Україна та українці очима студентів Луцького НТУ

Україна та українці очима студентів Луцького НТУ

4 грудня 2014 року в Луцькому НТУ відбулося відкриття художньої виставки, яка включає в себе понад 20 робіт майбутніх дизайнерів. Тематика експозиції – Україна в подіях минувшини і сьогодення, її романтичне та войовниче начало. Ідея виставки належить асистенту кафедри дизайну Анні Дідух, а безпосередніми організаторами стали самі пятикурсники факультету будівництва та дизайну.

Оглянути картини та плакати зібралося чимало студентів та викладачів, які після ознайомлення з виставкою не приховують свого захоплення. Яна Дубінець, студентка технологічного факультету: «Образи виражають безмежну любов до країни, але разом з тим і біль. Найбільше припали до вподоби роботи, виконані в синьо-жовтих тонах, а ще ті, де зображено погляд. Очі передають усю стривоженість, задуму,  весь драматизм. Чудова ідея, яка дещо перегукується з експозицією «Мій погляд на життя».

Керівник виставки розповіла, що студенти намагалися зобразити Україну як жінку в різних іпостасях – загадкову, квітучу, трагічну, мученицьку. Є картини суто символічні, є – сюжетні, які відтворюють минуле. «Присутні чоловічі образи – це скорше всього гасла. Це моральна підтримка воїнам, які зараз перебувають на сході країни», – зазначила Анна Дідух.

Присутній на відкритті проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах наголосив, що це вже друга тематична виставка, зініційована самими студентами Луцького НТУ, які «і волонтерують, і тепер ще й малюють». Адже картини згодом будуть відправлені бійцям, які перебувають в зоні АТО – в районі міста Дебальцеве. «Відчувається професіоналізм та креативність», – відзначив проректор. А завідувач кафедри дизайну Оксана Пасічник додала, що автори робіт – випускники, а отже з високим рівнем фахової підготовки.

 

 

Галина МИКИТЮК