У Луцькому НТУ з'явилася кленова алея

У Луцькому НТУ з'явилася кленова алея

На території Луцького національного технічного університету з’явилася кленова алея. Більше 50 дерев цієї породи висадили сьогодні, 12 жовтня, студенти, викладачі, декани факультетів та ректор ЗВО.

Ідея створення кленової алеї з'явилася ще навесні у студентів факультету екології, туризму та електроінженерії. Власне тоді, ініціативу подали на конкурс соціально-інноваційних проектів.

Нагадаємо, Студентська рада Луцького НТУ спільно з ректором ЗВО Петром Савчуком, за підтримки Британської ради в Україні та ГО «Молодіжна платформа» проводили конкурс підтримки соціально-інноваційних проектів у Луцькому національному технічному університеті та відокремлених структурних підрозділах. Сумарний бюджет конкурсу становив 200 тисяч гривень.

Проект «Кленова алея» потрапив до 11 кращих, а нині його вдалося втілити у життя.

«Ми садимо клени. Для них ми підготували ямки, зволожили та додали мінеральне добриво. Дерева стоятимуть до весни і ми їх не покинемо, будемо поливати та доглядати, а якщо буде потреба, то поставимо загорожу. Ми очікуємо хорошо кінцевого результату», - розповів завідувач кафедри екології та агрономії Василь Іванців.

Задіяні до висадки дерев були студенти 1-2 курсів спеціальностей «Екологія» та «Агрономія», «Лісове господарство», «Галузеве машинобудування». Склали компанію колегам й студенти технологічного факультету. І дівчата і хлопці не цуралися роботи й вправно виконували посадку молодих деревець, сумлінно носили відра із водою та якісно прикопували саджанці. Крім того, долучилися до корисної справи декани факультетів, викладачі та ректор Луцького НТУ.

Варто зазначити, що навесні цього року відбулося відкриття дендропарку Луцького НТУ. Тоді ж було висаджено більше 70 дерев, серед яких модрина, ялина, берізки і сосни. Сьогодні ж, окрім кленів, студенти доповнили дендропарк близько 40 молодими дубами. Отож, загалом парк збагатився на 90 новеньких дерев.

Із доставкою дерев із Володимира-Волинського, в досить короткий термін, допоміг головний спеціаліст Волинського ОУЛМГ Володимир Неводнічик, не вдалося б реалізувати задум без допомоги доцента кафедри галузевого машинобудування Богдана Колісника.

Ректор ЗВО Петро Савчук розповів, що на посадці дерев креативний проект не завершується, адже існує ціла концепція зміни зеленої території біля університету: «Є ціла концепція зміни цієї території. Ми хочемо тут облаштувати персональні лавки для кожного факультету, тут буде територія для проведення окремих наукових досліджень, а також майданчик для різних заходів. Це поєднання різних складових для того, щоб зробити гарно, привабливо і незвично».

Крім того, ректор зазначив, що посадка дерев є цікавою і у навчальному аспекті, адже у Луцькому НТУ молодь здобуває освіту на таких спеціальностях як «Лісове господарство», «Агрономія», «Екологія» тощо. Водночас такі заходи стають істричними подіями, бо через багато років сьогоднішня молодь розповідатиме уже своїм дітям та внукам, як колись садили дерева біля свого університету.

«Ми маємо прекрасну територію із якої робимо рекреаційну зону. Зрештою, це справа благородна і потрібна. Дуже приємно, що це буде пам’ять, бо це така собі історична подія, до якої долучилися студенти різних спеціальностей. Вони будуть пам’ятати, що тут є дерева, які вони посадили, коли навчалися в університеті», - підкреслив ректор.

 


 

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ