, на яких покладено відповідальність за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Загалом пройшли навчання та тестування близько 200 осіб.

Другий навчальний день розпочався із привітання ректора Луцького НТУ Петра Савчука, який побажав учасникам заходу успішної атестації: «Ми раді вас бачити в стінах нашого університету. Впевнений, що ваша кваліфікація дозволить вам спокійно і впевнено проатестуватися. Ми зацікавлені у ваших студентах, бо рівень підготовки у коледжах дуже потужний і я впевнений, якщо ваші діти підуть до нас, то вчитимуться на бюджеті, бо державних місць багато, водночас держава в особі МОН підтримує молодших спеціалістів. Будемо раді з вами співпрацювати і дякуємо, що ви ефективно робите свою роботу на тих посадах, які обіймаєте. Усім бажаю успіху».

Як зауважив проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук під час учорашньої зустрічі з учасниками тестування, питання безпеки потребує особливої уваги, адже сучасність ставить неочікувані ризики, до яких завжди варто бути готовим.

«Безумовно, зрозуміло, що питанням охорони праці та безпеки життєдіяльності, особливо в контексті сьогодення, потрібно приділяти дуже багато уваги, адже ризики, які перед нами ставить сучасний світ дуже неочікувані і ми повинні бути готовими реагувати на них. Дуже приємно, що сьогоднішня подія відбувається саме у стінах Луцького НТУ, адже з нашим університетом, відділи, які ви представляєте, мають тісну співпрацю, з багатьма ми виконуємо спільні проекти, дружимо і будемо продовжувати співпрацювати. Сьогодні у нас є приємна нагода повчитися, продемонструвати свої знання, тому я бажаю вам успіху і ці знання реалізовувати на практиці», - звернувся до присутніх проректор.

Варто зазначити, що координували роботу, читали лекції, відповідали на питання та проводили комп’ютерне тестування: головний спеціаліст сектору мобілізаційної роботи, цивільного захисту та безпеки життєдіяльності МОН Віталій Міщенко (переглянути презентацію 1, презентація 2) та  методист вищої категорії відділу менеджменту освіти ІМЗО МОН Олег Грицишин.

Крім того, на навчання були запрошені фахівці управлінь та структур, які інформували посадових осіб стосовно чинних нормативно-правих та законодавчих актів, що стосуються їх сфери діяльності. Так, із доповідями виступили начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Назар Орел (переглянути презентацію); начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідувань спалахів Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства на Волині Леся Шведик; інспектор із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Волинській області Ольга Шмігель; старший викладач навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС у Волинській області Дмитро Кушнір (переглянути презентацію 1, презентація 2); начальник відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Волинській області Віталій Кондратюк; начальник відділу профілактики страхових випадків – головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області Володимир Євпак.

Своєю чергою, Віталій Міщенко розповів про особливості й важливість навчання та перевірки знань з охорони праці: «Сьогодні в нас основна мета – це тестування, перевірка ваших знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Як результат, ви отримаєте посвідчення від МОН і будете мати право очолювати свої комісії для реалізації та проведення такого ж навчання та перевірки знань у своїх  навчальних закладах та структурних підрозділах».

Після заслуховування усіх доповідей, учасники навчання взяли участь у комп’ютерному тестуванні, серед них позитивні результати оцінювання впродовж двохднів отримали ректор Луцького НТУ, проректори з науково-педагогічної роботи, керівники та заступники закладів освіти I-IV рівнів акредитації, керівники відділів охорони праці, інженери, інспектори й методист, на яких покладено відповідальність за додержанням норм безпеки життєдіяльності. 

Додамо, відповідно до законодавства України навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності має проводитись один раз на три роки.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1203792563108125