УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ЛУЦЬКОГО НТУ В СЕМІНАРІ З ОСНОВ АКАДЕМІЧНОГО ПИСЬМА

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ЛУЦЬКОГО НТУ
В СЕМІНАРІ З ОСНОВ АКАДЕМІЧНОГО ПИСЬМА

21 грудня викладачі кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства доценти Оксана Жук, Людмила Мялковська та Лариса Тиха взяли участь у семінарі-тренінгу з впровадження курсу «Основи академічного письма», що відбувався у Офісі Академічних Рад (м. Київ).

Впровадження такого курсу в навчальний процес – один із етапів грантового Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP у партнерстві із Міністерством освіти і науки України та за підтримки Посольства США в Україні. У семінарі брали участь представники усіх десяти вишів, які долучені до реалізації гранту.

 

Під час семінару було презентовано методичні рекомендації та програму курсу «Основи академічного письма», розроблені Наталією Шліхтою, кандидатом історичних наук, доцентом, завідувачем кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Іриною Шліхтою – кандидатом історичних наук, доцентом, молодшим науковим співробітником Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво».

 

Учасники семінару долучились до дискусії з приводу структури курсу, можливостей його імплементації у навчальні плани; студентської аудиторії (курсу), для якої потрібно читати такий курс; адаптації модельної програми курсу до специфіки університетів. Усі були одностайні в тому, що такий курс потрібно запроваджувати на молодших курсах, коли закладається «фундамент». У результаті вивчення курсу в студентів повинно бути сформоване розуміння академічної культури та академічної доброчесності, а також основні навички вживання засобів наукової мови з метою успішної презентації результатів науково-дослідної роботи на старших курсах. Разом з тим, наводились приклади успішного запровадження цього курсу в магістратурі.

 

У другій частині семінару-тренінгу відбувся майстер-клас кандидата історичних наук, доцента кафедри історії НаУКМА Тетяни Григор’євої «Студентсько-орієнтовані методи і форми навчання, або як і для чого відійти від традиційних лекції і реферату». Впевнена, що кожний із присутніх почерпнув для себе нові прийоми інтерактивних форм роботи зі студентами, що сприятиме їхній зацікавленості до вивчення предмета та активної підготовки до навчальних занять.

 

Такі семінари є надзвичайно важливими і сприяють обміну досвідом між викладачами різних вишів. Ми вдячні керівникам проекту та міжнародному відділу Луцького НТУ за надану можливість участі у семінарі-тренінгові.

Оксана Жук,
завідувач кафедри інженерної педагогіки,
психології та українознавства